Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test Nawigacji z Mapami Europy


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, jaką polecacie navigację tak do ok. 500-600zł? Jedyne kryterium to wyświetlacz minimum 4,3cala, odtwarzacz filmów(dla córeczki).

Pozdziękował.

w tym połączeniu jest jeden problem gdy nawigujesz nie możesz oglądać filmów, i odwrotnie....

poza tym 4 cale do filmów troche małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, jaką polecacie navigację tak do ok. 500-600zł? Jedyne kryterium to wyświetlacz minimum 4,3cala, odtwarzacz filmów(dla córeczki).

Pozdziękował.

w tym połączeniu jest jeden problem gdy nawigujesz nie możesz oglądać filmów, i odwrotnie....

poza tym 4 cale do filmów troche małe.

4,3" to trochę mały ekran do oglądania filmów, najlepiej kupić jakąś navi 5" najlepiej manta 510 http://www.allegro.pl/item970018012_nawigacja_manta_easy_rider_gps510_5_cali_ekran.html

Możesz z niej zrobić dobry kombajn bo jest odblokowana (zmiana ścieżki w menu np na automapę) ma odtwarzacze mp3, video oraz transmiter FM (możesz podłączyć bez przewodową kamerę cofania :decayed: ) jedynie brakuje bluetootha ale nie wymagajmy w tych pieniądzach wszystkiego. Co do automapy to za***iście śmiga na tym tylko trzeba odpowiednio ustawić parametry GPS'a w automapie (COM i szybkość) reasumując jedna z najlepszych navi do 400zł :)

Jeśli chcesz wydać troszkę więcej czyli 500-600zł to zastanów się nad Trakiem 530 http://www.allegro.pl/item954385880_trak_gps_530_t_mapy_navigo_9i_polska_gw_f_v_wroc.html

Ma nowszego windows'a (Windows CE 6.0) i szybszy procesor 500MHz (jest to dużo odczuwalne, testowałem ją na automapie) i masz tutaj całkowicie odblokowany windows i dużo ciekawych programów t.j Power point, word itd

Powodzenia :wink4: [br]Dopisany: 23 Marzec 2010, 20:41_________________________________________________jarko i jak tam Navroad :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od ponad 3 lat używam TomTom Go 730 Trafic + ori mapa tomtom western and central europe 2GB V.845.2645

zalety:

duży ekran, intuicyjne menu, czujnik zmierzchu ustawia jasnośc wyświetlacza automatycznie + dodatkowo można włączyć kolory nocne(nie rażące ale dobrze widoczne), bardzo szeroki zakres konfiguracji urządzenia

w zestawie odbiornik TMC, zewnętrzne wyjście audio, czytnik kart SD, zestaw głośnomówiący, transmiter FM, bluetooth, sterowanie Ipod-em, odtwarzacz mp3 i wiele innych

wady:

64Mb RAM wydaje się być troche zbyt mało bo czasami sporadycznie podczas odtwarzania muzyki i nawigowania urządzenie potrafi się przyciąć, krótki czas pracy na baterii (ok.1godz)

zbyt dużo ostrzeżeń pokazuje o tym że trzeba jechać bezpiecznie ale można sie przyzwyczaić

Ogólnie polecam bo sprzęt daje rade w każdych warunkach - używany bardzo dużo po PL, DE i S sporadycznie NL

dodatkowo usługa FOTORADARY ZA 100 PLN rocznie informuje o każdej fotce, kamerach na skrzyżowaniach i niektórych stałych miejscach gdzie kursuje nieoznakowany radiowóz, minusem usługi fotoradary jest to że pokazuje wszystkie foty a nie tylko te aktywne :evil: :gwizdanie:

Możliwe jest wykonywanie rozmów z poziomu nawigacji, przy 1 połączeniu z telefonem via bluetooth wczytuje ona do pamięci nr z koma

Na tamte czasy była to jedna z lepszych nawigacji - zakupiona za kwotę ok 1200plnów,

Dziś jest dużo tańszych modeli równie funkcjonalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty: :naughty: :naughty:

[br]Dopisany: 07 Maj 2010, 01:50_________________________________________________Widzieliście to? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomTom Go630 + mapa western and central europe 2GB V.845.2645 i eastern europe V.845.2645 (chyba) i smiga jak ta lala. Dojechałem wszędzie gdzie chciałem-Finlandia pod granicą z ZSRR, Walia,Francja, ostatnio Sardynia itd itd

Telefonowanie poprzez bluetooth można sobie darować akurat... Ale ma taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co koledzy powiedzą na temat SmartGPS SG 760? Warto wydać prawie 800PLN na takie cuś? :mysli:

http://www.smartgps.pl/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=1&Itemid=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co koledzy powiedzą na temat SmartGPS SG 760? Warto wydać prawie 800PLN na takie cuś? :mysli:

http://www.smartgps.pl/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=1&Itemid=10

To był jedyny model Smarta który mi się podobał jak go testowałem, ale pamiętaj wbudowany w nim tuner telewizyjny nie długo przestaniesz używać bo jak wejdzie telewizja naziemna to będziesz to sobie mógł wsadzić wiesz gdzie :decayed:

Ogólnie odradzam bo Smart właśnie bankrutuje i od 8 miesięcy nic od nich nie zamawiam bo co chwile miałem reklamacje na ich moduł GPS, stanowczo nie![br]Dopisany: 02 Listopad 2010, 19:43_________________________________________________

TomTom Go630 + mapa western and central europe 2GB V.845.2645 i eastern europe V.845.2645 (chyba) i smiga jak ta lala. Dojechałem wszędzie gdzie chciałem-Finlandia pod granicą z ZSRR, Walia,Francja, ostatnio Sardynia itd itd

Telefonowanie poprzez bluetooth można sobie darować akurat... Ale ma taką opcję.

A nie lepiej sobie kupić 2 GB kartę i wrzucić najnowszą mapę całej europy :naughty:

Jeśli jeździsz po europie to jak najbardziej dobry model, ale wpisz w nim jakieś zadupie w pl to zobaczymy czy dojedziesz, sprawdzałem w najnowszej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo, jeżdżę po calutkiej Polsce i po Europie i mnie nie zawiodła ani razu...

Najnowsze mapki 855 wgrane i śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tomtomie najwazniejsza jest wersja mapy western and central europe jest dosc dokładna i nie ma problemu z dojechaniem gdziekolwiek, sam na takiej smigam i to w dodatku w telefonie :) Natomiast sama mapa polski lub polska-wegry-czechy-słowacja jest lipa czasami miałem problem by znalezc lotniso lub droge do domu :decayed: co na wiekszej mapie sie nie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam niedrogiej nawigacji i do niej najlepszych map dla Polski i Europy Zchodniej (Niemcy Belgia Holandia Francja)

Proszę o info która na dzień dzisiejszy jest najlepsza.

może coś takiego:

http://allegro.pl/nowosc-lark-50-3-copernicus-odblok-kurier-warsza-i1315999971.html

lub

http://allegro.pl/nawigacja-gps-lark-50-2-se-aktualiz-kurier-i1305454798.html

z góry dzięki za pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały mi te larki właśnie, z wyglądu już spoko wyglądają ale sprzętowo to dalej średniaki.

Jeśli chcesz tam wrzucić dobrą mapę to zapomnij o automapie bo automapa zakończyła współpracę z firmą lark (powodem jest dużo wgrywanych piratów) i od nowej wersji 6.6.2 mają występować błędy na ekranie także lipa z tego.

Dołóż kolego te 80zł , masz moją gwarancję że nie będziesz żałował, już dużo osobom poleciłem ten model i są zadowoleni :wink4:

Tutaj się rozpisałem o tym modelu => http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=102027.msg1927608;highlight=goclever+5066#msg1927608

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam tom tom GO 950 rewelacja :cool1:

A musiałeś dopłacać do najwyższego modelu kilka stówek :?: :gwizdanie:

To jest to samo co GO 750 tylko ma dodatkowego pilota który rzadko się używa, wzmocniony moduł GPS który lepiej działa w tunelach (ściema marketingowa) i właśnie czy jeździsz autem po stanach i Kanadzie :?: :D

Twój model ma dodatkowo te kraje i dużo osób jeśli ma kasę to myślą że najwyższy model oznacza najlepszy w tym wypadku tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolego ja za nówke zapłaciłem niecałe 800 zł i oczywiście miałem jedną aktualizacie darmową z czego już skorzystałem :good: :gwizdanie: .poprostu miałem farta :>

Chyba że tak :>

Ok nie będę Cię już dobijać ale mogłeś znaleźć taki model z ok 999zł z... 2letnią darmową aktualizacją czyli 8 aktualizacji do wykorzystania przez 2 lata o wartości prawie 200 juro :)

10 sztuk które mi przyjechały wykupili przez 3 dni :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej larki mam wgraną automape 6.6.2 i wszystko jest ok jakby szybciej chodziła, tagże polecam. Nigdy mnie nie zawiodła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam nad GoClever 5066 FMBT

Ale pamiętaj kup w HD bo są jeszcze bez HD a tam jest kijowa jakość ekranu (widać poziome paski na ekranie)

Sąsiad je sprzedaje i ma najtaniej w Polsce model HD, zresztą zobaczcie ile kupuje u niego ludzi :naughty:

http://allegro.pl/gps-goclever-5066-fmbt-hd-odblokowanie-full-fm-bt-i1362257392.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...