Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania w aucie na zimnym silniku


Kamba

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 B6 1.8T LPG+PB (BFB)

Na zimnym silniku zaraz po odpaleniu w aucie są dziwne lekkie wibracje ale wyczuwalne podczas siedzenia. Nie są one regularne czasami tak jakby coś mocniej przeskoczy/zawibruje czasami mniej. Na ciepłym silniku tego nie ma. Obroty nie falują, nie ma checka, na komputerze zero błędów, nie ma spadków mocy. Na benzynie jak i na gazie sytuacja podobna, ale tylko na zimnym silniku. Myślałem, że to może wypadanie zapłonu ale checka nie ma. Świece wymieniłem na nowe, cewki nie widać aby były zużyte, przewody też ok.

Pytano w dalszej kolejności sprawdzać? Poduszki pod silnikiem mogą powodować dragania tylko na zimnym silniku?
Może gdzieś tłumik się rozszczelnił, a na ciepłym tego nie czuć bo metal się rozszerza? Na zimnym tak jakby lekko końcówki wydechów drżą?
Może gdzieś łapie jakieś lewe powietrze?

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na zimnym jak chodzi jeszcze na ssaniu to ma lekkie nieregularne drgnięcia. Chyba normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje to po ssaniu już. Wcześniej tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo jest, dodatkowo pyka napinacz paska alternatora 

Zmierz sobie napięcie na akumulatorze, i na wyjściu wprost z alternatora, ja ostatnio mierzyłem to u mnie  ginie gdzieś 1V. Planuję zrobić bypass

Nie wiem czy pomoze, ale ewidentnie coś jest nie tak. Alternator po kompletnej regeneracji 

Edytowane przez Tycjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...