Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kodowanie licznika


wiciu1024

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem mam dołożone u siebie quattro audi a4 b7 2.0 tdi blb 2005r i żle pokazuje mi wskażnik paliwa (rezerwe pokazuje dobrze ) np po zatankowaniu 10l pokazuje ze bak jest w 3/4 pełny a po zatankowaniu 20 l pokazuje full drugi pływak podłączony  gdy wszedłem w vcds w kodowanie licznika  kodowanie i chciałem zmienić wartość na mniejsza objętość baku czyli dodałem +01 . kodowanie nie przyjmuje  jest napisane ze jest poza tolerancja aktualne kodowanie mam 0006001 próbowałem różnymi vcds jak i vasem  licznik jest firmy bosch podobno trzeba zmienić licznik typowo od samochodu który oryginalnie posiada quattro ? co o tym sądzicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wiciu1024 napisał:

podobno trzeba zmienić licznik typowo od samochodu który oryginalnie posiada quattro

Najwygodniejsza rada. 

Możesz mi ciekawości podać nr licznika który masz teraz ?? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarekS4 napisał:

Najwygodniejsza rada. 

Możesz mi ciekawości podać nr licznika który masz teraz ?? 

1 036 901 830

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0007001 - takie próbowałeś? 

 

Co do zmiany to nie przypominam sobie aby w etce byly inne numery zegarow do quattro to jakas bzdura.

 

A numer zegarow to bardziej chodzilo o 8E09209xx

Edytowane przez Banan
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Banan napisał:

o do zmiany to nie przypominam sobie aby w etce byly inne numery zegarow do quattro to jakas bzdura.

O tym samym dokładnie pomyślałem :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem dzisiaj tego zrobić jutro spróbuje tego kodowania i napisze nr licznika :) a z tym licznikiem właśnie dzwoniłem do 2 osób które zajmują się licznikami i kodowaniami to powiedzieli właśnie ze jest potrzebny licznik typowo od samochodu które oryginalnie posiadają  quattro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze w B6 po swapie na quattro ogarniałem właśnie pływak i kodowanie i nie było problemów - gdyby tak było z licznikami jak ktoś tam twierdzi temat dawno wypłynąłby już na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem kodowanie na 0007001 i wszystko działa  zostało mi tylko zatankowanie samochodu na full i sprawdzenie co pokazuje komputer.niestety uszkodziłem tą kostkę od licznika gdzie ostatnio pin wsadziłem i bym musiał wymienić  może znacie jej nr katalogowy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...