Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Na sekwencji z Elpigazu jak narazie spalanie nie przekroczyło 10,5 litra w ruchu miejskim. Jeżeli powstaną dyskusję na temat rozgrzewania silnika przy instalacji sekwencyjnej to dodam, że rano potrzeba około 1km do przełączenia na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo bylem 100% zdecydowany na instalacje sekwencyjną jednak w ostatniej chwili założyłem "niesekwencje":):):) - jak dotąd nie załuję:)

na razie zrobilem w 1,5 miesiąca 5,500km i spalanie na poziomie 10,5ltr LPG (20%miasto-80%trasa) - oczywiście odpalanie zawsze na benzynie. Myślę, że w samym cyklu miejskim wyszłoby ok 12ltr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sekwencje Stag300 - ruch miejski 10,5 L. Trasa 9L mysle ze to całkiem ok wyniki.

a koszt instalki ile wyniósł , bo tez się zastanawiam nad gazem do mojej :a4fan:

[ Dodano: 28-03-2007, 16:55 ]

Ja początkowo bylem 100% zdecydowany na instalacje sekwencyjną jednak w ostatniej chwili założyłem "niesekwencje":):):) - jak dotąd nie załuję:)

i mowisz że się spisuje bez zarzutów ? :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo bylem 100% zdecydowany na instalacje sekwencyjną jednak w ostatniej chwili założyłem "niesekwencje":):):) - jak dotąd nie załuję:)

i mowisz że się spisuje bez zarzutów ? :question:

Dużo zależy od montażu, u mnie też spisuje się taka instalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Dużo zależy od montażu, u mnie też spisuje się taka instalka

czyli nie potrzeba do 1.6 wkładac sekwencji?

jeździć będzie na mieszalnikowej ale do samochodów z wielopunktowym wtryskiem paliwa zaleca się montowanie instalacji sekwencyjnych.

Sekwencja to sekwencja - mniej z nią problemów i większy komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie naprawdę nie mam żadnych problemów z instalką - nie odczuwam w jeździe żadnej różnicy w komforcie (czy sposób zasilania może wpływać na komfort???)- tak naprawdę to gdybym nie wiedział to nie zauważyłbym, że jadę na gazie... gazownik stwierdził, że akurat w 1.6 ADP można zastosować "zwykłą instalkę" ale z "lepszą elektroniką" - tak też zrobił:) - i jak dotąd jestem w 100% zadowolony (tfu tfu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
czy sposób zasilania może wpływać na komfort???

a no może. W pojęciu komfort uwzględniłem awaryjność, dynamikę, spalanie itd czyli wszystko co wpływa na nasze samopoczucie. :wink:

tak naprawdę to gdybym nie wiedział to nie zauważyłbym, że jadę na gazie

a nie czujesz takiej różnicy ponieważ masz teraz zamontowaną "zwężkę" w układzie dolotowym, która zabiera ci około 10-15 km. Jakbyś się przejechał najpierw swoim furakiem a potem byś się przesiadł do ADP na PB bez zwężki, uwierz mi, że odczułbyś różnicę.

Wiem co mówię. Sam miałem przygody z taką instalacją i decyzja o jej przerobieniu na sekwencję była jedną z lepszych moich decyzji dotyczących auta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki już sie rozglądałem znalazłem warsztat co w stawia tą instalację. Jak byś mógł jeszcze napisać ile Ci pali będe wdzięczny

Moj 2.8 5V QUATTRO z manualem na 17'' (choc one chyba nie maja wiekszegi wplywu) papusia nastepujaco

PB 95

miasto 14l

trasa (krajówka) 120-140 km/h 8,8l

trasa (autostrada) 190 km/h 12,5l

LPG

miasto 15-16,5l

trasa (autostrada) 120 km/h 13l

trasa (autostrada) 160 km/h 14l

trasa (autostrada) 190 km/h 16l

trasa (krajówka) 120-140 km/h 12,8l

niewiem czemu jest tak wysokie spalanie gazu przy wyzszych predkosciach w stosunku do spalania beznyzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

no właśnie Max mnie cały czas zastanawia ta rozbieżność w spalaniu. Zjawisko to nie powinno mieć miejsca. Sprawa jest co najmniej dziwna a z ekonomicznego punktu widzenia nieciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...