Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS w tylnym kole.


karol2984

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zajechałem dziś na rolki i jak sprawdzaliśmy tylną oś to po lekkim naciśnięciu hamulca włączał się ABS. Przednia oś była ok. Widać że jedną tarcza z tyłu słabiej bierze. Czy od powietrza w zacisku może się  abs włączać? Może miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze w układzie nie ma nic wspólnego z czujnikiem ABS u nie powoduje wyrzucania błędu. Czujnik ABSu działa na zasadzie fal magnetycznych a dokładniej generowania sygnału na podstawie impulsów magnetycznych siedzących w tym przypadku w łożysku piasty.

Zapalająca sie kontrolka ABS świadczy o usterce w działaniu systemu ABS. Należy podpiąć komputer i zobaczyć jaki kod błędu jest tam zapisywany bo gdybanie to tylko spekulacja w tym przypadku. To może być poczynająć od banalnej rzeczy jak braku kontaktu we wtyczce któregoś z czujników do poważnej awarii np. sterownika ABS.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ogólnikowo wiem jak to działa, ale nie wiem od czego zacząć szukać i może ktoś miał podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, karol2984 napisał:

Spoko, ogólnikowo wiem jak to działa, ale nie wiem od czego zacząć szukać i może ktoś miał podobnie.

Od podpięcia pod komputer, sczytania błędów a jeżeli ich nie ma od sprawdzenia VCDSem każdego czujnika.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła odległość czujnika od koronki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosunąłem aż do pierścienia a potem co raz cofałem do około 2mm aż i ciągle się włączała na różnych odległościach. dmuchałem tez kompresorem ale jest jeszcze osłona tarczy to nie widać za bardzo co tam jest, znalazłem że ma być 0,6 do 0,8. Ale jutro jeszcze raz poruszam tym czujnikiem. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna część mojej biedy. Odległości  zrobiłem dobre. Ale cały czas coś jest gdzieś krzywe. Aż czuje na pedale hamulca. Dziś zrobiłem test że hamowałem samym ręcznym i wychodzi że coś jest nie tak z tylną osią bo czuć te pulsowanie na dzwigni ręcznego. Cyba to lewy tył. Zacisk jest nowy SKV. Odpowietrzałem go ze 3 razy. A mimo to dalej widać po tarczy że słabo bierze. Dodaje foto z hamowania samym ręcznym. Widać ślad tylko z prawego koła. Jakieś rady? 

20200711_213411.jpg

Edytowane przez karol2984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieje się to tylko jak wolno jedziesz czy jak szybciej jedziesz też?

Jeżeli tylko przy wolnej jeździe to koronka któraś jest pęknięta lub uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym abs wykluczył. Bo te pulsowanie pedału czuć równo z prędkością obrotową koła. Jak by tarcza była grubsza w jednym miejscu. Jak miałem zdjęte koło na podnośniku i kręciłem tarczą to nie było czuć oporów ani nierównego łapania tarczy. Jak zmieniałem zacisk to musiałem trochę linkę popuscic bo haczyk do ręcznego był inaczej wyprofilowany. Jak jadę i wolno i szybko to czuć te pulsowanie.

Edytowane przez karol2984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim pulsowaniu piszesz ?

Załacza się pompa ABS czy jak to rozumieć? U góry piszesz że pompa się załącza w ostatnim poście że wykluczasz ABS. To jest nie zrozumiałe.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to zakręcone. Z tym właczjącym się ABS na rolkach to nie wiem czy tak ma być czy nie i to jest jedna sprawa. Mech mowił pojechać na rolki i poszukac z którym kołem jest coś nie tak i na tylnej osi od razu się włączał i nie dało się sprawdzic tylnych koł. a druga sprawa to te pulsowanie pedału. żeby to było takie proste to już dawno by było ogarniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pulsowanie ? Masz na myśli pulsowanie pedału hamulcowego  powodowane załączającą się pompą ABS? Jak w zimie np. gdy na śliskim hamujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie bicie tarczy. Sprawdź czujnikiem zegarowym na statywie (powinien mieć każdy warsztat) czy masz bicie. 

Jakie stare te tarcze?

Może ktoś wymieniał i nie wyczyścił piasty z brudu i rdzy. Wtedy tarcza bije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest bicie ale pierscienia ABS, zle go osadzono na tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weźcie pod uwagę że jak hamuje ręcznym to dzwigni pod ręką też czuć te pulsowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...