Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria systemu SOS w Audi


fio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla Was takie ostrzeżenie. Pojawiał mi się od pół roku błąd systemu SOS. Najpierw raz na miesiąc a później już kilka razy w tygodniu. Dosyć niekomfortowe, bo objawiało się to głośnym plumknięciem, jak przy aktywacji systemu Pre Sense oraz żółtym ostrzeżeniem na wyświetlaczu. Można się wystraszyć. Zgłosiłem do ASO przy przeglądzie. Powiedzieli, że problem znany i trzeba wymienić wiązkę do systemu SOS. Wieczorem dali znać, że samochód musi zostać na dwa dni. Podjechałem więc do serwisu zabrać kartę parkingową z samochodu. Na hali okazało się, że jest zdemontowana część podsufitki, usunięta deska rozdzielcza, środkowy tunel, i tylna kanapa. Tak biegnie ta wiązka.... 

Po wymianie już dwa razy byłem w serwisie w celu poprawy ponownego montażu tych wszystkich elementów i wciąż słyszę hałasy. Zaraz po wymianie okazało się, że uszkodzona jest maskownica centralnego głośnika B&O i pobrudzone przednie słupki.

Jeżeli (czego nie życzę) Wam również się pojawi taki błąd - wiecie, czego można się spodziewać. W interentach można poczytać o tym więcej wpisując "audi sos fault"

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy po wymianie wiązki problem zniknął ? Mam ten sam problem w Audi Q5 2019r z USA. Sterownik telematic zostal wykodowany i nie pomoglo, w serwisie Audi byl fleszowany i dalej to samo. Prosze o informacje w jakim serwisie udalo sie zrobic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ? posiadam A4 B9 2019 USA  i mam spory problem z funkcją sos.

Co chwilę pojawia się komunikat błąd usterka sos, lellek jak inne autoryzowane serwisy nie chcą podjąć się naprawy. Czy jest jakaś szansa na kodowanie usunięcie tej usterki ? Ma ktoś z Was może namiar na magika, który to ogarnie ( opolskie / śląskie)? Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sos usa nie bedzie działał na ta chwile w PL, wiec szkoda waszego czasu, widzę ze większość serwisów jest niedoinformowana, brak umowy do obsługi simów usa w polsce, w niektórych pojazdach rozwiązuje problem  na stałe 50% na 50% zależnie od wersji wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2022 o 19:20, wrclaguna napisał:

Jakby co robimy SOS  :hi:

Stacjonujesz w Rzeszowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy z SOS. Ktoś wie jak to naprawić?

 

W dniu 14.02.2022 o 19:20, wrclaguna napisał:

Jakby co robimy SOS  :hi:

Pomożecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z SOS. Pacjent to audi a4 b9 2.0 tdi. Zrobiłem skan vcds ale nic mi to nie mówi. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć?  Dodaje fotki które mam. Oby to wystarczyło. 

20220712_140318.jpg

20220712_141845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mati2605 napisał:

Witam. Mam problem z SOS. Pacjent to audi a4 b9 2.0 tdi. Zrobiłem skan vcds ale nic mi to nie mówi. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć?  Dodaje fotki które mam. Oby to wystarczyło. 

20220712_140318.jpg

20220712_141845.jpg

Myślę że poradziłabym sobie z tematem bez wymiany sterownika. Stacjonuje w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, usterka związana z SOS'em dopadła również mnie. Błąd jaki się pojawia to B105313 - czyli antena gsm. Kupiłem drugą i nadal problem jest, zakładam że winna jest wiązka. W związku z tym chciałbym zapytać czy jest jakakolwiek opcja żeby wyłączyć na stałe system SOS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 22:21, KrzychuL79 napisał(a):

Mam problem z sos w audi q7 ze Stanów, szukam kogoś kto ogarnia temat. Proszę o kontakt.

Zapraszam na priv. Ogarne temat. Poproszę o dane auta, rocznik. Dużo tych SOS przerobiłem już, w tym Q7 też niedawno.

 

 

20221124_161221.jpg

20221124_173408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/1/2022 at 1:39 AM, arris_88 said:

Zapraszam na priv. Ogarne temat. Poproszę o dane auta, rocznik. Dużo tych SOS przerobiłem już, w tym Q7 też niedawno.

 

 

20221124_161221.jpg

20221124_173408.jpg

Prosze o kontakt albo nr tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc. SOS

 

Gość jak robił auto nie podłączyl tego g... Chyba bo jedna kostka w oświetleniu nad głową jest pusta - chyba tam sie to wpina. Gdzie znajde fizycznie ten sterownik? 

 

A jesli nie dam rady pociągnąc kabla to czy da sie to badziewie wyłączyć na stałe? Teraz zgłasza mi cały czas błąd.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...