Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRC, STAG ? Zamierzam założyć instalacje ktoś doradzi ?


Scottie20

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chce założyć instalacje ktoś pomoże w doborze podzespołów, jaka wybrać ?  ? Planuje w przyszłości trochę podkręcić auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brc unikaj jak ognia. Znajdź montera to Ci założy co trzeba. Na lpg forum masz polecane warsztaty w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przem8 napisał:

Brc unikaj jak ognia. Znajdź montera to Ci założy co trzeba. Na lpg forum masz polecane warsztaty w całej Polsce.

BRC jak ognia bo?Jak BRC nie hula,to zawsze wina BRC.Ale ,jak STAG nawala,to wina montera:).Z tymi polecanymi,to bym uważał.Akurat mam doświadczenia z obydwoma.BRC w BEX hula od 75 tysięcy bez większych przygód.Co zgłoszone,to zrobione i dobrze.Na STAG w ASN polecany warsztat i kicha.Ciągle nie mają czasu.Trafiłem felerną partię Barracud.1 stronę wymienili.Ale po jakimś czasie 2 też zaczęła świrować.Nic nie dadzą sobie powiedzieć.Czekasz na terminy i tylko regulacja i dalej.Ostatnio byłem na serwisie olejewym.Z ciekawości podpięcie do kompa i....Znowu to samo.Szczęscie w nieszczęściu,że bogato a nie biednie;).Gwarancja się skończyła i chyba poszukam innego warsztatu także....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem nie tak dawno:

- sterownik LPG Tech DUO,

- wtryski Yeti,

- reduktor STAG czerwony.

To tak z grubsza co było montowane. Zrobiłem 3 tyś km po montażu i jest ok. No może prawie ok. 4 razy nie przełączył mi się na gaz na ciepłym silniku (jak będzie się powtarzać to usterka do usunięcia przez instalatora bo powiedział że nie podpiął jakiegoś plusa po stacyjce do sterownika), no i ostatnio przy pełnym bucie na 1 lub 2 w okolicach 7 tyś obrotów przełączał się na benzynę (instalator wyregulował reduktor i śmiga jak należy, powiedział że tak się zdarza czasami że traci ciśnienie).  Całość ma być do 200KM, bynajmniej tak powiedział instalator. Gazu spala mi średnio pomiędzy 10-11 litrów na 100km w tym 1/3 miasto reszta trasa, benzyny palił 9 przy takiej samej jeździe. Jeśli chodzi o mnie to polecam taką konfigurację, podzespoły tańsze niż w BRC no i cena instalacji dużo tańsza, płaciłem 2400zł miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirek31071977 napisał:

BRC jak ognia bo?

Jest drogie, zazwyczaj zwykły wrzut pod maskę i mało kto to ogarnia. Ja też robiłem poprawki po polecanym warsztacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KME NEVO  - Wtrysk Gazu IV generacja - system składający się z podzespołów Producentów liczących się na rynku LPG. Komputer KME NEVO, reduktor MAGIC, 
wtryskiwacze Yeti Plus,  filtry LPG - Mimar. System, w kompletacji opracowanej przez Energy Gaz Polska, wybierany jest przez Klientów ze względu na profesjonalną 
integrację z systemem zasilania samochodu oraz na rozsądną cenę. Zapas wydajnościowy do 250KM. Oferujemy: 2 lata gwarancji, zbiornik do 55 litrów w cenie, możliwy większy z dopłatą (do ustalenia na miejscu)  
Coś takiego mi dobrali, tylko szukam dobrego montera na Podkarpaciu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast starego Nevo może być Nevo Sky Max lub bardziej budżetowo Nevo Sky Sun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multiserwis Niwiska - bardzo dużo dobrych opinii,

  Walcer gaz - Pogwizdów - też dużo dobrych opinii, byłem u gościa jest ogarnięty, kolektory ściąga, montaże ładnie wyglądają, 

ja montowałem niby w polecanych zen system przysieki ale montaż średni, kolektor nie ściągnięty, za pierwszym razem wypuszczony tylko po autokalibracji. 

energy gaz odpuść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak energy gaz odpuścić.Dobrze kolega wyżej radzi:).Nie miałem z nimi do czynienia.Ale wystarczy zobaczyć ich ceny;).Niby profesjonaliści,a instalacje położone na odwal,jak 1 lepszy gazowy druciarz.Do tego te małe butle i dopłata za większą:wallbash:.Te czasy,że się dopłacało za większą butlę,czy za wlew we wlewie już minęły.Bynajmniej u mnie.Butla wchodzi do sedana 67.Taką mam w ASN:hi:.Nie wiem,jak tam u was na podkarpaciu,ale u mnie mam 2 dobre warsztaty.1 od Staga,a 2 od BRC.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim ;) ogarniam sobie taki zestaw  KME Nevo pro, wtryski barracuda, reduktor Magic III power, 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barracudy trochę są mało wydajne w górnym zakresie.

Do serii owszem.

Montuje ACW031BFC lepiej się sprawują

Barracuda w Cuprze R 260KM już zapętlała, stagowskie działają bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 16:00, edekxp napisał:

Barracudy trochę są mało wydajne w górnym zakresie. Barracuda w Cuprze R 260KM już zapętlała, stagowskie działają bez zastrzeżeń

A to dziwne.. U mnie przy takiej mocy leją do końca bez problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na jakim doładowaniu zrobiony program i jaki jest target afr. No i oczywiście od ciśnienia na reduktorze i ew. spadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...