Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skacze na nierównościach


lukasz51237

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje zmienić amorki i sprężyny chyba :eusathink:

a z jakiej firmy masz opony ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tkoczu_ napisał:

Pozostaje zmienić amorki i sprężyny chyba :eusathink:

a z jakiej firmy masz opony ? 

Dębica presto hp 205/55 R16. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy to skakanie wpływa na prowadzenie. Bo wydaje mi się że to ty podskakujesz na fotelu, po prostu jest twarde zawieszenie i samochód dobrze się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony kiepskie, ale szczerze pierwszy raz słyszę żeby komuś komfortu brakowało przy takich małych balonach:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tkoczu_ napisał:

Opony kiepskie, ale szczerze pierwszy raz słyszę żeby komuś komfortu brakowało przy takich małych balonach:wacko:

Ja miałem 10 letni zimówki to również skakał przy ruszaniu,szczególnie  na mokrym. Zawieszenie robione z półtora roku temu (wahacze + nowe amorki sachs) i tak skakał. Wymiana opon na nowe (wyprodukowane miesiąc przed założeniem) rozwiązała problem w zupełności. Stara twarda guma nie zapewnia przyczepności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lukasz51237 napisał:

Dębica presto hp 205/55 R16. 

Może rozważ zmianę opon:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimowych było to samo, a przed wymiana na Debice też było to samo. 

Edytowane przez lukasz51237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zmierzy tą wysokość i w tedy można myśleć, bo na razie obwiniać opony nie ma co. Na początek polecam po zmierzeniu wysokości, zmierzyć ciśnienie na kilku stacjach paliw, bardzo często na jednej pokaże 2.3-4 q na dwóch pozostałych 2.6-7. Mnie też auto teraz skakało, wyjeżdżając ustawiałem sobie 2.3 a po 1500 km trasie miałem 2.5 w oponach, zmniejszyłem do 2.25 (33 psi) i dla mnie to jest złoty środek jeżeli o ciśnienie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon w ogóle nie biorę pod uwagę. Wg niektórych z Was są do niczego, ale znam kilka osób które jeżdżą na tym co ja i nie narzekają. A co do ciśnienia to zawsze Pompuje opony w domu, ponadto sprawdzam jeszcze manometrem co j jak. Nie ufam ani jednej stacji jeśli chodzi o pompowanie kol. Jak dam radę to zmierzę dzisiaj wysokość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dębicę 225/40/18 nic nie skacze,w koleinach też ok,wg mnie bdb opony,dawaj ta wysokość bo może sprężyny masz wygniecione,jaka masz kategorie wagową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokości pomierzone, wiec tak:

lewy przód - 66cm

prawy przód - 64 cm

lewy tył - 66 cm

prawy tył - 64 cm

kategorie wagowe:

przód OJG

tył OYF

Edytowane przez lukasz51237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lukasz51237 napisał:

Wysokości pomierzone, wiec tak:

lewy przód - 66cm

prawy przód - 64 cm

lewy tył - 66 cm

prawy tył - 64 cm

kategorie wagowe:

przód OJG

tył OYF

Coś nie halo masz sprężyny u mnie na 16 jest 62 przód i 61,5 tył,na 18 mam 64 przód i 63,5 tył,przód mam OJG ,tył OYH, u ciebie napewno jest 1 be,bo wygląda na 1ba ,daj jeszcze kolory ze sprężyn,dlaczego tak krzywo stoi,chyba że coś źle napissłeś

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, greg2505 napisał:

Coś nie halo masz sprężyny u mnie na 16 jest 62 przód i 61,5 tył,na 18 mam 64 przód i 63,5 tył,u ciebie napewno jest 1 be,bo wygląda na 1ba ,daj jeszcze kolory ze sprężyn

Sprężyny z przodu mają kolory: niebieski, zielony, zielony, zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukasz51237 napisał:

Sprężyny z przodu mają kolory: niebieski, zielony, zielony, zielony.

to coś masz nie tak ,mamy tą samą klasę wagową ,a różnica 4cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, greg2505 napisał:

to coś masz nie tak ,mamy tą samą klasę wagową ,a różnica 4cm

W ogóle zastanawia mnie ta różnica pomiędzy obiema stronami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sprawdź obie strony czy mają takie same kolory na sprężynach, zobacz czy wszystkie elementy zawiasu są złożone jak należy, porównaj czy zwrotnice prawa i lewa są takie same może ktoś coś kiedyś modził przy aucie? Górne poduchy amortyzatorów zmieniałeś? Amor dobrze skręcony na górnej nakrętce? Sprężyny nie są pęknięte gdzieś? Trochę to dziwne że tak auto stoi. Tak jak by Ci ktoś betoniarkę cementu wlał na jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MaTeo85 napisał:

Dokładnie, sprawdź obie strony czy mają takie same kolory na sprężynach, zobacz czy wszystkie elementy zawiasu są złożone jak należy, porównaj czy zwrotnice prawa i lewa są takie same może ktoś coś kiedyś modził przy aucie? Górne poduchy amortyzatorów zmieniałeś? Amor dobrze skręcony na górnej nakrętce? Sprężyny nie są pęknięte gdzieś? Trochę to dziwne że tak auto stoi. Tak jak by Ci ktoś betoniarkę cementu wlał na jedną stronę.

Górne poduchy zostały stare, są identyczne po obu stronach.

Amor skręcony dobrze, było czuć opór i że doszło do końca.

Sprężyny nie są popękane, dokładnie się im przyglądałem bo przed wymianą amorów też tak samo dziwnie siedział, ale jeszcze jutro dokładnie sprawdzę kolory na sprężynach.

Zwrotnice wyglądają na takie same, przynajmniej tak wyglądają. Ale z tego co wiem B6/B7 ma takie same zwrotnice. B5 miało inną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 21:29, greg2505 napisał:

to coś masz nie tak ,mamy tą samą klasę wagową ,a różnica 4cm

Dzisiaj sprawdzałem sprężyny na aucie i z przodu mam: niebieski, zielony, zielony, zielony.

A z tyłu:

pt: niebieski, niebieski, niebieski

lt: nie było kolorów na sprężynach tylko numer: 74955 t616204

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lukasz51237 napisał:

Dzisiaj sprawdzałem sprężyny na aucie i z przodu mam: niebieski, zielony, zielony, zielony.

A z tyłu:

pt: niebieski, niebieski, niebieski

lt: nie było kolorów na sprężynach tylko numer: 74955 t616204

Musisz  przejrzeć cały zawias ,bo coś nie gra ,2cm coś powoduje ,pęknięta sprężyna ,gumy nad sprężynami wszystkie są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...