Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Do MAx: Mam motorek podobny jak Twoj u mnie w miescie (nie umiem jezdzic wolno, choc bardzo sie staram) 17 - 17,5 litra gazu, zastanawiam sie czy nie jechac ustawic. Filtr zmienilem ale niewiele pomoglo. Swoje robi Quattro, Automat i Klima. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
17 - 17,5 litra gazu

jeśli ciśniesz mocno to spalanie w normie.

Ja jak jeździłem 2.8 to prawnie nigdy mi nie zszedł poniżej 17l/100 km a wcale nie zapierniczałem ciągle jak wariat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja dzisiaj uzyskalem nowy wynik 19l/100km ale non stop ostre ganianie, jakos nie moglem sie pohamowac :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
NO ja dzisiaj uzyskalem nowy wynik 19l/100km ale non stop ostre ganianie, jakos nie moglem sie pohamowac :rotfl:

ale to już max? Myślę, że da radę więcej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie do 24 by dojechalo ostatnio robilem trase na PB i wyszlo mi 9,5 l/100 a na gazie bylo 12,5l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalke BRC sequent 24 i dopiero 2 tankowania, pierwsze 12l po miescie i po trasie, i drugie tankowanie 10l po trasie. Hmmm benzynki mi po trasie obgolil 8l a podobno sekwencja miala miec podobne spalanie.

Byłem dzisiaj u gazownika i mówił że nie wolno wierzyć w bajki,Sekwencja 10 % więcej , zwykła 20% więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Byłem dzisiaj u gazownika i mówił że nie wolno wierzyć w bajki,Sekwencja 10 % więcej , zwykła 20% więcej

to go pozdrów od wujka Zbyszka (mnie) :lol::lol::lol:

przy dobrze ustawionej i zamontowanej instalacji góra 5% więcej

na ogół te pare procęt wynika z tego, że (czasem nawet podświadomie) na gazie jeździsz trochę szybciej/dynamiczniej - po prostu gaz jest tani = mniej go szanujesz a benzyna jest droga = łzy kapią jak trzeba na niej jeździć. Stąd różnica w spalaniu. To moja i nie tylko moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile litrów mieści w zbiorniku 60 (80%) gazu ? 48 litrów?

Na stacji zatankowalem do pelna, az odbil zawór i zrobilem na pelnym 462 km (w tym polowa - 230 km na wlaczonej klimatyzacji)

Mieści się 42 litry czyli srednie spalanie równe 9 litrów ! (1/2 klima) Jestem Happy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Miałem pare lat temu A4 z silnikiem 1.6 na gazie ale nie sekwencyjnym palił od 11-13 l na 100km. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja A4 1.8 T 150 HP w sekwencji spala dokładnie tyle co benzyny 10,5 l na setkę. Instalka kosztowała mnie 3000 zł i nie mam powodów do ubolewania. Narazie super! Jak ktoś chce to podam dokładną specyfikację podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to podam dokładną specyfikację podzespołów.

No to zapodaj, co tam masz pod maską :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bicz:

a mi pali 15 po mieście i koło 11 litrów w trasie (czasami było 180 ale przez kwile)

Musze jechac do gaziarzy bo mi szarpnie zamiast przynnie przyspieszyc podczas wciskania gazu przy wyzszych predkosciach i czuje roznice w przyspieszeniu (~14 sec. do setki na gazie gdzie ~11 na PB :( ) i ogolnie jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pali 9 litrów trasa przy spokojnej jezdzie do 110km/h ok 12litrów- miasto/100km dodaję że mam automata :biggrin:

mi na gazie wychodzi w mieszanym cyklu 10.5l/100KM, z czego jestem bardzo zadowolony :biggrin:

Fajnie .... a może by tak dodać coś do profilu by każdy mógł wiedzieć jakie macie silniczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...