Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duze spalanie


Maciejka123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam mały problem moja audi a4 b7 2.0 tdi quattro 140KM.                         Spala na autostradzie przy 140km/h 10l na 100km jaka moze byc przyczyna. Za pomoc dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, normalne spalanie dla tego auta mieści się w przedziale od 5,8 do 11,5 l/100 km , wszystko zależy od tego jak się używa pedałów pod prawym butem.... :P

Oczywiście piszę to na podstawie 12-to letniej praktyki na tym sprzęcie i dotyczy to tylko jazdy w trasie :decayed:

Na początku gdy nasz kraj nie był jeszcze państwem policyjnym to moje zużycie w trasie mieściło się pomiędzy 10 a 11l,  teraz spadło o ok. 1,5 l /100 km :naughty:

Niestety BPW w dodatku w Q do oszczędnych nie należy i ciężko coś dywagować o przyczynach dużego spalania, jakby to było 10/100 przy stałej, równej prędkości 160/h ( tempomat ) to na pewno by to było w normie ...:hi:

Jak masz z tym problem to zacznij od sprawdzenia hamulców czy nie blokują , dużo zależy też od opon i ciśnienia w nich .

Edytowane przez piotrsob1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem w Niemczech zobaczę we wrześniu jak będę wracał do domu na urlop. Prawdopodobnie że paliwo z Niemiec jest lepsze Ale to się okaże narazie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dodam że mam opony 225/50/17 nokiany. Przed wyjazdem sprawdziłem wszystkie koła to nie maja żadnego oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dużej przerwie. Moge powiedzieć że wracając do Polski na zatankowanym aucie w Niemczech przy prędkości średnio ok 140km srednie spalanie wyszło mi równe 7L/100km. I zaladowanym bagaznikiem I czwórka osób. Ale wracając spowrotem do Niemiec 1L wzieła więcej ON I tyle samo bagażu. Pozdrowienia dla wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja BPW pali w granicach 5,8 do 6,5 litra. Takie mam spalanie po trasie. Opony 205/55/16. Ciśnienie, klimatyzacja, deszczowa pogoda wszystko ma wpływ. W deszczu opór jest większy, bo trzeba odprowadzić wodę z kół. Przy 140 na autostradzie pokazuje mi chwilowe 7 litrów w zależności od warunków. Przy 160 stałe coś koło 9-10 litrów. 

Edytowane przez Kimas97
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...