Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie moje 1.6 spala mi jakieś 13-14 l po mieście i zastanawiam się czemu tak dużo, co prawda ostatnio włączałam czasami klimę, ale to i tak stanowczo za dużo. Przed zmianą silnika palił ok. 10-11 l, nawet z włączoną klimą po mieście. Instalacja sekwencyjna Elpigaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tyg temu wlozylem gaz sekwencyjny , diego LS , Pali 10.5 - 11 litra w 80% trasy 20% miasta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście pali mi latem z klimą 15.5 i wyobrażcie sobie moje zdziwienie gdy rozliczyłem trasę i wyszło mi 9.7 lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety syndrom małego silnika, poprzednio miałem 1.6 ADP i wciagl średnio 11.5 -15

Litrów gazu, teraz mam 2.0 i co prawda mniej nie wciąga ale za to jest w końcu czym jechać

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek598 chyba zaniżyłeś deko . :tongue4: moj przy 150 km/h na trasie wwa-płońsk wciaga 12 l zalezy jakie natężenie ruchu raz z wwa-rypin dystans 170km całą butle wpierdzieliła tylko był ogień aż tłumik się prostował heh

moj brat ma 80 b3 2.3 quatrro i w miescie przy 4x4 20l hehe a i tak za specjalnie od adr nie odchodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto miasto i jeszcze raz codziennie miasto - 16,5-18 lpg

Trasa 140-240km/h - 13-14 lpg

Tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa jazda z przeważającą prędkością 150 km/h 9,5 l/100

a gniazda zaworowe piszczą aż miło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 9 w trasie a w mieście 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wakacji. Trasa (orientacyjnie Łódź-Krynica Morska) krajowa 1 + 65 km odcinek autostrady - 10 l poszło (2 osoby dorosłe, 2 małych, bagażnik załadowany po sam dach bo mam kratkę). Prędkości to 90-140 na 1 i 130-140 (mgła) na autostradzie. Droga powrotna podobnie ale autostrada 180-220 i 12 średnio wyszło :) Autostrada to ZŁO! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wakacji. Trasa (orientacyjnie Łódź-Krynica Morska) krajowa 1 + 65 km odcinek autostrady - 10 l poszło (2 osoby dorosłe, 2 małych, bagażnik załadowany po sam dach bo mam kratkę). Prędkości to 90-140 na 1 i 130-140 (mgła) na autostradzie. Droga powrotna podobnie ale autostrada 180-220 i 12 średnio wyszło :) Autostrada to ZŁO! :evil:

:wallbash: :wallbash: Dwójka dzieci na pokładzie i 220 na liczniku :thumbdown:

Ciekawy jestem jakie masz hamulce bo moje seryjne przy takich prędkościach to cienko dawały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze moja audi coraz wiecej spala gazu. wczesiej w rychu mieszanym było to około 10-11 litrów na 100, a teraz nawet 13,5 na 100. ciekawa jestem co jest powodem zwiekszonego spalania

Zła regulacja - zużyte membrany w reduktorze - wtryskiwacze rozklekotane.

Po stronie silnika mogą to być świece, przewody, lambda, przepływka, nieszczelnosć w dolocie.

Znalazło by sie jeszcze kilka punktów do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T BFB 163KM instalacja PRINS

na 54 litrach gazu robię 430 km = 12,5 litra na 100km (raczej w mieście), kazde tankowanie ten sam wynik,

wymieniłem membrane w reduktorze, zobaczymy czy cos się zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...