Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik się grzeje 112-115st 1.6ADP


zuri1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem mianowicie silnik łapie 90st dosłownie po 10min pracy a po krótkiej chwili wędruje do tych 115st. Termostat wymieniony (sprawdziłem w gorącej wodzie się otwierał nowy i stary-choć ten trochę mniejszą szczelinę miał) górny wąż i te od nagrzewnicy jak i chłodnica bardzo gorące, dolny wąż chłodny, płyn w zbiorniczku wyrównawczym letni można mieszać palcem, powietrze z nawiewów lekko ciepłe. Jakiś pomysł? Pompa wody daje podobne objawy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp może niesprawny. Jak masz klimatronik to sprawdź co pokazuje na kanale 49 i 51, a najlepiej vagiem porównać wskaznia g62 z g2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam klimatronica, a sprawdzę to na Polski VAG 4.9 i chiński kabel kkl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ale jak masz kabel to przecież na forum masz vcdsa do pobrania za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pobrałem vag com i w polski VAG również w blokach licznika dochodzi 110st natomiast w blokach silnika pokazuje 90st. Więc to czujnik poleciał, czy to jest ten który jest w króćcu z tyłu silnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2020 o 18:09, zuri1993 napisał:

Witam, mam problem mianowicie silnik łapie 90st dosłownie po 10min pracy a po krótkiej chwili wędruje do tych 115st. Termostat wymieniony (sprawdziłem w gorącej wodzie się otwierał nowy i stary-choć ten trochę mniejszą szczelinę miał) górny wąż i te od nagrzewnicy jak i chłodnica bardzo gorące, dolny wąż chłodny, płyn w zbiorniczku wyrównawczym letni można mieszać palcem, powietrze z nawiewów lekko ciepłe. Jakiś pomysł? Pompa wody daje podobne objawy ? 

U mnie takie były objawy w b5 1.6 ADP , w pierwszej kolejności sprawdzenie pompy ale była ok , łopatki były ok , ale ! pseudomechanik włożył śrubokręt i ułamał jedną kręcąc bo chciał sprawdzić czy się nie ukręciła z oski , po wymianie paska a był nowy (miesiąc firmy Bosch) który się naciągnął i nie napędzał praktycznie wcale pompy i wymianie czujnika który źle pokazywał temperaturę , problem temperatury całkowicie zniknął , gdyby nie pompa koszt naprawy 30 zł zapłaciłem 450 zł robota tego paproka + koszt pompy

Pasek i czujnik temperatury do wymiany , opcjonalnie wcześniej obrócenie pompy łopatkami uwaga żeby nie zepsuć ich , są także metalowe , w 1.6 jest taka opcja sprawdzenia

Do tej pory pewnie zrobiłeś 

Edytowane przez mirokrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powrócił jak bumerang, choć nie był rozwiązany do końca, po zakupie nowego czujnika stary się naprawił i prawidłowo pokazywał przez chwilę a potem znowu 114 ale jeżdżone na takim bo logi dla cpu prawidłowe, ale wczoraj wymieniłem wkońcu ten czujnik i pokazuje tak samo jak stary 114st. Nwm czy prawidłowo sprawdzam działanie czujnika miernik podpięty do styku C i D w temp. pokojowej ok 1800 omów po włożeniu do wrzątku spada ok400 omów.

 

Po wyjęciu termostatu sytuacja taka sama temp w okolicach 110st wszystkie węże gorące powietrze z nawiewów letnie, nagrzewnica drożna woda z kranu swobodnie przelatuje. 

Edytowane przez zuri1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...