Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny przypadek


dawidbp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Cieszę się Audi  od Grudnia zeszłego roku, lecz w sobotę nastąpiła dziwna przypadłość. 
W nocy padało, wstałem rano chciałem odpalić przejąkała się ale odpaliła, oczom ukazało się esp i abs kontrolka. 
Mówię może złapały błąd od napięcia bo bardzo spadło przy odpalaniu. Ale patrze klaksonu brak, wycieraczek brak,długich brak, lustra się nie rozkładają, centralny jak zamyka, zamyka się ale nie sygnalizuje czasem pokaże ze zamyka, ale pokazuje że otwiera, podczas jak zamknę centralkę zamki"strzelą"(słychać że zamyka) i słychać jeszcze jeden strzał ale drzwi pozamykane mimo to, Na Fisie nie pokazuje infa od radia, radio się nie wyłącza.
Od razu grzebałem po forum, moduł komfortu - delikatna jak kot napłakał kałuża pod plastikowym pojemnikiem. przeleciałem bezpieczniki wszystkie, jade do pracy(autokasacja) po nowy, ku zdziwieniu usterka  znikła. Wiec ok, objeździło sobotę niedziela wieczorem dojeżdżam do pasów przyhamowałem już kontrolka ABS, i po kolei znów lawina usterek. 
Wrzucony moduł komfortu, zero poprawy . Zmienianie modułu elektryki, nic. 
Z vaga nie moge dobić sie na moduł komfortu. 
1.Czy przy zmianie modułu komfortu(numery zgodne) musze go kodować  zVaga ?

Proszę, o jakąś pomoc/ porady. 
Z mechaniką sobie radzę ale z tymi rzeczami to jeszcze słaby jestem ;) 


Napięci Aku na max klimie i nawiewie, 13,6 po opadniecu do 2 kresek klimy 13,8/9 
Aku na noc wyciągnięty i naładowany klemy wyczyszczone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł komfortu wymaga kodowania nawet jak wkładasz moduł o tym samym oznaczeniu. Takie pytanie, po zmianie modułu działa ci centralny z pilota??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz_mk2 napisał:

moduł komfortu wymaga kodowania nawet jak wkładasz moduł o tym samym oznaczeniu. Takie pytanie, po zmianie modułu działa ci centralny z pilota??

Nie kodowałem go, centralny z guzików z pilota nie, tylko klasycznie przekręcenie 

Nie mogę sie dobić na MCE i na komfort Vagiem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie centralny z pilota nie działa bo trzeba przypisać nowe piloty do modułu komfortu.

Jaki masz kabel??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś napisałem DIY na temat dokładania składanych lusterek, które też wymagają zmiany modułu komfortu - poczytaj, tam wszystko znajdziesz na temat zamiany modułu komfortu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu to Ci powiem. 
Ale na początku roku jak kasowałem bład to przelatywałem Vaga do komfortu i mce wchodziłem bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na przekaźniki w skrzynce na podszybiu, poprostu czy tam czasem nie dostała się woda do środka z racji zapchanego odpływu wody. U mnie też zaczęło się od tego że raz się zapalał abs i esp a raz było normalnie aż do tego momentu gdy podczas jazdy auto zgasło i już nie byłem go w stanie odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, patryq633 napisał:

Zerknij sobie na przekaźniki w skrzynce na podszybiu, poprostu czy tam czasem nie dostała się woda do środka z racji zapchanego odpływu wody. U mnie też zaczęło się od tego że raz się zapalał abs i esp a raz było normalnie aż do tego momentu gdy podczas jazdy auto zgasło i już nie byłem go w stanie odpalić.

Przekaźniki ? masz na myśli po prawej stronie w okolicach ecu ? Bo nie kojarzę gdzie na podszybiu mogą być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka ciekawostka chciałem wejść w blok kierownica zaczeło coś cykać.... a to wzmacniacz w bagażniku :o 

coś jest nakopane w przewodach moim zdaniem, chyba że ma Cie inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dawidbp napisał:

Przekaźniki ? masz na myśli po prawej stronie w okolicach ecu ? Bo nie kojarzę gdzie na podszybiu mogą być 

Tak, obok pompy hamulcowej w tej skrzynce gdzie jest ecu, przekaźniki są pod sterownikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...