Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Drgania auta podczas ruszania


kubabkb

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie wyzej borykam sie z problemem wibracji( drgan,telepania) podczas ruszania z jedynki

mial ktos z Was taki problem co moze byc przyczyna?

dzieje sie to juz od bardzo dawna(3 - 4 lata)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki nowe ori , troche ponad rok temu

skrzyni tez poducha wymieniiona na nowa lema

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprzęgło zaczyna niedomagać bądź dwumas jeśli posiadasz?

Poduszki kupowałeś w ASO czy masz jakiś dostęp do ORI w lepszej cenie? Pytam bo też czeka mnie wymiana a w ASO niestety wołają krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie drgania przy ruszaniu to powiązałbym raczej z dwumasą... jeśli poduchy, półosie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg auta 436 tys a dwumas siedzi jeszcze ori , wiec moze doberze mowisz Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miełem takie objawy jeździłem. Następnie sprzęgło zaczęło się ślizgać komplet wymieniony objawy ustały. 360k przebieg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze mocniej przytrzymywac na sprzegle bo jak puszcze zbyt wczesniej dostaje takiego kankurka jakby z przodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, z początku lekkie szarpanie przy ruszaniu zwłaszcza pod górkę, później coraz bardziej aż w końcu zaczęła napieprz.... dwumasa tak,że w środku jak w Ursusie. Wymiana kompletu sprzęgło+dwumas załatwiło definitywnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie nie chce zakładać nowego tematu i chciałbym zapytać w tym odnośnie sprzęgła i dwumasy,gdyż ostatnio zauważyłem że zaczęło coś terkotac przy ruszaniu na półsprzegle bez gazu. Co zauważyłem jeszcze to tego objawu terkotania nie ma jak włączę klimatyzację ?. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek i czy to koniec dwumasy bądź sprzęgła a może coś innego ??? Na liczniku 400 tys. Przy gaszeniu silnika nie ma odgłosów stukania czy terkotania. W pracy sprzęgła i zmiany biegów również nie zauważyłem nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 21:57, indyczes napisał:

Miałem to samo, z początku lekkie szarpanie przy ruszaniu zwłaszcza pod górkę, później coraz bardziej aż w końcu zaczęła napieprz.... dwumasa tak,że w środku jak w Ursusie. Wymiana kompletu sprzęgło+dwumas załatwiło definitywnie problem.

Szarpalo jak miałeś na pół sprzęgle i dawałeś gazu? A jakieś objawy padającej dwumasy przy gaszeniu miałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...