Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Od czego są te koła pasowe? Czemu nie ma paska?


Vallhalen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pod maską silnik 1.9 tdi rok '99 110KM, jeździ.

Dzisiaj zauwazylem, ze są tam dwa koła pasowe na których brak paska. Pasek znalazłem w bagażniku ;)

Dlaczego tego paska tam nie ma? Powinien tam być? Za co odpowiedzialny jest ten konkretny element? 

Jak widać koło bliżej jest czystsze a drugie bardziej zardzewiałe. Zastanawiam się dlaczego poprzedni właściciel mógł nie założyć paska? Co to za element silnika? To jest meijsce zaraz za wentylatorami. 

PwXBylA.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima działa? Bo to chyba kompresor klimy odłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Vallhalen napisał:

Tak klima działa :D Sprawdzałem to nawet dzisiaj. 

No nie żartuj ze Ci klima działa jak ewidentnie widać sprężarkę bez paska :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy potocznie na nawiew mówią "klima".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OLIVER napisał:

No nie żartuj ze Ci klima działa jak ewidentnie widać sprężarkę bez paska :decayed:

Nie nie mow ze to co wieje mi w ryj to nie jest klima? :D 

Także w tym momencie czuje sie bezwiedny :P  Mam w tym samochodzie klime w ogole ?:D 

RATUNKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz by ci zamroziło jak by działał kompresor :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rob@k napisał:

Klimę masz tylko nie działającą. 

Jak założę ten pasek to nic nie wybuchnie ? :) Nie rozwalę jakichś ważnych części jeśli np sprężarka nie działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do "klimatologa" :P to za niewielką opłatą Ci powie w jakim masz stanie graty odpowiedzialne za chłodek w aucie.... :D

No i z grubsza powinien się określić co ewentualnie i za ile jest do zrobienia by klimka zaczęła działać.

Z racji że zrobiło się cieplutko to może być mały problemik z wolnymi terminami u fachowców :hi:

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, piotrsob1 napisał:

Jedź do "klimatologa" :P to za niewielką opłatą Ci powie w jakim masz stanie graty odpowiedzialne za chłodek w aucie.... :D

No i z grubsza powinien się określić co ewentualnie i za ile jest do zrobienia by klimka zaczęła działać.

Z racji że zrobiło się cieplutko to może być mały problemik z wolnymi terminami u fachowców :hi:

Klimatolog to jest całkiem dobry pomysł :) U mnie w mieście nie ma takich znów kolejek ;) Chyba... 

Edytowane przez Vallhalen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wam winnyn uzupełnienie wątku. Naogladalem się, napatrzyłem w auto i już wiem. Pasek jest zdjęty bo nie ma napinacza (zdemontowany). Czekam aż przyjdzie paczka z napinaczem i kombinuje dalej, to może być kluczowe!;) I jak już złoże całość to wtedy klimatolog. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nadzieje trzeba mieć zawsze :D

Ale znając życie jakby wszystko w układzie klimy było sprawne to napinacz i pasek by były na swoim miejscu.... :P

Chyba że poprzedni właściciel był uczulony na klimę i zdjął pasek na wszelki wypadek :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2020 o 02:31, piotrsob1 napisał:

No nadzieje trzeba mieć zawsze :D

Ale znając życie jakby wszystko w układzie klimy było sprawne to napinacz i pasek by były na swoim miejscu.... :P

Chyba że poprzedni właściciel był uczulony na klimę i zdjął pasek na wszelki wypadek :decayed:

Za mniej więcej 2 tyg pojadę do klimatologa to się okaże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...