Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyby akustyczne vs szyby zwykłe w A4 B9


boohmacher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos mial okazje uzytkowac B9 z szybami akustycznym i zwyklymi i moze podzielic sie wrazeniami? 

Czy roznice w wyciszeniu sa wyraznie odczuwalne? 

Spotkalem sie z opiniami ze np. w Passacie B8 mimo szyb akustycznych ciezko odczuc jakakolwiek roznice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szyby akustyczne w B9. Nie widzę niestety żadnej (naprawdę żadnej) różnicy. Dla mnie to niestety wywalenie kasy w błoto. 

Lubię mieć ciszę w samochodzie i dlatego chciałem koniecznie szyby akustyczne jak zamawiałem samochód. Teraz zamówiłbym samochód bez tych szyb.

Być może na pomiarze przyrządami jest ciszej niż w samochodzie z normalnymi szybami, ale ja tego kompletnie nie słyszę a jeździłem też B9 bez tych szyb. 

Podsumowując - wiatr szumi tak samo z szybami akustycznymi jak bez nich. 

Edytowane przez milan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. 

Rowniez lubie miec cisze w samochodzie, a niestety auto jakim obecnie jezdze BMW F31 mi tego nie zapewnia. Jest wrecz glosno.

Czy przy zakupie B9, testowales moze jakies inne marki i moglbys powiedzec jak wyglada wyciszenie na tle konkurencji?

Slyszalem ze B9 jest dobrze wyciszone i jest to jeden z glownych powodow dleczego chce je kupic.

Mialem okazje jechac ostatnio B9 kombi 2.0tdi ze zwyklymi szybami i bylo tak sobie. 

Edytowane przez boohmacher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem kilka różnych samochodów przed zakupem i B9 jest bardzo dobrze wyciszone. Do F31, które też brałem pod uwagę, nawet nie ma co porównywać - to był główny powód dlaczego BMW u mnie odpadło. Jeśli lubisz cisze, dużo jeździsz po trasach to moim zdaniem nie ma się co zastanawiać tylko brać akustyczne. Ja tak zrobiłem i w połączeniu z benzynowym silnikiem jest bardzo dobrze. Chyba, że w lifcie coś znow przyoszczędzili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem np. Lexus IS200T (obecnie to lexus IS300) i było głośniej niż w Audi A4 B9 w przelotach autostradowych (zdziwiłem się bo nasłuchałem się wcześniej o świetnym wyciszeniu lexusów. Być może lexusy wyższej klasy niż IS są dobrze wyciszone).

Testowałem też Alfa Romeo Giulia i również było głośniej niż w B9.

Aktualnej Beemki 3 nie testowałem więc nie mam porównania czy jest ciszej czy głośniej.

Podsumowując: wyciszenie w A4 B9 jest na dobrym poziomie jak na tą klasę samochodu. Nie jest to co prawda wyciszenie jak w Audi A6, Bmw 5 czy Mercedes E ale nie ma co się dziwić - te samochody są o klasę wyżej niż Audi A4 B9.

Najwięcej dźwięków dochodzi podczas jazdy z okolicy nadkoli (szum opon jest słyszalny dość wyraźnie) i z bocznych szyb (mimo, że mam szyby akustyczne to szum wiatru jest dobrze słyszalny).

Ciężko chyba będzie znaleźć samochód w tej klasie który jest lepiej wyciszony (może Mercedes C klasa ?), ale spodziewaj się błogiej ciszy w samochodach tej klasy.

I jeszcze raz podkreślę, jeździłem Audi A4 B9 bez szyb akustycznych i z szybami akustycznymi (mam w swoim akustyczne) i nie ma jak dla mnie różnicy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, milan99 napisał:

Najwięcej dźwięków dochodzi podczas jazdy z okolicy nadkoli (szum opon jest słyszalny dość wyraźnie) i z bocznych szyb (mimo, że mam szyby akustyczne to szum wiatru jest dobrze słyszalny).

To ciekawe bo z tego co widzę z profilu to masz rocznik 2018, tak jak ja. U mnie nie ma rzadnych specjalnych szumów od bocznych szyb - tylko ogólne szumy opływowe bez wyraźnego zródła, nawet szklanego dachu sie nie oczuwa. Najbardziej słyszalny jest szum opon. I mam wrażenie ze moje letnie opony są coraz głośniejsze w miare zużycia

 

Edytowane przez proarnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, proarnes napisał:

To ciekawe bo z tego co widzę z profilu to masz rocznik 2018, tak jak ja. U mnie nie ma rzadnych specjalnych szumów od bocznych szyb - tylko ogólne szumy opływowe bez wyraźnego zródła, nawet szklanego dachu sie nie oczuwa. Najbardziej słyszalny jest szum opon. I mam wrażenie ze moje letnie opony są coraz głośniejsze w miare zużycia

 

Tak, mam przedlifta. Aktualny przebieg 30000, od nowości u mnie więc wiem, że samochód jest bezwypadkowy. O ile w mieście ten szum wiatru nie jest jakoś specjalnie słyszalny to na trasie przy wyższych prędkościach już tak. Ten szum dochodzi głownie z okolic lusterek i przednich słupków i dostaje się zapewne do wnętrza przez boczne szyby. Szum wiatru jest dobrze słyszalny przy wyższych prędkościach ale nie jest to jakieś uciążliwe. 

Jak wcześniej pisałem, wyciszenie jest dobre jak na tą klasę samochodu i nie mogę krytykować go. Jedynie te nadkola i szum wiatru przy wyższych prędkościach mogłoby być lepsze. 

Być może jestem skrzywiony na punkcie szumu wiatru bo wcześniej miałem BMW 5 (czyli klasę wyższą) oraz jeździłem Audi A6 C7 (nie miałem osobiście A6 ale jeździłem nią - naprawdę świetne wygłuszenie) i różnica była naprawdę duża.

Co do nadkoli to też zauważyłem, że im starsze opony to jakoś bardziej je słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to teraz mam zagwostke. 

Jechalem nowym A5 2.0tfsi i bylo super cicho(nie wiem jakie mial szyby) i uzywanym A4 b9 2.0tdi i bylo juz gorzej i nie chodzi o odglosy pracy silnika tylko szum powietrza.

B9 jechalem tylko kawalek wiec moze nie jestem w stanie obiektywnie stwierdzic.

Chyba bede musial sie przejechac jeszcze jakims egzemplarzem B9 zebym nie byl pozniej rozczarowany. 

A6 C7 to fajne auto ale juz troche leciwe, co widac glownie we wnetrzu.   

Moze jest tu jakas osoba z Warszawy ktora znalazlaby chwile i mnie przewiozla swoja B9?

 

 

 

Edytowane przez boohmacher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest mega cicho, B9 2020 z akustycznymi szybami. Porównywałem z A5 - tam nie ma opcji akustycznych szyb. Różnicę słychać po mieście nawet jak mijają Cię autobusy czy ciężarówki. Jak kolega wcześniej pisał, do BMW F3x jest przepaść - miałem wcześniej F30, pozbyłem się właśnie bo był głośny. W A4 nieco hałasu jest od kół (mam 19"), szumów wiatru nie słychać przy prędkościach autostradowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jestem po kompleksowej operacji wyciszenia Audi A4 B9 Sedan 2016 r i wymiany car audio. Wyciszono podłogę, wszystkie drzwi, bagażnik, nadkola oraz maskę. Jest lepiej , ale wciąż słychać szum przejeżdżających samochodów. Czy  ktoś wymieniał np szyby zwykle na akustyczne i jest po takim zabiegu?Zastanawiam się czy to może kwestia uszczelek? w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby akustyczne są tylko przednie.  Mam u siebie fabrycznie. Jest różnica ale nie spodziewaj się cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu. 

Czy orientujecie się może czy w a4 b9 allroad szyby akustyczne to standard? 

Jeżeli nie to czy oznaczenie "Szyby bok i tył kod: VW6" oznacza szyby akustyczne? Pod jaką pozycja po rozkodowaniu Vin należy tej opcji szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby akustyczne były opcją i występują tylko z przodu. Kod szyb akustycznych to VW5.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 22:35, Muskel1 napisał(a):

Szyby akustyczne były opcją i występują tylko z przodu. Kod szyb akustycznych to VW5.

dzieki, a pod jakim kodem jest ze sa przyciemnione boczne tylne i tylna? Chyb ze w allroad to moze byc standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OL5

Przyciemniane szyby to opcja.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza w przypadku szyb VW4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, bo są opisane tylko jako szyby boczne i tylna, ale jakie to kij wie. W przypadku VW5 wiem, że to szyby akustyczne bo mam takie u siebie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Tego nie wiem, bo są opisane tylko jako szyby boczne i tylna, ale jakie to kij wie

dlatego zapytalem bo VW6 tez sa opisane tak samo jak VW5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW5 są opisane jako akustyczne. 

 

Screenshot_20240220_122436_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moja pomylka chodzili mi ze VW6 sa tak samo jak VW4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...