Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. moje 1.8 125KM pali 12-13l w miescie (mom ciezka noge) na tracie jadac w granicach 130-140km/h miesci sie w 9l/100km mam instalacje LANDI-LENZO podpieta pod sade LAMDA koszt 1800zl polecam. Naprawde auto moze lepiej smigac na LPG niz na PB98 nawet.Smigam na gazie 2 lata polecam tankowanie na JET-cie. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. moje 1.8 125KM pali 12-13l w miescie (mom ciezka noge) na tracie jadac w granicach 130-140km/h miesci sie w 9l/100km mam instalacje LANDI-LENZO podpieta pod sade LAMDA koszt 1800zl polecam. Naprawde auto moze lepiej smigac na LPG niz na PB98 nawet.Smigam na gazie 2 lata polecam tankowanie na JET-cie. POZDRO

a ja odradzam tankowanie na jetcie szczególnie ropy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w cyklu mieszanym spala 13L/100 Km, chciałem sprawdzić ile pali bez klimy, więc ją sporadycznie włączałem.

Auto kupiłem tydzień temu z sekwencyjną instalacją BRC.

Na tej Instalacji poprzedni właściciel przejechał ok 50 tys km a w książce gwarancyjnej od gazu nie ma wpisu o żadnych przeglądach.

Czy jest taka możliwość że np przez te 2 lata(tyle ma już ta instalacja) coś sie rozregulowało i dlatego tyle bierze?

Czy np robiąc przegląd i wymieniając jakieś tam części może mi wyjść mniejsze spalanie?

Jestem zielony w tej kwestii więc dlatego pytam.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w cyklu mieszanym spala 13L/100 Km, chciałem sprawdzić ile pali bez klimy, więc ją sporadycznie włączałem.

Auto kupiłem tydzień temu z sekwencyjną instalacją BRC.

Na tej Instalacji poprzedni właściciel przejechał ok 50 tys km a w książce gwarancyjnej od gazu nie ma wpisu o żadnych przeglądach.

Czy jest taka możliwość że np przez te 2 lata(tyle ma już ta instalacja) coś sie rozregulowało i dlatego tyle bierze?

Czy np robiąc przegląd i wymieniając jakieś tam części może mi wyjść mniejsze spalanie?

Jestem zielony w tej kwestii więc dlatego pytam.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Mozliwe bardzo ze sie filtr zapchal i cos tam sie rozlegulowalo ale moim zdaniem spalanie masz jak najbardziej ok ;] mi pali 100% miasto 14-14,3 a trasa 10-10,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sekwencje Zenit spalanie po przejechaniu ok.3tyś 10-11litrów LPG na PB było ok. 9l trasa/miasto różnie. Opony 235/45/17.

Instalacja sprawuje się bez zarzutów nie wiem, że mam gaz.

Zauważyłem tylko pewną niepokojącą korelację pomiędzy LPG i mandatami nie wiem czy punktów wystarczy mi na ten rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam a4 z silnikiem 2.6 i spalanie gazu w miescie na krotkich trasach to 16L ;( przy naprawde delikatnej jeździe, przy dynamicznej potrafi wziaść i 24L. Czy to nie za dużo? Może powinienem jechac na jakąś regulacje? Samochod kupiłem niedawno z ponad miesieczną instalacją! Prosze o jakies porady :a4fan:

Z gory dzieki! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja stag 300

Na trasie 1800 km wyszlo srednie spalanie około 10 litrow na 100 km, jakies 500 km to jazda tylko po miescie ale caly czas :D prawie. Styl jazdy hmm różny czasem spokojny a czasem agresywny.

Na codzien jak mam tylko trasy kolo komina to tak 12 l na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,6 AVANT plus instalacje sekwencyjna VAG100.

pytanie 1: Podczas przelaczania na gaz prawie zawsze mi gasnie a jak nie zgasnie to szarpie! co to moze byc?

pytanie 2: Podczas przyspieszania przy obrotach ok 2 tys z wyzszego biegu tez potrafi szarpac, jak z nizszego biegu go przeciagne do 4-5 tys to nie ma szarpania. czy to normalne? czy to moze gaz (tankuje na BP)?

pytanie 3: Ile powinien mi palic taki samochod w miescie? jezdze caly czas z wlaczonym klimatronikiem na dana temperature by utrzymywal w samochodzie.

Wyjasnienie: kiedys mialem wieksze problemy z gazem gdy jechalem wolno lub dojezdzalem do skrzyzowania to przy wcisnieciu sprzegla obroty mi spadaly az do zgasniecia samochodu. Po wyczyszczeniu "przepustnicy" wymianie "filtra powietrza" sie poprawilo. teraz tylko gasnie przy przelaczaniu na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,6 AVANT plus instalacje sekwencyjna VAG100.

... czy raczej STAG 100???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pali 11na 100 przy 150-180 km/h sekwencja to jest to jeśli sie potrafi to ustawić do danego silnika bo jak nie to du.. i nici :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja B5 1.6 ADP pali średnio 11-12 litrów gazu(BRC sequent 24) z trzema lub czterema osobami na pokładzie - głównie trasa , prędkość ok. 120 - 140 km/h. Samemu tyle samo , bo można szybciej pogonić.Ja nie narzekam . Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,6 AVANT plus instalacje sekwencyjna VAG100.

... czy raczej STAG 100???

tak STAG 100[br]Dopisany: 07 Luty 2008, 12:28 _________________________________________________no no 11-12 l na trasie jak jest dluzsza jazda.

bo na miescie przy przejazdach po 3 km potem przerwa potem 3km i tak caly czas.

to rozumiem ze nie jest dziwne ze pali od 15 do 20 litrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem ze nie jest dziwne ze pali od 15 do 20 litrow?

Mógłby mniej pomimo tego, że stag 100 to nie sekwencja http://www.ac.com.pl/autogaz/stag100/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w takim razie powinienem zrobic zeby palil mniej ?

Pojechać na regulację? :mysli: Spr. sondę, termostat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mnie w mieście (instalacja STAG 300)pali ok.14l. przy spokojnej jeździe. Ostatnio zrobiłem trasę w jedną stronę... około 180km. (jazda mieszana (140, 120, 100, 80 na liczniku) w zależności od możliwości i warunków jazdy-wynik 13l./100km.. W drodze powrotnej -zmiana stylu jazdy(spokojnie nie przekraczając 80;90km./h, wyszło mi 6l.gazu/100km. :shocked:.

Czy to możliwe, żeby była aż taka różnica w spalaniu (ponad 100%)?,

czy, może trzeba dokonać regulacji na wyższych obrotach- odpowiednik większych prędkości jazdy? czy we Wrocławiu mamy tak kiepskiej jakości GAZ-LPG.

Bo teraz już nie wiem ,czy to normalne zachowanie silnika, czy jest coś nie tak?.

Może ktoś z doświadczonych użytkowników się wypowie na ten temat?.

Czy to norma, że w mieście pali ok.14l/100, bo śledząc wątek widzę różne osiągi dla silnka ADR-1,8l.

Czy regulacja (diagnostyka) pomoże w tej kwestii, czy dać sobie spokój?...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T, 150ps, Quattro ---> instalacja BRC SEQUENT 24-----> przejechalem juz na niej prawie 10 tysiecy, sprawuje sie idealnie, auto spala hmmm:

Na trasie gdy jade do 120 km/h, 10 litrow

Na trasie przy predkosci 140-150 km/h, 12,5 litra

Na trasie prz ok 180-190 km/h, 15-16 litrow

W miescie srednio 13 litrów

Cykl mieszany miasto-trasa srednio 12 litrow gazu (tankuje tylko na SHELL'u)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...