Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa sprzęgła kompresora...


Jano8504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i proszę o poradę, nie działała mi klima i podejrzewałem czytając że zerwało się sprzęgło, tak też się stało po rozebraniu. I teraz pytanie czy regenerować obecne zestawem naprawczym czy kupić drugie?? Wrzucę zdjęcie 

IMG_20200605_203015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup kompresor, bo te koło zerwało sie nie bez powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dev napisał:

kup kompresor, bo te koło zerwało sie nie bez powodu

No w sumie coś się zadziało że ukręcilo się, auto to świeży nabytek i sprawdziłem i jest nabity układ i wałek obraca się . Tylko patrząc na kompresor to też oryginał nie jest , zerknij proszę jak możesz fachowym okiem. Myślę narazie wymienić sprzęgło jak będzie kiszka to wtedy kompresor.

IMG_20200605_182724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pochwalę się z naprawy, wymieniłem środek od sprzęgła bez kółka - złożone do kupy i śmiga póki co. Chodzi lekko, wiatraczek też się załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chce zakładac nowego tematu bo sprawa nie jest jakaś poważna. Mianowicie dzisiaj przestała mi chodzić klima, okazało się ze odkręciło się sprzęgło kompresora i leżało na płycie pod autem. Czy możliwe jest żeby sama śruba się odkręciła i wyleciało sprzęgło? Czy to początek zacierającego się kompresora? Nie wiem własnie czy śruba która dokręca się sprzęgło idzie w odwrotnym kierunku co kreci sie koło pasowe. Pod włożeniu i dokręceniu klima zaczęła chodzić tylko na początku były lekkie piski, nie wiem czy to pasek czy może sprężarka ale po chwili ustały piski.

tak wygląda te sprzęgiełko

3341251700_1366553209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 19:48, hidden22 napisał:

Witam. Nie chce zakładac nowego tematu bo sprawa nie jest jakaś poważna. Mianowicie dzisiaj przestała mi chodzić klima, okazało się ze odkręciło się sprzęgło kompresora i leżało na płycie pod autem. Czy możliwe jest żeby sama śruba się odkręciła i wyleciało sprzęgło? Czy to początek zacierającego się kompresora? Nie wiem własnie czy śruba która dokręca się sprzęgło idzie w odwrotnym kierunku co kreci sie koło pasowe. Pod włożeniu i dokręceniu klima zaczęła chodzić tylko na początku były lekkie piski, nie wiem czy to pasek czy może sprężarka ale po chwili ustały piski.

tak wygląda te sprzęgiełko

3341251700_1366553209.jpg

U mnie przez 5 lat ze 3 razy się odkręciło ,przykręcam i śmiga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz się odkręciło więc przykręciłem i śrubę dałem na klej, niedługo potem sprzęgło znowu odpadło a do tego zerwało śrubę. Temat został rozwiązany dopiero po wymianie kompletu sprzęgła wraz z kołem pasowym. Wg mnie widoczny na zdjęciu element odkręca się  z powodu luzów na sprzęgle.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 21:59, bobikos napisał:

U mnie raz się odkręciło więc przykręciłem i śrubę dałem na klej, niedługo potem sprzęgło znowu odpadło a do tego zerwało śrubę. Temat został rozwiązany dopiero po wymianie kompletu sprzęgła wraz z kołem pasowym. Wg mnie widoczny na zdjęciu element odkręca się  z powodu luzów na sprzęgle.

Wymieniałem całe koło i też się odkręciło ,ale ze 2 lata był spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...