Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaki olej do silnika i układu wspomagania ?


AlatarWP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i średnio się znam, przede mną wymiana oleju filtrów itd. i pytanie czy mogę wlać taki olej:8100 X-CLEAN EFE 5W-30 do a4b6 1.9 tdi avf? 5w30 czy 5w40 obecnie jest 5w30 bodajże castrola ale dokładnie nie wiem. Drugie pytanie jaki jest odpowiednik płynu do wspomagania g 00200 bo tyle się naczytałem a i tak nie wiem? Dziękuje z góry za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika każdy 5w40 505.01

Do wspomagania mineralny zielony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, ale jak zadzwoniłem do aso to mi powiedzieli że mają o tej normie syntetyka bo takiego juz nie ma;/ zdziwiłem się bo na dekielku only mineral, a jak chce dobrać przez jakąś stronę to mi wyskakuje syntetyki febi 6161itp. czyli jak jeździł wcześniej na 5w30 to niedobrze dla silnika? bo ogólnie oleju nic nie bierze i nie ma zadnego problemu ale ja nie jestem fachowiec wiec zaleje taki: MOTUL SPECIFIC VW 505.01 5w40 ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 5w30, nie jest to olej zgodny ze specyfikacją Twojego silnika, powinieneś lać 5W40, ale nie sądzę, że 5w30 spowodował jakieś szkody. Gorzej jakbyś lał 10wXX. Ten olej będzie ok, jeśli chcesz coś tańszego a dobrego to weź Fuchsa GT1 XTL 5w40, ja jeżdżę na nim robiąc płukankę co kilka wymian, dwa tygodnie temu robiłem remont silnika to był naprawdę czysty w środku jak na 400 tys km. Filtr oleju Mann/Knecht, nie bierz Filtrona. 

Z tym płynem wspomagania do AVF to mówią różnie. Wg specyfikacji ma być zielony minerał, wiele osób leje syntetyk mówiąc, że minerał tylko do B5, a do B6 już syntetyk. 

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AlatarWP napisał:

1. ok dzięki, ale jak zadzwoniłem do aso to mi powiedzieli że mają o tej normie syntetyka bo takiego juz nie ma;/ zdziwiłem się bo na dekielku only mineral, a jak chce dobrać przez jakąś stronę to mi wyskakuje syntetyki febi 6161itp.

2. czyli jak jeździł wcześniej na 5w30 to niedobrze dla silnika? bo ogólnie oleju nic nie bierze i nie ma zadnego problemu ale ja nie jestem fachowiec wiec zaleje taki: MOTUL SPECIFIC VW 505.01 5w40 ok? 

Mieszasz w swoim poście dwie sprawy płyn do wspomagania i olej silnikowy.

1. W ASO mają płyny od Pentosina zajrzyj na stronę Fuchs Pentosin sam rozkminisz temat.

Febi ma zielony syntetyk jak również minerał.

Do Twojego układu wspomagania dobry, sprawdzony i tani płyn to Total LHM+ minerał.

2. Lepszą ochrona dla silnika będzie 5W40.

Motyl aby z pewnego źródła choć nie jest to mój ulubiony olej może zanim kupisz oliwę skontaktuj się z fachmanem olejowym Piotrem zmienolej lubię jego podejście do sprawy i pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slawekk1980 napisał:

Płyn wspomagania ori vw g004000, jest to płyn mineralny 

Jesteś tego pewien ?.

VW-AUDI samo płynów nie robi.

Głównym dostawcą na pierwsze zalanie  był Pentosin-Fuchs .

Minerałem był CHF 7.1 jasnozielony dostarczany w latach 1984-89,  potem CHF 11s norma TL52 146. 00 / G002 000/ w latach 1990-2006 i od 2006 roku CHF 202 norma TL52 146.01 / G004 000/ płyny w ciemnej zieleni.

Co do składu CHF 11s i CHF202 to u producenta figurują, że są w oparciu o  bazy syntetyczne i płyny są mieszalne ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. etykiety g004 to "lekki olej mineralny", było już o tym w temacie wymiany płynu wspomagania więc nie ma co roztrząsać na nowo tylko lać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...