Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanie silnika


Czara123

Rekomendowane odpowiedzi

 Siemka. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat płukanek do silnika? Chciałem przy najbliższej okazji zmiany oleju  zrobić płukankę  kupiłem liqui moly. Silnik 2.0 tdi BPW 140km Z Dpfem. Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u siebie płukanie tec 2000. Co chcesz dokładnie wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie ludzie mówią że potem cieknie z każdej dziury. Chce to zrobić bo zmieniam olej na innej firmy i pozbyć się całkiem tamtego starego. LM też chyba spoko będzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez stosowania płukanek też się leje z silników. Moim zdaniem nie ma się czego bać, tym bardziej LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czara123 napisał:

 Chce to zrobić bo zmieniam olej na innej firmy i pozbyć się całkiem tamtego starego. 

Żeby się pozbyć z silnika starego oleju to typowa płukanka w pojemniku o pojemności kilkuset ml w tym nie pomoże, bo dolewasz ją do starego oleju i dopiero go spuszczasz z silnika ....

Sama konstrukcja silnika nie pozwala na całkowite spuszczenie oleju z niego, ok 100 ml starego oleju i tak pozostaje w układzie smarowania , szklankach i innych zakamarkach konstrukcyjnych :P

Trochę lepiej by to wyglądało jakbyś zalał płukankę, wymienił olej na jakiś pośredni i po kilkuset km zrobił wymianę na właściwy .. :whistling:

P.S.

Osobiście nie uważam żeby taka akcja miała jakiekolwiek uzasadnienie ekonomiczne i techniczne w 12-sto letnim lub starszym silniku, o który dbano , w którym stosowano dobry olej i wymieniano go nie rzadziej niż co  15 kkm .

A jak chcesz by silnik miał dobrze , to na dłuższą metę zdecydowanie lepsze będzie skrócenie interwałów pomiędzy wymianami do np. 10 kkm:hi:

 

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię od dawna płukanki tec2000 co 2-3 wymiany oleju i nigdy nie miałem żadnego problemu po nich a wręcz przeciwnie. Dobrze usuwa osad, nagar i wszystko inne co zostawia olej. Uważam że jest to dobre "odświeżenie" dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Czara123 napisał:

Różnie ludzie mówią że potem cieknie z każdej dziury. Chce to zrobić bo zmieniam olej na innej firmy i pozbyć się całkiem tamtego starego. LM też chyba spoko będzie ?

 

Jeżeli będzie ciekło to i tak trzeba by było to zrobić w końcu.

Co do oleju to też przeszedłem na ravenol z tym że VST 5W40. W porównaniu do motula x-clean jest bardzo rzadki, praktycznie jak woda kiedy ostatnio sprawdzałem na bagnecie zaraz po jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...