Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b6 1.8t - klimatyzacja po remoncie nie działa


damian_27

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio zatarała mi się sprężarka klimatyzacji, więc zakupiłem nową z firmy NRF za 1000 zł.

Dodatkowo został wymienony osuszacz i dławik, cała klimatyzacja przeczyszczona, sprawdzana na szczelność przez kilka godzin pod ciśnieniem - wszystko okey. 

 

Po odbiorze auta klimatyzacja podziałała może z 20 minut, po czym po prostu zaczeło lecieć ciepłe powietrze. 

 

Mechanik twierdzi, że sprężarka się załącza, wiatraki rzeczywiście również się kręcą przy odpalaniu klimy, czynnik nie uciekł... prąd do sprężarki niby dochodzi. Jak wyłącze econ to klima tak jakby startowała (słychać chociazby start wiatraków) ale i tak nie chłodzi... rurki przy dławiku są ciepłe. 

Czy to będzie uszkodzona nowa sprężarka? użeranie się teraz ze sklepem zajmie mi kolejne 2 tygodnie... jakaś porażka. 

Mechanik powiedział, że to może być przez dławik, bo niby mogli zły dać - możliwe to, aby wtedy klimatyzacja całkiem przestała działać przez taką pierdołe?

Przy sprawdzaniu błędów pojawił się jeden - czujnik ciśnienia klimatyzacji (nieciągły) 00819. Natomiast wczoraj po wykasowaniu już się nie pojawił ten błąd. 

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez damian_27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie czy nie zatarla się nowa sprężarka. Jest odpowiednia procedura przy montażu i może miała suchy start przez co uległa uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaka to procedura ? będę pewnie niebawem robił u siebie klimę i układ też będzie czyszczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...