Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś trasa 300 km do Gdańska i powrót.Tankowanie przed wyjazdem,na miejscu i po powrocie.Agresywna i szybka jazda i wyszło 11,5 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.8t to jakiś dziwny jest.

W mieście spalanie mam jak dla mnie dużo za duże, bo w zimę mi wychodziło 14-15l (plus ze 1-3l benzyny w zależności od tego czy czekałem na postoju aż się przełączy na gaz, czy jechałem na benzynie od razu po zapaleniu) przy oszczędnej jeździe.

Wczoraj zrobiłem nim pierwszy raz trasę i okazało się, że spalił 9,5l lpg, a nie jechałem po żadnej autostradzie ani drodze szybkiego ruchu oraz moja jazda była stosunkowo agresywna... W tym wypadku w trasie spokojnie mogę 9 litrów lpg zrobić, a przy oszczędniej jeździe zszedłby poniżej 9...

Nie rozumiem tego samochodu, czemu aż takie różnice... 9l trasa a 15 litrów miasto to bardzo duża rozbieżność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto z profilu, instalka stag 200, kme silver, ref fast

trasa=8l max

miasto=10l max

przy normalnej jeździe (nie na dziadka)

hm...jak używałem auta na kurierce, to potrafiło łyknąć nawet 15l, ale to już ekstremalne warunki jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.8t to jakiś dziwny jest.

W mieście spalanie mam jak dla mnie dużo za duże, bo w zimę mi wychodziło 14-15l (plus ze 1-3l benzyny w zależności od tego czy czekałem na postoju aż się przełączy na gaz, czy jechałem na benzynie od razu po zapaleniu) przy oszczędnej jeździe.

Wczoraj zrobiłem nim pierwszy raz trasę i okazało się, że spalił 9,5l lpg, a nie jechałem po żadnej autostradzie ani drodze szybkiego ruchu oraz moja jazda była stosunkowo agresywna... W tym wypadku w trasie spokojnie mogę 9 litrów lpg zrobić, a przy oszczędniej jeździe zszedłby poniżej 9...

Nie rozumiem tego samochodu, czemu aż takie różnice... 9l trasa a 15 litrów miasto to bardzo duża rozbieżność...

Faktycznie trochę pali :wink: W mieście przepisowa jazda i bez problemu do 9-10l się mieszczę gazu, a mam 4x4. Jak mi pali 16 w mieście, to pasażerom podaję już pampersy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój silniczek nie ma dużego apetytu na LPG po mieście średnio 13.5-14 l w trasie 12-13l przy sredniej predkości 130-140km/h no ale jak mu sie przyciśnie to i 16 łyknie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B5 1.8 ADR miasto 14 litrów przejazdy 3km w jedna i postój i 3km w druga. Autostrada do 130 km okolo 10 litrów.

Wszystko zimą latem będę testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój po mieście 13-14 litrów w trasie tak 110-130 km/h 12 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz po testach trasa 140-210km/h około 12,5 gazu do 110 km/h jedyne 9 gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój BFB 1.8T średnio pochłania 10.5 l LPG. Nie udało mi się wyjeździć całości w mieście ani na trasie :). Zużycie w trybie mieszanym. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój avant 2.4 ARJ Tiptronic pali w mieście 18l/100km. Jest to rzeczywiste spalanie gazu ponieważ jak odpalę auto to czekam aż się przełączy i dopiero w drogę. Instalacja AGC Zenit, reduktor Tomassetto Antartic, wtryskiwacze Matrix HD344.

Czy to ciutkę nie za dużo? Fakt, że często jeżdżę krótkie odcinki ale widzę, że dość szybko się grzeje.

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jesli jezdzisz w miarę normalnie, w sensie nie na każdym biegu do odcięcia zapłonu..to ciut dużo, ja tez raczej krótkie odcinki do pracy mam 6km i 3.0q przeważnie na miejscu mam 12-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 1.8T 163km trasa autostrada niemcy 500 km i 50 km krajowka. Predkosc non stop 130 km/h po autostradzie, 70km/h krajowka. Zbiornik w kole 67L (czyli 54L realnie teoretycznie). Zrobilem na zbiorniku 470 km, czyli srednie spalanie 11,2L. Co sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem na zbiorniku 470 km, czyli srednie spalanie 11,2L. Co sadzicie?

Dobre spalanie

Mam również zbiornik 67l, ale gazu wchodzi na pusty 60l

Pełen zbiornik przed granicą Węgier - całe Węgry i trochę Chorwacji większość autostrada (130-160km/h) trochę korków Budapeszt- zrobiłem 550km, czyli 10,9l

Auto załadowane na maxa 1.8TQ 180km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja myslalem ze moj pali za duzo. Chociaż nie cisne to po malym miescie 12l łyknie. Tyle ze nie jeżdże też jak emeryt. Zrównoważona jazda. Po trasie przy 120km/h ciut ponizej 10l zejde. Pozdro bracia!

---------- Post dopisany 29-06-2014 at 10:50 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2014 at 18:36 ----------

Sory za post pod postem ale musze sie pochwalić rekordem :) Jadąc nad morze i to standardowa predkością (110-120) wyszło mi spalanie 8,3l/100km co przy cenie 2,16 (bliska) dało 18zł na 100km :) Niestety wszystko popsuły ceny LPG nad morzem. Tego samego dnia o 58 gr wyższe (i to przytankowałem na najtańszym orlenie inaczej średnio wychodziło na zachodniopomorskich stacjach 2,79).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc nad morze i to standardowa predkością (110-120) wyszło mi spalanie 8,3l/100km co przy cenie 2,16 (bliska) dało 18zł na 100km

Gdzie taki tani gaz?

W moich okolicach 2,40 -2,50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tani. W wwa tez okolice 2.40 - 2.50 gaz kosztuje. Tylko w hipermarketowych stacjach ta cena potrafi byc nizsza.

Ps: koledzy moze mi ktos powiedziec co zrobic zeby weszlo wiecej gazu. Butle mam 53 l i po kupnie auta spokojnie wchodzilo 46-47 l gazu a teraz max tylko 40 do pelna. Pogode mamy ladna wiec powinno wiecej wchodzic.

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...