Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kwas na szybie. Czym doczyscić?


inzKornel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

sytuacja taka: 
postanowiłem wyczyścić uszczelki we wszystkich 4 drzwiach. Nałożyłem duuużo APC (bez rozcieńczania! :wallbash:) na pędzelek i zacząłem czyścić. Po tym szyby do góry i pojechałem do domu (wtedy jeszcze nic nie było widać, że coś jest nie tak). 
Na drugi dzień zonk, wszystkie szyby uwalone i co gorsza nie można tego domyć... Nalot jest taki chropowaty pod palcem, ale nie mozna tego łatwo zdrapać. Mniej więcej przypomina to kamień/osad na szkle.
Próbowałem: 
1. standardowo woda + płyn do szyb
2. Rozpuszczalnik
3. Benzyna ekstrakcyjna
4. ocet
 

W końcu pojechałem do Pana "od szyb" to powiedział, że jest to jakiś kwas, który wżarł się w szkło i nic nie da się zrobić. Pokazał mi jak zeskrobać to jakąś specjalną żyletką do szkła, ale też słabo to szło...

Czy macie może wiedzę czy szyby są jeszcze do odratowania?

PS. Tak teraz już wiem, APC powinno się rozrabiać w proporcjach zależnych od powierzchni/przeznaczenia/brudu - mądry polak po szkodzie. Jeszcze na dodatek jak myłem uszczelki to 30+ na zewnątrz... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje info, gdyby ktoś tu jednak trafił. 
Udało mi się doczyścić jedną szybę - wygląda jak nowa (nie licząc rys powstałych w przeszlości). 

Kupiłem dwa  przedmioty: 

  • zyletki do czyszczenia plyt indukcyjnych (chyba teflonowe)
  • RRC water spot remover GEL  - b.silny srodek

Na poczatek umylem dobrze szybe, potem spryskalem wodą i troche scieralem zyletka - o dziwo to troche pomoglo. Potem wysuszylem szybe, ponownie wyczyscilem. Nanioslem RRC żel, odczekalem ~45s (na opakowaniu jest ze 1min to max na szkle) i zmylem duza iloscia wody. 
Szyba jak nowa :) 
Bedzie wiecej czasu to lece ze wszystkimi szybami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...