Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pływakiem


Toky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pewnego czasu walczę ze wskazówką paliwa w swoim Audi a4 b6. Chodzi o to, że na oryginalnym pływaku wskazówka w pewnym momencie zaczęła spadać mimo iż było w niej paliwo, aż w końcu spadła do końca, gdy wymieniłem pływak na używany z passata to pokazało ponad 3/4 baku i tak się bujało ale nie spadało tak jak normalnie kiedy jeździ się na benzynie. Dodam, że samochód jest też zagazowany i to zaczęło się dziać kiedy wskazówka zeszła do rezerwy i wtedy już spadała do końca. W czym jest problem? Da się kupić gdzieś sam pływak, czy trzeba wymieniać całą pompę razem z pływakiem. Na dodatek licznik nie pokazuje ani spalania chwilowego, średniego i zasięg jest 2000km. Byłbym wdzięczny za pomoc, ponieważ byłem już u 3 mechaników z tym problemem i żaden nie wie o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale to wariactwo jest "normalne". Wskazania świrują zwłaszcza gdy jest ćwiartka lub mniej paliwa. Zalej do połowy i wskazania będą dobre. Było o tym kilka tematów 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem własnie do połowy i nic to nie dało. Nadal pokazuje 2000km zasięgu, lecz naprawiło się spalanie średnie i chwilowe, ponieważ był "zawieszony". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij i włóż bezpiecznik nr 15 ja miałem kiedyś taka zawieche że miałem ponad pół zbiornika paliwa a na fisie świeciła się kontrolka że jest rezerwa wyjęcie bezpiecznika pomoglo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...