Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki koszt wymiany uszczelki pod głowicą


mimilek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki jest przybliżony koszt wymiany uszczelki pod głowicą w Audi A4 B6 1.8t AVJ150km? 

Chodzi mi o koszt części oraz "+-" robocizna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama uszczelka, to gdzieś z 2 tysiące z robocizną

Chyba że dojdzie rozrząd i jeszcze jakieś inne pierdoły to trzeba liczyć wiecej.

Robocizna cenią minimum 1000zl

Ceny części możesz sprawdzić sobie w necie 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 13:41, Tycjan napisał:

Sama uszczelka, to gdzieś z 2 tysiące z robocizną

Chyba że dojdzie rozrząd i jeszcze jakieś inne pierdoły to trzeba liczyć wiecej.

Robocizna cenią minimum 1000zl

Ceny części możesz sprawdzić sobie w necie 

2 tysiące chyba przesadziłeś :) Uszczelka okolice 100zł, planowanie również + sprawdzanie szczelności max 150zł Robocizna to około 600 -700zł normalny warsztat bierze + uszczelki wałków 100zł uszczelki pokrywy zaworów + napinacza 100zł. Jeżeli okaże się, że głowica pęknięta, to trzeba liczyć wtedy z 2 koła

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier naprawiał 1.8t po zerwanym pasku rozrządu. Remont głowicy (nowe zawory,prowadnice,gniazda ,uszczelniacze,planowanie ) 700zl.

Do tego graty do silnika (tj. Rozrząd,uszczelka głowicy, uszczelka klawiatury,kpl pierścieni na tłoki i inne różne) 1300zł. Silnik złożony w weekend do kupy. Akurat tutaj koszt wyniósł 2 tys zł za całość bo robocizna była wykonana przez brata szwagra.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pila24 napisał:

Szwagier naprawiał 1.8t po zerwanym pasku rozrządu. Remont głowicy (nowe zawory,prowadnice,gniazda ,uszczelniacze,planowanie ) 700zl.

Do tego graty do silnika (tj. Rozrząd,uszczelka głowicy, uszczelka klawiatury,kpl pierścieni na tłoki i inne różne) 1300zł. Silnik złożony w weekend do kupy. Akurat tutaj koszt wyniósł 2 tys zł za całość bo robocizna była wykonana przez brata szwagra.

No, za 2000 koła można zrobić troszeczkę większy remont, niż tylko wymiana uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szpakuziom napisał:

2 tysiące chyba przesadziłeś :) Uszczelka okolice 100zł, planowanie również + sprawdzanie szczelności max 150zł Robocizna to około 600 -700zł normalny warsztat bierze + uszczelki wałków 100zł uszczelki pokrywy zaworów + napinacza 100zł. Jeżeli okaże się, że głowica pęknięta, to trzeba liczyć wtedy z 2 koła

Robiłem to wiem ile ile to kosztuje, jak robią u ciebie za 600 to się ciesz, u mnie w okolicach gdzie nie byłem wołali za samą robotę 1000zl 

Jeśli chodzi o części to życzę ci znalezienia sklepu stacjonarnego w którym kupisz uszczelkę pod głowicę za okolice 100

Przy pękniętej glowicy, mnie wyszło coś około 2800 po zakupie głowicy zregenerowanej gotowej do założenia, bez rozrządu bo miałem świeży i z własną robotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USZCZELKA-GLOWICY-CYLIND-AUDI-A4-B5-B6-B
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 99 zł - USZCZELKA GŁOWICY CYLIND AUDI A4 B5 B6 B7 A6 1.8 T (7143327762). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Na Allegro można pokupować trochę pierdół od zaufanych sprzedawców, bo w stacjonarnym będzie znacznie drożej. Za same świece w motoryzacyjnym u siebie zapłaciłem 200zł, a za cewki 500 i powiedziałem ostatni raz kupuje w stacjonarnym...

Ogólnie to nie wiem ile biorą u mnie, bo takie rzeczy naprawiam sam. W tym silniku to bajka i można się pokusić samemu naprawę, a można zaoszczędzić trochę pieniędzy. Patrzyłem się na cenniki warsztatów dostępne w sieci, bo z niedowierzaniem czytałem twoją odpowiedź, że tyle mogą brać za tak prostą konstrukcję silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem sklepy stacjonarne 

Sam sobie plułem w brodę kupując w sklepie na miejscu za prawie drugie tyle cenyniestetybta sama uszczelka w sklepie kosztuje 180 a w necie 95 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak trzeba na szybko kupić coś  na miejscu to cena często jest 30-40% wyższa niż w sieci. Dotyczy to osoby które nie posiadają zniżek,ze zniżkami to bywa taniej niż przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Niestety jak trzeba na szybko kupić coś  na miejscu to cena często jest 30-40% wyższa niż w sieci. Dotyczy to osoby które nie posiadają zniżek,ze zniżkami to bywa taniej niż przez neta.

No w hurtowni np, okolice 80zł uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...