Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 2000] BOSE - Trzeszczące, chrypiące głośniki rano


Ne$

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w niedawno zakupionym A4 B5 z 2000 roku. Od pewnego czasu rano w dolnych głośnikach w przednich drzwiach słychać chrypienie, im ciszej tym chrypienie mocniejsze. Bardziej słychać jeśli ktoś coś mówi w radio. Po południu często problem znika, choć też nie w 100%. Wiążę to poniekąd z wilgotnością powietrza, ostatnie kilkanaście dni ciągle pada i na zewnątrz jest mokro.

Gdzie szukać przyczyny chrypienia ? Ktoś miał podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła wymiana głośników. Pasują z Mazdy 3 lub 6 z systemem BOSE wystarczy dokupić dystanse pod głośniki 13cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierzadko trzeszczenie jest spowodowane poluzowaniem się głośnika, słabym umocowaniem. Wymiana oczywiście również pomoże, ale zawsze warto najpierw sprawdzić, czy głośnik jest dobrze przykręcony i wizualnie ocenić jego stan techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można się dostać do głośnika od strony maskownicy ? czy trzeba zdjąć boczek ? U mnie ktoś chyba próbował od maskownicy, bo jest połamana. Przy okazji zapytam czy zwykła maskownica czymś się różni od BOSE poza logo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ne$ napisał:

A można się dostać do głośnika od strony maskownicy ? czy trzeba zdjąć boczek ? U mnie ktoś chyba próbował od maskownicy, bo jest połamana. Przy okazji zapytam czy zwykła maskownica czymś się różni od BOSE poza logo ?

 

Nie da się dostać, od wewnątrz są sruby co trzymają głośnik, bez ściągania boczku się nie obejdzie. Mam to samo z maskownicą, tyle że u mnie jest ten jeden zaczep urwany, ale strzelec czarnym silikonem i nie będzie odstawał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Loko125? Poradziłeś sobie? Możesz opisać co kupiłeś i jak naprawiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...