Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning b7 co i jak?


Klayn4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tutaj nowy i mam do was kilka pytań, z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi i cierpliwość w czytaniu ich ;)

Zacznę od tego że jestem jeszcze zielony w temacie tuningu i mechaniki samochodowej, ponieważ dopiero zacząłem się tego uczyć więc pewnie te pytania będą dla was proste.

Co do nauki to jeszcze prawie nic nie ogarniam, ale mój mechanik przyjął mnie pod swoje skrzydała i powoli mnie uczy, ale dla niego auto ma po prostu jezdzic czyli najlepiej takie diesle jeszcze bez turbo co krecą setki tysiecy kilometrów.

I tutaj właśnie zwracam się do forumowiczów z tymi pytaniami.

Jakiś czas temu zakupiłem audi a4 b7 2.0tfsi BWT 200km quattro, i jednym z moich marzeń jest podkręcić sobie auto ale własnorecznie a nie oddawać do firmy która zrobi wszystko za mnie.

Oczywiście wiem że zmiana mapy itd. to sam nie zrobie tylko bede musiał oddać ale chodzi mi o takie rzeczy jak wymiana np.wydechu.

Moją niunię chce zrobic na 300km może trochę wiecej.

Czytałem też że jak np. sie zmienia turbine to trzeba od razu tam cos zmieniac w komputerze, więc teraz czas na pytana:

1.Co mogę zmienić sam, a co muszę oddać w ręce zawodowców?

2.Co muszę zmienić w aucie żeby mieć takie osiagi? i jaki osprzęt polecacie?

3.Czy seryzje sprzęgło to wytrzyma czy lepiej zmienić na jednomas?

4.Czy będę musiał zmienic cały komplet hamulców czy te seryjne wystarczą?

5.Czytałem gdzieś, że żeby zacząć modzić auto najlepiej sprowadzić je do zdrowej serii. Czyli co muszę na samym początku najlepiej zrobić?

6.Czy zmieszczę się w granicach 15-20k z tym wszystkim?

 To chyba na tyle z pytań, ale może mi się coś jeszcze przypomni :D.

Jeżeli ktoś ma jakies rady to chetnie wysłucham.

Dziękuje za uwagę ;-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie są tematy.Szukaj i czytaj.Co chwila ktoś się rejestruje i od razu wali z takimi,czy innymi pytaniami,które już dawno zostały omówione.Ale po co?Każdy chce podane na tacy:).Aż dziwne,że ktoś z moderatorów nie wywalił tego jeszcze do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...