Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z oświetleniem drzwi przednich (kierowca + pasażer)


matix608

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem iz nie świecą mi światełka oświetlenie drzwi od dołu oraz z boku (czerwone lampka) w drzwiach kierowcy oraz drzwiach pasażera. 

Zacznę od początku, zaczęło się od wymiany oświetlania na ledowe.  Wymieniłem bagaznik, potem drzwi tylnie (wszystko dziala pięknie drzwi świecą oraz oświetlenie pod fotelami kierowcy również)

20200612_140847.jpg

Potem zabralem sie za drzwi przednie

Wyciągam lampki wkladam ledy i nic 0, wkladam stare zarowki i 0 brak swiatla (zarówno w lampkach białych u dołu oraz tych czerwonych z boku, w pasażera to samo) no nic mowie to wymieniam oswietlenke nóg z przodu - wymieniłem i wszystko dziala idealnie, 

 

Teraz to już mam problem ponieważ cala elektryka mi dziala, zamykanie z ze środka dziala, z pilota również, zamykanie i otwieranie szyb dziala, lusterka działają,  drzwi (panel szyb, otwieranje i zamykanie - dziala podsiwetlanie na czerwono) ogólnie dziala wszystko tylko nie świecą te lampki.

20200613_094350.jpg

Podłączyłem kompa - 0 błędów 

Sprawdziłem bezpieczniki nr 2 i nr 22 - wszystko gra - są OK

Zmierzyłem czy leci prąd do tych wtyczek i problem polega na tym ze z przodu w ogole nie ma napięcia w tych wtyczkach

20200612_225547.jpg

 

Uprzedzając pytania (wszystkie zarowki które włożyłem  z przodu sa sprawne - kazda podpiąłem do działającego oświetlenia z tylu i kazda działa) powiem szczerze że nie mam pojęcia co tutaj już wymyślić...

 

 

Tak to wyglada tyl świeci caly a przod tylko pod nogami

20200612_140844.jpg

 

Rozebrałem boczek drzwi kierowcy ale szczerze to nie wiem gdzie tam grzebać...

20200613_100729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wsadzenia spowrotem całości zwykłych żarówek... 

Nie wiem czy jak nie ma obciążenia czy w ogóle można sprawdzić napięcie na tych wtyczkach... 

Podmień żarówki, odłącz aku na jakiś czas żeby mu twardy reset zrobić i podłącz znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kamil-vag napisał:

Zacznij od wsadzenia spowrotem całości zwykłych żarówek... 

Nie wiem czy jak nie ma obciążenia czy w ogóle można sprawdzić napięcie na tych wtyczkach... 

Podmień żarówki, odłącz aku na jakiś czas żeby mu twardy reset zrobić i podłącz znowu

Wyjąlem żarówki z drzwi tylnich i sprawdziłem napięcie we wtyczkach z tylu - bylo napięcie wiec wydaje mi się że z przodu również powinno być.

 

Czyli mowisz zeby włożyć wszędzie state żarówki odłączyć aku i zobaczyć jak sprawa wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak włożyć żarówki, odłączyć aku, poczekać z 10min, podłączyc i sprawdzić co wtedy się dzieje. 

Ewentualnie przez te Twoje zabawy padły wyjścia w MK... Przelotki w drzwiach sprawdzales? Czy nie ma uszkodzeń przewodów? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany @kamil-vag dzieki za pomoc zrobiłem tak jak napisałem wstawiłem z przodu stare żarówki potem zostawilem tylko w czerwonych lampkach stare a ledy wlozylem na dół i wszystko jak narazie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...