Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wachania poziomu oleju


konradleczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam problem z poziomem oleju wyświetlanym na wyświetlaczu. Raz jest ok a za godzin jest komunikat o wysokim poziomie oleju oraz proszę obniżyć poziom oleju. Spuściłem jakieś 250 ml i objaw nie zniknął. Olej wygląda w miarę dobrze, nie ma zapachu oleju napędowego. Czy to wina czujnika poziomu oleju czy może coś innego. Pozdrawiam Forumowiczów

Edytowane przez konradleczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sobie kompem stan oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko 2 możliwości. Albo przybywa paliwa albo płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF nie ma bezpośredniego wpływu na poziom oleju. W jaki sposób? Że niby spaliny nie pezepływają i rośnie ciśnienie w komorze wału korbowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że jak dpf chce sie wypalic to daje wiekszą dawke paliwa i jak go nie spali to przelatuje do miski olejowej. Obstawiałbym czujnik poziomu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są problemy z dpfem to sterownik silnika nie inicjuje wypalania i co za tym idzie wiekszej dawki paliwa. Gdyby był dpf zapchany powinien się zameldować. Czujnik różnicy ciśnień wywaliłby błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spusciłem go troche i dalej są wachania. Nie czuje zapachu ON i kolor też jest mega czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz piszesz, że "olej wygląda w miarę dobrze" za chwilę, że jest "mega czarny".

Może coś z olejem nie halo.

Zacznij od ustalenia jaki masz ten rzeczywisty poziom oleju potem te inne szaleństwa jak wąchanie i szukanie paliwa w oleju.

Koszt badania w Polsce 160zł, jeszcze nie zlecałem, zwykle szybciej znajduję przyczynę czegoś nie OK :sarcastic:

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiadomo. Najpierw stwierdzenie rzeczywistego stanu oleju. Jeżeli przybywa, dopiero wtedy szukanie przyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak produkuje olej to albo gdzieś ucieka płyn chlodniczy (sprawdz zbiorniczek od plynu chlodniczego czy go nie ubywa) lub czesto przerywasz wypalanie DPF. Niespalona ropa splywa po tłokach do miski olejowej. Sam z siebie olej sie nie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem olej i czujnik poziomu oleju. Wlałem 4,5 lita oleju. Na początku wyświetlacz pokazywał minimum. Po kilku dniach poziom wachał sie od połowy i troche opadał. Teraz od  kilku dni jest poziom na max. Jeżdze 3 km do pracy i z powrotem. Rzadko dluższe trasy. Co 3 tys. Km wlewam do ON  płyn STP do pomocy wypalania filtra dpf i jade w długą trase nawet 500 km. Już nie wiem co mam zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...