Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

to wychodzi jakies ponad 16/100

Prawdopodobnie musisz zrobić nową mapę wtrysku, albo reduktor masz zbytnio rozkręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj jeszcze z tą regulacją, tankowałeś na tej samej stacji?

Wyjeździj zbiornik to będziesz miał dokładniejszy oraz spalania i staraj się tankować na tej samej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że wielozawór odbił 2 litry później niż przy poprzednim tankowaniu i już masz kiepski wynik. Jak byś np. te 2 litry rozłożył na cały zbiornik to byś tego nawet nie zauważył, natomiast po 60 km.... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że wielozawór odbił 2 litry później niż przy poprzednim tankowaniu i już masz kiepski wynik. Jak byś np. te 2 litry rozłożył na cały zbiornik to byś tego nawet nie zauważył, natomiast po 60 km.... :mysli:

Wiesz co chyba nie ...bo jak patrzylem na wskazowke na zbiorniku to faktycznie duzo tego gazu ubylo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że musiało tak być tylko, że mogło. Dlatego tak jak sugeruje spedyt, dokładniejszy pomiar będzie po całym zbiorniku :th: Z drugiej zaś strony 16l lpg przy 12-13l Pb to calkiem możliwy wynik. Co do regulacji to proponowałbym zrobić ją z vag-iem na kolanach (korekcja składu mieszanki blok 6 czy 7 nie pamiętam). Jeżeli lpg jest poprawnie ustawione to zdejmowanie dawki gazu, żeby mniej palił, spowoduje tylko łapanie błędów przez sterownik benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawil mi sie humor ;) Spalanie zmierzone dzis na trase Tarnów-Rzeszów ja+pasazer jazda normalna jak na mnie czyli kiedy trzeba to redukcja i but a tak to na 5 caly czas. Klima chodzila przez jakes 30% jazdy i spalanie mi wyszlo 10.1 :D Czuje ze gdyby nie chip i szerokie gumy to spokojnie zeszedlbym do 9 na gazie oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawil mi sie humor ;) Spalanie zmierzone dzis na trase Tarnów-Rzeszów ja+pasazer jazda normalna jak na mnie czyli kiedy trzeba to redukcja i but a tak to na 5 caly czas. Klima chodzila przez jakes 30% jazdy i spalanie mi wyszlo 10.1 :D Czuje ze gdyby nie chip i szerokie gumy to spokojnie zeszedlbym do 9 na gazie oczywiscie :)

a

[br]Dopisany: 23 Sierpień 2007, 08:59 _________________________________________________a jakie masz gumy???? bo ja mam 225 R17 profil 40 i mi pali ponizej 10 na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też automat.. nie wiem ile w mieście bo nie miałem okazji sprawdzić.. istalacja założona 5 tyś. km temu i od tamtej pory jeździłem tylko w trasy (a właściwie w jedną trasę). Spalanie przy prędkościach przelotowych dochodzących do 160 km/h to około 13 litrów gazu (klima cały czas). Przy 130 km/h na tampomacie i na autostradzie (oczywiście z klima) to trochę poniżej 10 litrów gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...