Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjnosc OLED TV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie posiadam Samsunga nu7172 65 cali. Wymyśliłem sobie po roku zmianę. Początkowo miał byś Sony xf 9005 ale żona upatrzyła sobie oleda B8s którego w 65 mogę mieć za 6200. I tu po rozeznaniu są dwie drogi 1. Że hejt na oledy i wypalenia to zasługa płatnych hejterow firmy s, a awaryjnosci jest w normie 2. Inni mówią że padają jak muchy . Jaka jest prawda,jakie są statystyki. Ps cały net przekopałem ale ciężko stwierdzić co kto pisze i ile z tego ma-taka prawda a tv chce kupić na 5 lat i boję się że nie wytrzyma a ogladam trochę naziemnej i Netflix/HBO. Proszę o uczciwe opinie ps. Ostatnio z tego co czytam to oledy padają falowo, średnio w 3im roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Jestem użytkownikiem TV w technologii OLED. Zakupu dokonałem z całą świadomością ułomności tej technologii - dużej wrażliwości na tzw. obrazy statyczne. Mając powyższe na uwadze, starałem się unikać kanałów info (pasek informacyjny), a jeśli już takowy zagościł na ekranie, to w większości przypadków ustawienia wyświetlania zostawały przestawiane na te b. oszczędne, aby zminimalizować, tak mi się wydawało, skutki pozostawania pikseli aktywnych na jednym wysokim poziomie "jasności", co skutkuje tzw. wypaleniami. 

Niestety mimo obchodzenia się z OLED-em, jak z przysłowiowym jajkiem, stałe nie dające się do usunięcia "wypalenia", pojawiły się na ekranie. Oczywiście widoczne jedynie wyświetlając "stały kolor" (najlepiej tzw. magenta). Muszę tu powiedzieć, że producent TV zachował się prawidłowo - usterka została zgłoszona miesiąc przed zakończeniem okresu gwarancji - matryca OLED została wymieniona na nową. Stało się to bez zbędnych "przepychanek".

Podsumowując : według moich doświadczeń z OLED, technologia ta nie nadaje się do oglądania treści z tzw. obrazem statycznym w składzie - kanały info, gry i wszelkiego rodzaju wyświetlane kominki z zapalonym ogniskiem :)

 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z premedytacją nie wymieniłem marki odbiornika, aby nie robić Ci zbędnych nadziei, jakie, jak widzę, sobie jednak robisz. Uważam, że producent nie ma tu nic do rzeczy, bo słynne "wypalenia" są charakterystyczne dla tej OLED-owej technologii. Nie muszę chyba dodawać, że wyświetlacze/matryce dostarcza tylko jedna firma. Ona też, jak sądzę, dostarcza do producenta odbiornika, wszelkich informacji, technologii i sposobu "czyszczenia" (kompensacji) matrycy. 

Nie rób sobie złudzeń - logo producenta, z jakim zakupisz odbiornik, nie będzie miało wpływu na pojawienie się "wypaleń". Wpływ ma czas, w jakim obraz statyczny zostaje wyświetlony, jak i jego intensywność (nasycenie, barwa). Wiedzieć należy też, że zbyt intensywne logo kanału, może "narobić bałaganu".

Mój odbiornik przeszedł wymianę matrycy po około 7700 (siedem tysięcy siedemset) godzinach pracy. 

Czy ponowił bym zakup ? - Jeśli producent nadal będzie solidnie podchodził do swoich zobowiązań wobec produktu i gwarancji (ewentualna następna wymiana matrycy przysługuje mi w ciągu następnych dwóch lat użytkowania), to odpowiedź i tak nie jest jednoznaczna (na tak). Kapitalna czerń, jaką oferuje OLED jest tu na ogromny plus. Ograniczenie się, co do niektórych kanałów, a przynajmniej do ich krótszego w czasie oglądania, powoduje duży dyskomfort w użytkowaniu odbiornika. 

Edytowane przez Tomnik
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia, OLED jest świetny do oglądania filmów, z telewizją, gdzie jest statyczny obraz tak jak wspomniał Tomnik, już gorzej. Jeśli nie chcesz się przejmować że coś co jest na ekranie może wypalić ci matrycę to raczej nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Urban legend i pojedyncze przypadki. Poszukaj w necie i się nie przejmuj tymi komentarzami. ? Oled to oled i żaden led TV mu nie dorówna, a szczęka Ci opadnie z wrażenia jak zobaczysz w domu obraz. Za krótko mam Sony KD65a8 żeby mieć jakiś problem ale tu masz po 4 latach np:

A tu mistrz:

 

42967E9A-7D0D-4619-81A9-4B6EB9BCB4DB.jpeg

B3084D1B-BD94-4A13-B5D4-89DA588FEDAE.jpeg

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj uwierzcie mi że producent ma znaczenie przy naprawach. Najlepiej podchodzi do tego LG(sam korzystałem już kilkukrotnie,wśród znajomych same pozytywy). 

Druga sprawa to WSZYSTKIE matryce OLED pochodzą od LG. Mają na to patent i tylko oni robią. Dlatego np Samsung już kombinuje z micro LED. 

Żaden LCD nie zbliży się do oleda. Mówimy o obrazie. Chyba że będzie miał pierdyliard stref podświetlenia :D Co z tego że LCD mają więcej nitów w HDR skoro OLED to starcie wygrywa kontrastem. Zresztą obejrzycie sobie coś na LCD w HDR z napisami. Blooming straszny. 

Nie mówię że LCD są złe. Zależy kto co oczekuje. Do bardzo nasłonecznionych pomieszczeń to tylko LCD. Ale jak chcesz mieć opad szczęki to tylko OLED. 

Co do wypaleń. Czysta loteria. Mi padł np po 4 dniach :p Powaznie. O taki piękny paseczek. Serwis LG od ręki wymiana. 

received_625314358423423.jpeg

Ojciec ma jednego z pierwszych OLED,zakrzywiony z 3D od LG. Po prostu ogląda od kilku lat i się nie przejmuje. Sprawdziłem ostatnio matrycę. Nic. Znajomi katują to na konsolach(różne firmy,Panasonic,Sony),jeszcze nikomu nie padł. Ale trzeba to robić niestety trochę z głową. Ja nie oglądam kanałów dezinformacyjnych. Zdarza się raz na jakiś czas po 10-20min. Po dłuższym graniu wyłączam tv na 10-15min. Nie odłączam tv z prądu(kompensacje),obraz ustawiałem pod siebie(jasność mam na 70 oglądając tv w dzień,na wieczorne pory zmieniam na tryb isf ciemne pomieszczenie). Tylko oglądają filmy z dysku,Netflix itd przełączam na pozostałe tryby(standard,HDR,DV,Filmmaker,zależy od materiału) żeby cieszyć oko. I zamierzam cieszyć się sprzętem ;p 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 14:24, rybus85 napisał:

Oj uwierzcie mi że producent ma znaczenie przy naprawach. Najlepiej podchodzi do tego LG(sam korzystałem już kilkukrotnie,wśród znajomych same pozytywy). 

Druga sprawa to WSZYSTKIE matryce OLED pochodzą od LG. Mają na to patent i tylko oni robią. Dlatego np Samsung już kombinuje z micro LED. 

Żaden LCD nie zbliży się do oleda. Mówimy o obrazie. Chyba że będzie miał pierdyliard stref podświetlenia :D Co z tego że LCD mają więcej nitów w HDR skoro OLED to starcie wygrywa kontrastem. Zresztą obejrzycie sobie coś na LCD w HDR z napisami. Blooming straszny. 

Nie mówię że LCD są złe. Zależy kto co oczekuje. Do bardzo nasłonecznionych pomieszczeń to tylko LCD. Ale jak chcesz mieć opad szczęki to tylko OLED. 

Co do wypaleń. Czysta loteria. Mi padł np po 4 dniach :p Powaznie. O taki piękny paseczek. Serwis LG od ręki wymiana. 

received_625314358423423.jpeg

Ojciec ma jednego z pierwszych OLED,zakrzywiony z 3D od LG. Po prostu ogląda od kilku lat i się nie przejmuje. Sprawdziłem ostatnio matrycę. Nic. Znajomi katują to na konsolach(różne firmy,Panasonic,Sony),jeszcze nikomu nie padł. Ale trzeba to robić niestety trochę z głową. Ja nie oglądam kanałów dezinformacyjnych. Zdarza się raz na jakiś czas po 10-20min. Po dłuższym graniu wyłączam tv na 10-15min. Nie odłączam tv z prądu(kompensacje),obraz ustawiałem pod siebie(jasność mam na 70 oglądając tv w dzień,na wieczorne pory zmieniam na tryb isf ciemne pomieszczenie). Tylko oglądają filmy z dysku,Netflix itd przełączam na pozostałe tryby(standard,HDR,DV,Filmmaker,zależy od materiału) żeby cieszyć oko. I zamierzam cieszyć się sprzętem ;p 

Bardo rozsądny i mądry komentarz. Kupując Oled każdy powinien być świadomy zalet i wad tej technologii oraz jakiegoś w pewnym sensie ryzyka. Jakość obrazu wymiata i założyłem, że wart jest wszystkich ryzyk, choć osobiście nie znam nikogo, ależ to nikogo z posiadaczy oled, któremu wypaliła się matryca. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym dużym forum poświęconym właśnie tv są podawane różne przypadki. Czasem matryce padają po kilku tyg. Ale nikt nigdy nie podaje jaki to %. A na miliony wyprodukowanych sztuk zawsze mogą się trafić wadliwe. 

Mój na razie ma już nalatane 1200h. Zauważyłem że obraz znacznie się poprawił po około 200-300h i po aktualizacji(lepiej skaluje do 4k). Dlatego też czas trzeba dać sprzętowi żeby trochę popracował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rybus85 napisał:

Na jednym dużym forum poświęconym właśnie tv są podawane różne przypadki. Czasem matryce padają po kilku tyg. Ale nikt nigdy nie podaje jaki to %. A na miliony wyprodukowanych sztuk zawsze mogą się trafić wadliwe. 

Mój na razie ma już nalatane 1200h. Zauważyłem że obraz znacznie się poprawił po około 200-300h i po aktualizacji(lepiej skaluje do 4k). Dlatego też czas trzeba dać sprzętowi żeby trochę popracował 

Zgadza się, są podawane przypadki, ale na blisko 15 mln wyprodukowanych matryc, chyba jakiś ułamek to wypalenia. Jak z samochodami, niedoskonałości się zdarzają :-)

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...