Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż bluetooth audi rns-e audi navigations plus


Bogi..

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym podłączyć takie bluetooth do mojego radia. Instalował ktoś z was już takie Bluetooth co na zdjęciu. Gniazdo 32 pin. Jest w sumie w miarę tanie.

I powiedzcie mi masę podpiąć np. do obudowy radia. a plus gdzie znaleźć taki aby to był ten jak włączę radio... Kostka D? Ale które?

W załączeniu zdjęcie kabla bluetooth i rozpiska gniazd radia.

Screenshot_2020-06-01-12-37-51-540_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

IMG_20200520_163427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam coś takiego: 

Adapter-Bluetooth-Audio-in-VW-Audi-Skoda
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 159 zł - Adapter Bluetooth Audio in VW Audi Skoda Seat (8262871812). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 działa sterowanie z kierownicy (zmiany utworów i głośność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się gdzie wpina? Mam tylko wolne wejście na 32 piny w radiu. W schowku mam też zmieniarkę cd.

Trzeba coś kodować?

A może coś dużo tańszego tak aby np zmieniarkę wypiąć i zamiast niej wpiąć taki bluetooth. Albo jak masz pomysł sam kabel AUX zamiast zmieniarki cd? Można tak? Aby oszukać radio?

Bluetooth fajnie ale AUX same bez kodowania też by wystarczyło?

Bo nie mam w radio wlaczonego AUX i i tak będę musiał do elektryka aby przez interfejs zakodować.

Coś najmniejszym kosztem? 

IMG_20200520_163839.jpg

IMG_20200520_163844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższą opcją, ale o najwiekszych możliwościach jest WEFA 606 - wpinasz tę szeroką brązową kostkę w tj. w miejsce zmieniarki. Są rozdzielacze z dużej wtyczki na 3 mniejsze, u mnie elektryk rozpiłował. Zyskujesz streaming BT/ rozmowy BT - dołączone mikro, AUX z mini-jacka, gniazdo USB, drugie USB do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą Wefę którą wrzuciłem podłączasz właśnie zamiast zmieniarki cd, jest to uboższa siostra modelu 606 o którym pisze george.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie trzeba nic kodować? Będzie jak CD tak? I dźwięk jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam kabel AUX zamiast zmieniarki jest coś takiego? Aby nie trzeba było kodować AUX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najtaniej by było kupić używany moduł bluetooth oryginalny, po 50 zł, zakodowac, mikrofon jest w podsufitce, tylko nie ma wiązki na bluetooth prawda?bo było na te 32 piny jak na zdjęciu? Czy jest rozlozone na wszystkie kostki?chyba że któraś wiązka z radia idzie do oryginalnego bluetooth? Bo pod siedzeniem nie ma bluetooth tylko wolna przestrzeń a moze akurat kabel jest? Bo ciężko się dostać tam to niewiem...

Co myślicie? Dostać się jakoś do tego miejsca pod siedzeniem i szukać kabla?

Kolega ma moduł z końcówką D za 50zl....

 

Edytowane przez Bogi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bogi.. napisał:

I nie trzeba nic kodować? Będzie jak CD tak? I dźwięk jest ok?

Z pendrive'a jest lepsza jakość niż z BT.

Godzinę temu, Bogi.. napisał:

A sam kabel AUX zamiast zmieniarki jest coś takiego? Aby nie trzeba było kodować AUX?

Godzinę temu, Bogi.. napisał:

Bo najtaniej by było kupić używany moduł bluetooth oryginalny, po 50 zł, zakodowac, mikrofon jest w podsufitce, tylko nie ma wiązki na bluetooth prawda?bo było na te 32 piny jak na zdjęciu? Czy jest rozlozone na wszystkie kostki?chyba że któraś wiązka z radia idzie do oryginalnego bluetooth? Bo pod siedzeniem nie ma bluetooth tylko wolna przestrzeń a moze akurat kabel jest? Bo ciężko się dostać tam to niewiem...

Co myślicie? Dostać się jakoś do tego miejsca pod siedzeniem i szukać kabla?

Kolega ma moduł z końcówką D za 50zl....

 

Mam również fabryczny moduł i mikrofon, ale stary moduł - łączy się z telefonem, ale w momencie połączenia rozłącza się z telefonem. Moduł z 2010-2011 to koszt ~300 zł, cena WEFA zbliżona. W zestawie jest mikrofon, więc spełnia swoją rolę. Na plus streamowanie BT , czyli nawigacja lub YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZLACZE-ADAPTER-WEJSCIE-WTYCZKA-AUX-IN-AU
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 37 zł - ZŁĄCZE ADAPTER WEJŚCIE...

To takie coś najtaniej . Będzie hulać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką właśnie opcje jak w pierwszym poscie ,kupiłem moduł bt na ali z kostkę na forum. Gra czysto i bez szumów. Ale jednak brakiem wygody jest to ze nie można zmienić utworu z kierownicy bądź radia ,dlatego bt podłączone jako zmieniarka jest wygodniejsze w użytkowaniu .

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tych modułów. Czy do słuchania muzyki i zmieniania z kierownicy oraz ściągania kontaktów i także zmiany z kiero. Potrzebne są dwa moduły? Np ten co się wpina pod te 32 piny plus ten jeden co jest pod wykładziną pasażera. Czy jeden moduł pociągnie te obie funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu. Narazie nic nie zrobiłem jeszcze ?.

A która wiązka kabli, które kable od radia ewentualnie idzie do modułu bluetooth pod fotel pasażera? Do fabrycznego też musi iść z tego wejscia/wyjscia 32piny?Modułu nie mam bo pusta przestrzeń jest pod fotelem. Bo jeżeli macie taką wiedzę i widzicie kable od bluetooth to jakoś się dostanę do tego schowka pod fotelem pasażera i pożyczę moduł fabryczny i zobaczymy jak będzie hulać to będzie najtańsze wyjście bez kombinowania... Dziękuję za ew pomoc.

 

IMG_20200520_163844.jpg

IMG_20200520_163839.jpg

IMG_20200520_163427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny bluetooth jest podpięty do dużej kostki. Tu masz co i jak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg zdjęcia mojego i z forum jest szansa że jest wiązka fabrycznych kabli do bluetooth? Bo chyba nie?.

Bo najlepiej byłoby się dostać do schowka pod fotelem i zobaczyć ale nie jest to prosta sprawa.

Emulatory kosztują 150zł a moduł miałbym za 40,50zl.

Chyba że macie jakieś emulator chińskie za grosze? Aby tylko podmienić zmieniarkę? 

Screenshot_2020-06-14-13-21-39-606_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

IMG_20200520_163839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł musi być jak najnowszy,  aby działał z telefonem. Mam jeden z pierwszych modułów BT i nie działa mi prawidłowo tj. rozłącza się z telefonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wersje D z 2004 czyli staroć i łączył się z każdym telefonem. Tyle że potrafił się zawiesić i długo się łączył z telefonem czasami,na wersji S śmiga wszystko jak należy a łączy się z telefonem po 3-5 sekundach od włączenia stacyjki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A kto mi powie czy wg zdjęcia radia mam kable do fabrycznego bluetooth?

Bo jak mam puszczone to się dostanę i podepne moduł pożyczony chyba Q...

2 zdjęcie jest z forum. Mam radio RNS-E

Bo rozkręcać wszystko pod fotelem aby tylko sprawdzić to dramat...

IMG_20200520_163839.jpg

Screenshot_2020-06-14-13-21-39-606_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...