Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwory czujników parkowania w zderzaku


rajmund88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy montował ktoś z was czujniki parkowania w zderzaku który nie posiada otworów? Czy lepiej wymienić zderzak?

Jeśli ktoś z Was montował to czym najlepiej zrobić otwory? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tego nie robić i kupić czujniki które przykleja się jako listwę do zderzaka od wewnątrz. Jeżeli już chcesz zewnętrzne to w gotowych zestawach są już specjalne wiertła o pożądanej średnicy ale tu czytałbym uważnie opinie, bo często z tymi czujnikami jest mega duży problem z kalibracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam oryginalne czujniki do A4B8 i do nich specjalne uchwyty które wkleja się od środka zderzaka. Problem mam tylko z otworem przez zderzak. Czyli są czujniki które nie wymagają otworu? Dobrze rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są ale nie oryginalne, z drugiej strony jak masz oryginalne to kwestia dobrania odpowiedniego wycinaka aby czujniki za luźno nie siedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko właśnie tu się zastanawiałem czy to jakimś specjalnym wiertłem czy np wycinakiem jak ten i czy będzie konieczność lakierowania potem:

WYCINAK-SRUBOWY-Oe-18-MM-POD-CZUJNIK-COF
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 62,73 zł - WYCINAK ŚRUBOWY Ø 18 MM...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiliśmy z kumplem otwornicą i wyszło jak oryginalne, trzeba tylko zakleić najpierw taśmą żeby nie poszarpało plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rajmund88 napisał:

Tylko właśnie tu się zastanawiałem czy to jakimś specjalnym wiertłem czy np wycinakiem jak ten i czy będzie konieczność lakierowania potem:

Tym wycinakiem jak najbardziej , nic nie będziesz musiał malować , będzie jak oryginał . Ja tym robie i jest super , ale można też wiertłem stożkowym i też będzie OK . Tak się robi i żadnych zamienników jeśli chodzi o czujniki  . W zderzaku masz zaznaczone gdzie mają być otwory  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...