Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wiązki i wzmacniacza Avant...


Jano8504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o porady i pomoc, pacjent A4 B6 Avant świeży nabytek. Radio Ori concert i gra tylko przód, w bagażniku z prawej strony nie ma nic nawet żadnej wiązki nie widać ?. Głośniki z tyłu w drzwiach są i są podłączone, chce je uruchomić, co proponuje cię - dokupić wzmacniacz i wiązkę?? 

Dziwne że nie ma wiązki skoro glosniki są podłączone, doradzcie cuś.

Pozdrawiam..

IMG_20200604_192507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik jest podłączony do przelotki drzwi i tyle... Ewentualnie rozbierz kostkę na słupku i zobacz czy i gdzie idą kable. 

Warto też zobaczyć jakie kostki i piny są obsodzone w kostkach radia. 

No i wtedy jak chcesz ori (a to jednak najlepsza opcja) to musisz poszukać gdzie kable są ucięte. Kupujesz nowy podłączasz zgodnie ze schematami i cieszysz się muzyką. 

Oczywiście możesz też wsadzić nie ori wzmacniacz i rzeźbić. 

I trzecia opcja pociągnąć kable od drzwi do radia i puścić i tył bezpośrednio przez radio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lewiatan1989 napisał:

Głośnik jest podłączony do przelotki drzwi i tyle... Ewentualnie rozbierz kostkę na słupku i zobacz czy i gdzie idą kable. 

Warto też zobaczyć jakie kostki i piny są obsodzone w kostkach radia. 

No i wtedy jak chcesz ori (a to jednak najlepsza opcja) to musisz poszukać gdzie kable są ucięte. Kupujesz nowy podłączasz zgodnie ze schematami i cieszysz się muzyką. 

Oczywiście możesz też wsadzić nie ori wzmacniacz i rzeźbić. 

I trzecia opcja pociągnąć kable od drzwi do radia i puścić i tył bezpośrednio przez radio. 

Dzięki za jakąkolwiek podpowiedź, a powiedz mi jeżeli kable by były od głośników do wzmaka to którędy one by szły?? Radio wczoraj też wyjąłem i zerknij może co tam jest a czego brak.

IMG_20200604_135535_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio concert 2?

Jezeli tak to weź zobacz w środkowej kostce czy przy radiu masz wszystkie piny pod brązową kostką. Bo z tego co mi się wydaje to na skrajnych pinach, radio nie ma wgl pinów. 

Sygnał na wzmacniacz i dalej na tylne głośniki powinien być w czarnej kostce, której brakuje. 

Tu masz rozpiskę

concertcd_wpqsaeh.thumb.gif.0f027a0cd7d1f9dc8b647573c8605eee.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak radio to Concert , a w tej środkowej kostce - brązowej skrajnych pinów brakuje.

 To co radzisz żeby grał tyl- potrzebna jest wiązka od radia przez głośniki i do bagażnika pod wzmacniacz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jano8504 napisał:

Tak radio to Concert , a w tej środkowej kostce - brązowej skrajnych pinów brakuje.

 To co radzisz żeby grał tyl- potrzebna jest wiązka od radia przez głośniki i do bagażnika pod wzmacniacz??

 

No tak jak sam widzisz brakuje czarnej kostki... 

Trzeba by kupić wiązkę wzmacniacz i suba do bagażnika. Następnie połączyć tak jak było. 

Tylko pamiętaj że są dwie wersje bose i nie bose. 

W bose wszystkie 4 głośniki idą przez wzmacniacz - tu jednak musiałbyś wymienić też głośniki bo jest inna impedancja głośników. 

Tu byś musiał kupić standardowe nagłośnienie audi nie bose. Pociągnąć wiązkę z radia do wzmacniacza czarna kostka wraz z jego zasilaniem i komunikacja (diagnostyka) i potem od wzmacniacza do tylnych głośników. 

Poza tym brak czarnej kostki pewnie powoduje, że radio nie wyłącza się samo i lub wyłącza się po godzinie grania i nie masz info na fisie z radia? 

Wtedy też musiałbyś pociągnąć can-l i can-h do licznika. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lewiatan1989 napisał:

 

No tak jak sam widzisz brakuje czarnej kostki... 

Trzeba by kupić wiązkę wzmacniacz i suba do bagażnika. Następnie połączyć tak jak było. 

Tylko pamiętaj że są dwie wersje bose i nie bose. 

W bose wszystkie 4 głośniki idą przez wzmacniacz - tu jednak musiałbyś wymienić też głośniki bo jest inna impedancja głośników. 

Tu byś musiał kupić standardowe nagłośnienie audi nie bose. Pociągnąć wiązkę z radia do wzmacniacza czarna kostka wraz z jego zasilaniem i komunikacja (diagnostyka) i potem od wzmacniacza do tylnych głośników. 

Poza tym brak czarnej kostki pewnie powoduje, że radio nie wyłącza się samo i lub wyłącza się po godzinie grania i nie masz info na fisie z radia? 

Wtedy też musiałbyś pociągnąć can-l i can-h do licznika. 

 

No to trochę dłubania jest , chciałbym zostawić wszystko w oryginale, nie chce zmieniać głośników. A jak sprawdzić czy mam Bose czy nie?? 

I tak jak piszesz radio po każdym włączeniu muszę zakodować i dopiero gra , czy można to zmienić?

A tak to brak info na liczniku w dzisiejszych i po godzinie się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jano8504 napisał:

No to trochę dłubania jest , chciałbym zostawić wszystko w oryginale, nie chce zmieniać głośników. A jak sprawdzić czy mam Bose czy nie?? 

No jest... 

W sumie to nie masz nic bo nie ma wzmacniacza... 

Polecam ten wątek odnośnie podłączenia bose :

 

 

40 minut temu, Jano8504 napisał:

I tak jak piszesz radio po każdym włączeniu muszę zakodować i dopiero gra , czy można to zmienić?

Co prawda temat wiekowy cześć zdjęć wygasła ale po opisach dasz radę:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam instalację pod nie oryginalne radio,wtedy tylne głośniki też będą grały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Szarik napisał:

Masz tam instalację pod nie oryginalne radio,wtedy tylne głośniki też będą grały

Kolega chyba nieori zdemontował bo wystawił na sprzedaż a wsadził concerta a tu tył przez wzmaka bo nie ma wyjść z radia na tylne głośniki. 

Radio nie ma komunikacji z licznikiem itp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w sumie nie wiem kto co tam rzeźbił bo auto przyjechało na lawecie z Belgii , a ja dodam że elektrykiem nie jestem , bardziej mechanikiem i sorry ale bardziej Łopato logicznie mi trzeba tłumaczyć. 

Będę chciał to ogarnąć, tylko poszukam wzmacniacza i wiązki i będę powoli dłubał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz co być powinno fabrycznie to na forum jest temat gdzie chłopaki dekodują VIN, wtedy będzie wiadomo czy coś było i zostało wyjęte czy nie było nic i trzeba całość dorobić.

Jak już ustalisz co było i co chcesz zrobić docelowo to łatwiej coś konkretnie napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MaTeo85 napisał:

jak nie wiesz co być powinno fabrycznie to na forum jest temat gdzie chłopaki dekodują VIN, wtedy będzie wiadomo czy coś było i zostało wyjęte czy nie było nic i trzeba całość dorobić.

Jak już ustalisz co było i co chcesz zrobić docelowo to łatwiej coś konkretnie napisać.

Spoko, dzięki za radę, wrzucę dziś VIN i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie zerknąć czy te przewody są dobrze podłączone od zasilania w kostce , po za każdym razem muszę włączyć radio i wpisywać kod, a po zgaszeniu auta wyłącza się. 

 Pomóżcie Pany bo ja na elektryce to zbyt nie znam się

IMG_20200608_192138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ori radio concert na cd?

jeśli tak to przewód zasilania ten z auta czerwony/niebieski musisz połączyć z kostką w miejsce gdzie masz żółty. (to jest zasilanie). Obstawiam że ten dołożony zielony to jest też zasilanie ale dopiero po stacyjce, i za każdym razem kiedy wyjmiesz kluczyk radio się wyłącza. do tego w twoich kablach brakuje linii CAN służących do tego żeby radio się włączało/wyłączało, pamiętało wpisany kod, działało podświetlenie, wyświetlało info o stacji radiowej na zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MaTeo85 napisał:

to jest ori radio concert na cd?

jeśli tak to przewód zasilania ten z auta czerwony/niebieski musisz połączyć z kostką w miejsce gdzie masz żółty. (to jest zasilanie). Obstawiam że ten dołożony zielony to jest też zasilanie ale dopiero po stacyjce, i za każdym razem kiedy wyjmiesz kluczyk radio się wyłącza. do tego w twoich kablach brakuje linii CAN służących do tego żeby radio się włączało/wyłączało, pamiętało wpisany kod, działało podświetlenie, wyświetlało info o stacji radiowej na zegarach.

Tak w aucie jak kupiłem niedawno było ori Concert cd, staram się ogarnąć powoli to czego brakuje, a powiedz czy podłączając can mogę się wpiąć w te dwa przewody wychodzące w wiązce niebieskiej kostki, tzn. naciąć mówiąc po chłopsku czy robi się to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, w które przewody się wpiąć w ta niebieską kostkę przy liczniku(cany) do radia Concert aby na fisie wyświetlało radyjko?? Wyczytałem że nr. 19 i 20 ale takich nie ma w kostce. Doradzcie cuś bo akurat dłubie w garażu i zonk ?

IMG_20200609_200005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2020 o 20:04, Jano8504 napisał:

Panowie pomóżcie, w które przewody się wpiąć w ta niebieską kostkę przy liczniku(cany) do radia Concert aby na fisie wyświetlało radyjko?? Wyczytałem że nr. 19 i 20 ale takich nie ma w kostce. Doradzcie cuś bo akurat dłubie w garażu i zonk ?

IMG_20200609_200005.jpg

No o to chodzi, że ich nie ma... 

Podesłałem Ci wcześniej temat o tym. Tam jest napisane, że musisz te piny obsadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lewiatan1989 napisał:

No o to chodzi, że ich nie ma... 

Podesłałem Ci wcześniej temat o tym. Tam jest napisane, że musisz te piny obsadzić. 

Spoko, dzięki już ogarnąłem i śmiga. Tylko aktywowałem vagiem?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ogarnąłem już potrzebne graty żeby ogarnąć granie z tyłu. Posiada ktoś z was może schemat lub fotki jak poprowadzić przewody od radia do wzmaka który będę montować bo też nie było. I od wzmaka do tylnych głośników które są ale też wiązkę trzeba dociągnąć.

  Proszę o rady i cenne info od Was, wyrzucajcie jakieś zdjęcia i pomocne rzeczy , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...