Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tempomat


karol3390

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. 
Mam audi a4b7 2.0tfsi tip

moje pytanie jest nastepujace.

Mam manetke do tempomatu, ale na vagu pokazuje ze modul kolumny nie obsluguje tempomatu. 
Czy jak wymienie sam modul na taki obslugujacy tempomat to wszystko bede musial kodowac od poczatku ? 

Z gory dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie, będziesz musiał tylko zakodować moduł kierownicy, silnika i ABS. Wszystko opisane jest na forum.

Moduł z literką Q na końcu potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja natomiast mam problem taki, ze posiadajac modul kierownicy z literka Q tempomat mi nie dziala, zakodowalem wszystko w sterowniku silnika tez, z bledow mam tylko niezgodnosc VIN w module kierownicy... wg vcds guzik SET dziala, ruch w gore, w dol wykrywa, ale okienko Activation sie nje zmienia...

Zamawiajac inna manetke na allegro zadzwonil do mnie sprzedawca i zapytal czy na pewno wiem jala manetke potrzebuje, czy 8E0 z literka D na koncu, czy 4E0 bez literki... wszystko to dzieje sie w B6 2003r

Podpowiedzcie prosze ;)

Sory za brak polskich znakow, pisane w pospiechu ;)

 

Edytowane przez marcinek1771
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypisz Vin do sterownika i wtedy zrób kodowanie i wszystkie adaptacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Przypisz Vin do sterownika i wtedy zrób kodowanie i wszystkie adaptacje.

rozumiem, ze Vcds'em ale przez ktora opcje ? Nigdy tego nie robilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko ładnie opisane.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to co napisałeś, ale tempomat nadal nie działa... zajrzałem pod osłonę i tempomat mam 4E0 953 521... możliwe że nie będzie grało z modułem 8E0 953 549 Q ?

Tak czy inaczej, mam zamówioną manetkę 8E0 953 521 D... zobaczymy co to będzie ;)

EDIT
Manetkę zmieniłem, teraz wg VCDSa wszystkie ruchy są wykrywane, manetka się aktywuje, ale tempomat dalej nie działa... Czujnik sprzęgła mam wymieniony, silnik grupa 66 pokazuje 00001000 gdy nie wciskam nic nogami, w sterowniku silnika aktywowałem tempomat, moduł kierownicy dobrze zakodowany... nie mam pomysłu co dalej :/

Jedno mnie zastanawia, bo gdy jak ruszę to w tej grupie 66 w jednej rubryce pokazuje prędkość a w drugiej nie, czy to tak powinno być, czy może coś jeszcze mam walnięte ? w żadnym z modułów nie mam ani jednego błędu, oprócz klimatyzacji...

Macie może jakieś pomysły ?

Edytowane przez marcinek1771
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testujesz tempomat w drodze? On działa dopiero od 30km/h dajesz manetkę do siebie i jadąc np. 50km/h wciskasz set i powinna się zaświecić w liczniku ikona tempomatu. Po czym puszczasz gaz i powinno grać, az do wciśnięcia sprzęgła czy hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próby drogowe też robiłem, nie zaświeci się nawet kontrolka od tempomatu, no i nie trzyma prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklej info z auta, najlepiej Autoscan z vcdsa ze wszystkimi sterownikami t ozerknę na to i dam znać co może być. Jak możesz to zrób tez screeny tych bloków pomiarowych o których piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną dzisiaj rano tempomat zaczal dzialac, widocznie po zmianie manetki, musialem wszystko najpierw celowi zle zakodowac, a pozniej zrobic to poprawnie ;) takze jak na razie moje problemy zostaly rozwiazane :) dzieki za podpowiedzi i chec pomocy :) pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...