Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszki silnika.


dement

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wymiany. Gdyby to był diesel to nawet bym tego wątku nie zakładał. (wiadomo, tylko ori)

Mam pytanie do kogoś kto wymieniał. Czy Febi lub Corteco zdadzą egzamin ?

Bardzo proszę o wypowiedzi osoby które przerabiali temat a nie gdzieś słyszały lub przeczytały.

a4 b5 Avant 2.4 v6 arj

Nie mam drgań. Poduchy nie wylane, chyba  że dawno temu i nie ma śladu po wycieku.

Od jakiegoś czasu, przy cofaniu a następnie zahamowaniu (8 na 10 razy) jest taki "łupniak". Przy hamowaniu podczas jazdy do przodu nie ma tego zjawiska. Chodź zauważyłem że jak "ruszę z kopyta" i po chwili wcisnę sprzęgło to też jest takie "łup".

Byłem na trzepaku, a nawet dwóch. pierwszego nie skomentuje. Przy drugim,  że prawa poduszka a najlepiej wszystkie. bo jeżeli to nie to, to poduszki i tak są do wymiany. 

Gdzieś dosłyszałem że silniki na poduszkach olejowych podczas szarpania silnikiem, silnik powinien lekko pływać.

Próbowałem ruszyć chamem ale nie szło. Sztywno.  Kolejna próba na odpalonym i tu nim bujnąłem 2-3 razy, po czym usłyszałem (i poczułem) "klik". Jak by coś wskoczyło na miejsce i zrobiło się znowu sztywno.

Tak czy siak proszę o odpowiedź odnośnie zamienników przerabianych na własnej skórze w w benzynie v6.

 

edit: Nie wiedzieć czemu weszło do działu 2.6 zamiast 2.4.

Proszę o ewentualne przeniesienie. dzięki.

 

 

Edytowane przez dement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego według mnie tylko oryginał, kupić używki z gwarancją rozruchową i po sprawie. Na zamiennikach możesz mieć gorzej niż na obecnych niby uszkodzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić tylko ten grzybek z przodu silnika. On ma za zadanie tłumić ruchy silnika góra-dół przy ruszaniu, hamowaniu silnikiem, itp. Ona akurat jest najtańsza i najłatwiejsza w wymianie. U mnie wyglądała dobrze, a po wyjęciu rozpadła się na kawałki dosłownie, w plastik się zamieniła xD Jak to nie da żadnego efektu, albo niedostateczny, to wymieniaj dalej.

Edytowane przez matmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...