Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupione auto :(


paulzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupilem niedawno Audi a4 b7. Dosyć dlugo nad nim myślalem, sprawdzony miernikiem pod wzgledem grubosci lakieru, przeprowadzone badania. No i dokonalem zakupu. Wszystko ladnie ale gdy go umylem (dziwne bo niewydawal sie "brudny" u sprzedawcy) zderzak przedni ma inny kolor niz lakier blachy, bardzo to kuje w oczy. Jaki moze byc koszt u lakiernika zeby zniwelowac ten efekt ? Tylny zderzak tez sie rozni ale mam wrazenie ze nie jest az tak to widoczne. W wielu ofertach przy czerwonym kolorze widzialem podobna sytuacje jesli chodzi o olx i b7 spacer.pngspacer.pngspacer.pngale nie na az taka roznice. Prawdopodobnie to nie jest dobry dział na takie coś ale nie chciało mi sie szukac. Wybaczcie PanowieIMG_20200531_091725.jpg

IMG_20200531_091747.jpg

IMG_20200531_091734.jpg

IMG_20200531_091747.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paulzz napisał:

Prawdopodobnie to nie jest dobry dział na takie coś ale nie chciało mi sie szukac.

na Twoim miejscu bym się do tego nawet nie przyznał bo to źle świadczy o Tobie.....:P

A po za tym to chyba norma że zderzaki mają ciut inny odcień bo w sporo audi to widziałem.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokładnie czy zderzaki były demontowane.

Według mnie źle dobrany lakier i ma nowszy połysk lub element w całości z innego wozu.

Też widuję zamiany lakieru: blacha a tworzywo ale to inaczej wygląda.

Lecz generalnie nie ma co szukać dziury w całym.

Wiem, że na początku wszystko widzimy i znajdujemy różne detale co oka nie cieszą, z czasem przytrafią się jakieś przycierki i nie będziesz widział tej różnicy.

Mam ciemny granat, auto ma 3 lata , coś o tym wiem, ostatnio ktoś na parkingu załatwił-otarł mi ostatni idealny prawy przód zderzaka, tył dostał dwa razy od mnie a trzy od innych-raz centralnie.

I nie lej do silnika ropy/oleju napędowego.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KINIAM napisał:

Obejrzyj dokładnie czy zderzaki były demontowane.

Według mnie źle dobrany lakier i ma nowszy połysk lub element w całości z innego wozu.

Też widuję zamiany lakieru: blacha a tworzywo ale to inaczej wygląda.

Lecz generalnie nie ma co szukać dziury w całym.

Wiem, że na początku wszystko widzimy i znajdujemy różne detale co oka nie cieszą, z czasem przytrafią się jakieś przycierki i nie będziesz widział tej różnicy.

Mam ciemny granat, auto ma 3 lata , coś o tym wiem, ostatnio ktoś na parkingu załatwił-otarł mi ostatni idealny prawy przód zderzaka, tył dostał dwa razy od mnie a trzy od innych-raz centralnie.

I nie lej do silnika ropy/oleju napędowego.

Gość nawet pewnie nie zatrybi z tym dislem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym zdjęcu wygląda jakby przedni błotnik strona pasażera też miał coemniejszy odcień od maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bobx napisał:

Gość nawet pewnie nie zatrybi z tym dislem :D

no raczej :D

21 godzin temu, Muskel1 napisał:

Na jednym zdjęcu wygląda jakby przedni błotnik strona pasażera też miał coemniejszy odcień od maski.

Owszem widać ale takie rzecz to trzeba przy kupnie weryfikować a nie teraz gdy auto już kupione. To tak trochę jakby za późno jak na mój gust.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko przekłamanie aparatu. Zdjęcie nie odda odcieni tak jak w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje.

Oddać w ramach reklamacji ( marne szanse bo auto oglądałeś i nie miej pretensji teraz).

Przemalować elementy najbardziej różniące się od reszty.

Sorry, ale widziały gały co brały.

Nie chcę być złośliwy ale zakup na strzała tak się kończy.

Ewentualnie wosk koloryzujący na jaśniejsze elementy i może publikę oszukasz.

To tyle w temacie wyglądu.

Jak auto technicznie w dobrym stanie, bez wad ukrytych to jeździć, nie myć za często i będzie długo służyć.

Lakierowanie można odłożyć na inny termin, chyba że blachary w twojej wsi na odcień lakieru przewrażliwione, wtedy nici z pukania.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik może pokazywać że lakier ok,a możesz mieć każdy element odkręcany wymieniony na inny w ori lakierze stąd te różnice w odcieniu,zderzak napewno malowany lub wymieniony na inny,aż tak dużej różnicy by nie było,na foto widać że to zupełnie inny kolor,prawy błotnik od maski też coś nie halo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...