Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap silnika


Domino98

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego tematu więc zacznę nowy, 

Otóż na zaistniałe okoliczności muszę kupić nowy silnik (posiadam teraz motor 1.6) zastanawiam się nad włożeniem czegoś innego, ze względu na braki w mocy w tym silniku, zastanawiałem się nad 1.8T, lecz ta zabawa mija się z celem ze względów ekonomicznych. Czy np. Włożenie silnika 2.0 również wiąże się z dużymi kosztami? Czy większość podzespołów z 1.6 będzie pasowała? 

Wiem, że 2.0 lubi brać olej, ale nie przeszkadza mi to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Domino98 napisał:

Wiem, że 2.0 lubi brać olej, ale nie przeszkadza mi to

To nie do końca prawda....zależy co znajdziesz. Te silniki (myślę o 2.0) w B6 faktycznie miały problem z olejem ze względu na brak wyobrazni konstruktorów i po części użytkowników. Sprawa diametralnie zmieniła się w generacji B7 gdzie parę rzeczy, głównie pierścienie zostały zmienione na "normalne" i problemy jeżeli są to znikome....

Moje auto jest przykładem, że oleju silnik od wymiany do wymiany nie pobiera praktycznie nic, a więc nie ma co generalizować, zresztą 1.6 też lubi popijać....a za bardzo nie ma czym jechać co w przypadku porównania masa auta/moc silnika jest zrozumiała, a i sam o tym wspominasz.

Reasumując podstawa to przede wszystkim znalezienie sprawnej jednostki i wg mnie tylko z generacji B7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AndrzejK. napisał:

Reasumując podstawa to przede wszystkim znalezienie sprawnej jednostki i wg mnie tylko z generacji B7.

No i Amen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale pytanie nadal pozostaje, jeżeli zdecyduję się na 2.0 lub 1.8T, to czy wiąże się to z wymianą tylko silnika czy całego osprzętu wraz z zawieszeniem itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tematy, które podesłał kolega powyżej, będziesz mądrzejszy w tej kwestii.

I pamiętaj cokolwiek byś nie wybrał szukaj z chłodną głową i celuj w jakość/stan, a nie cenę..

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...