Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda parkingowa AC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prosiłbym o wycenę mojego dzisiejszego wyczynu. Mam AC takie o

Auto Casco wypadkowe (3)
■ Wariant ubezpieczenia: Kosztorys
■ zmienna wartość pojazdu
■ Sumy ubezpieczenia: bagażu podręcznego: 1 000,00 zł, fotelików do przewozu dzieci: 1 000,00 zł
■ Udział własny: 500,00 zł, dodatkowy udział własny dla młodego kierowcy: 2 000,00 zł
■ Amortyzacja części: nie została wykupiona
■ Zwracane koszty dodatkowe parkowanie/ holowanie do AC Parkowanie 500 PLN, Holowanie 700 PLN

 

Uszkodzone:

klapa, zderzak i dokładka, później dośle foty czy coś się więcej poprzestawiało

IMG_20200629_171106.jpg

IMG_20200629_171112.jpg

IMG_20200629_171119.jpg

IMG_20200629_171127.jpg

IMG_20200629_171138.jpg

IMG_20200629_171145.jpg

IMG_20200629_171208.jpg

IMG_20200629_171220.jpg

IMG_20200629_171236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była to szkoda z OC sprawcy, to kosztorys naprawy powinien przekroczyć 5 tys zł. Ty jednak masz szkodę z AC i w dodatku opcję kosztorysową, zatem ubezpieczyciel zrobi kalkulację z użyciem zamienników, w dodatku z naliczoną amortyzacją. Nie napisałeś też ile masz lat (dodatkowy udział własny dla młodego kierowcy: 2 000,00 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończone 26, więc już się chyba nie kwalifikuje jako młody kierowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych tematów wnioskuje, że roboczogodzina jak zwykle zaniżona, ale co do reszty to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, stawka rbg jest zaniżona (profesjonalne warsztaty stosują stawki od 100 zł w górę), ale ty masz szkodę likwidowaną z AC, a to już inna bajka. Tam ubezpieczyciel dyktuje warunki (na które się godziłeś podpisując umowę ubezpieczenia).  Wartość tej szkody rażąco zaniżono, ale jak wspomniałem  "widziały gały co brały". Jedyną nieprawidłowością jest potrącenie 30% wartości części zamiennych (naliczony rabat), w sytuacji gdy już potrącono 55% wartości tych części (ubytek wartości części /amortyzacja/). Żaden przepis prawa nie nakłada na poszkodowanego obowiązku naprawiania swojego auta, zatem naliczony rabat do ceny części jest bezprawny. W kosztorysie nie ma też wzmianki o elementach mocujących i wzmacniających zderzak. Zapewne nie był zdejmowany do oględzin. warto więc zdjąć poszycie zderzaka, zrobić fotki uszkodzeń i wysłać ubezpieczycielowi z żądaniem korekty wyceny.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię, napiszę o ponowną kalkulacje z pominięciem rabatu 30% za części zamienne oraz doślę zdjęcia kratki dyfuzora bo dopiero teraz zauważyłem, że ma połamane mocowania. Co do mocowan zderzaka, to dostałem informację oraz jest dopisek w kosztorysie, że jak po zdjęciu elementu będą widoczne dodatkowe zniszczenia to mam dosłać zdjęcia w celu dodatkowego rozpatrywania. Nie wiem jak to do końca dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu zamierzasz się rozdrabniać i pisać odwołanie z powodu naliczonego bezprawnie rabatu, a potem kolejne z powodu ujawnienia nowych uszkodzeń. To się robi w jednym piśmie odwoławczym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...