Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Audi avant quattro B6 2002r. model 2003, 1,8 t benzyna + LPG

bylo 163 KM jest około 185 KM (został wgrany inny soft)

spalanie:

trasa - A2, predkość 140 km/h - 10 LPG

trasa - normalna droga, predkość około 140 km/h 13 LPG, (częste wyprzedzanie :grin: )

miasto - 10-13 LPG, zależy od buta tak naprawde :jerk:

instalacja gazowa KME (kupiłem autko z taka instalacja, zmieniłem tylko wtryski do 200KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam paska 3bg 18t z lpg jazda mieszana to jakies 14 litrow lpg choc jezdze dosc ostro. W trasie to ciezko zejsc ponizej 12.Z autem wszystko ok instalka tez ok.Z tego co inni pisza po roznych forach to i tak duze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak :D ile by nie palił to i tak bedzie wkutas duuuuuużo :)

móóóógłby mniej palić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię tak mniej więcej 320-340km na butli gazu za 80-85zł. Jeżdzę głównie do pracy 16km lub trasa 60km, ale u mnie jakos tej różnicy między trasą a miastem nie odczuwam. Instalacja KME Diego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 alt, instalacja LPGTech, wtryski hana. Dojazd do pracy 17km w jedną stronę: 9.5l Trasa 8.5l

Ja mając ten silnik i opony 225/45R17 nigdy nie udało mi się zejść nawet w samej trasie i spokojnej jezdzie poniżej 11 L. Teraz jeżdząc pół na pół miasto/trasa pali mi 13-13,5 litra i myślę że to jest w miare normalne spalanie. Instalacja to STAG4 ,wtryski HANA i zaznaczam iż mam dobrze ustawiona instalacje. Na twoim miejscu kolego patrząc jak mają inni użytkownicy ALTów, jednak sprawdził bym czy nie masz za ubogo bo to bardzo niezdrowo dla silnika.

Moje ALT multitronic 245/40R18 Stag 300+ średnio spala 12,7 L / 100km szybsza jazda 140-180 14-16L o minimalne spalanie to jakieś 11L / 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Instalka BRC Sequent 24 silnik 2.0 ALT. Spalanie od 9 do 11.5 l/100km . 9 to jadąc dość spokojnie i nie koniecznie na trasie, a 11 to w trasie i to dość dynamicznie.

PS. kolego URIS już wiem skąd Twoje wątpliwości co do mojego spalania :))))) na tych laćkach co masz i przy automacie to mój pasio też by nieźle lykał :)))) Ja mam standardowe 195/65/R15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Instalka BRC Sequent 24 silnik 2.0 ALT. Spalanie od 9 do 11.5 l/100km . 9 to jadąc dość spokojnie i nie koniecznie na trasie, a 11 to w trasie i to dość dynamicznie.

PS. kolego URIS już wiem skąd Twoje wątpliwości co do mojego spalania :))))) na tych laćkach co masz i przy automacie to mój pasio też by nieźle lykał :)))) Ja mam standardowe 195/65/R15.

Multitronic niby mniej spala niz manual ,18" wiadomo auto ma ciezej przyznam sie ze lekkiej nogi nie mam start ze swiatel mowi wszystko ,wszyscy z tylu za mna .jak jezdze bardzo powoli 50-80km/h to komp pb pokazuje 9l xzyli jakies 11 lpg .13-14l lpg to dobry wynik przy dynamicznej jezdzie biorac pod uwage ze lpg jest ponad polowe tanszy to wychodzi okolo 7l pb , 1.9tdi wiecej spali przy takiej jezdzie.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem gaz w lipcu tego roku. sekwencja stag 4 eco, wtryski hana, reduktor zavoli, butla mieści 42litry gazu. spalanie (70% trasa/ 30% miasto) przy prędkości przelotowej 110km/h w granicach 9l na setkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe wyniki po zmianie na Hana2000 zielone (ACK 2.8 quattro tiptronic), ostatnio jazda bez klimatyzacji - 16,6l LPG/100km, wszystko jazda wkoło komina i 50km trasy "ile fabryka dała", bo rzeczywiście musiałem zdążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną jeszcze się opłaca ale prognozy cen gazu są delikatnie mówiąc - :facepalm:

Od 8 lat słyszę podobne groźby :decayed: I co? Kolejny rok, kolejne auto, kolejna instalacja LPG :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy ceny LPG może i są, ale jeśli LPG będzie kosztowało 3,8/4,5 to i BP nie będzie po 5,6 zł, a po 7/8 zł.

Spalanie: Miasto 16 L/100 km. Trasa 9/10 L/100 km. (LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach niczego nie można być pewnym ;-)

Żeby nie było ot.... spalanie 11,3L/100km - raczej nie deptam, spokojna jazda, pomijając łykniętą bene na start. Oponki 195/65/15. Niedługo będą 205/55/16 to podam jak wyszło.

Pozdrawiam

KKKC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spore znaczenie w spalaniu maja rozmiar i szerokosc kol .. (oprocz sprawnego silnika i dobrze wyreg inst gaz ) mialem 215 17 tki to palila mi 10 litrow srednio do 11,5 a teraz od 11 do 13 srednio na 235 tez 17nastki na zime moze pojda 205 .. to sie zrobi nowe testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...