Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test Nawigacji z Mapami Europy


Rekomendowane odpowiedzi

mi osobiście najlepiej jeżdziło sie na NAVIGON 5110 dokładne mapy miała na europe(na polske troszke słabiej) fukcje TMC przez RDS i bardzo szybko liczyła trase i asystenta pasa ruchu a najwiekszym plusem było to że potrafiła dokładnie wyliczyć czas przybycia gdzie garmin na trasie ok150km miał 15 minut a becker nawet do 25minut rozbiegu a tom tom raz na autostradzie przy 150km/h kazał mi :polew: zawrócic :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje doświadczenia dotyczą Backera TA 7927. Malutki - 3,5" ekran, na szczęście dość czytelny z ichniejszą mapą. Jednak największą zaletą dla mnie był banalny sposób wejścia do Windowsa i możliwości doinstalowania sobie Auto Mapy na Polskę - uruchamianą z karty pamięci. Natomiast na Europę miałem mapy oryginalne - ponoć dokładne - nie udało mi się tego nigdy sprawdzić. Mogę ze spokojnym sercem polecić tę nawigację - ma spore możliwości - z których właściwie się nie kożysta :P (poza nawigacją). Dopiero po wgraniu duuuużej ilości POI i uaktywnienia ich w Auto Mapie potrafił wyskoczyć błąd - zdaje się przepełnienia pamięci podręcznej - restart i urządzenie dalej działało (oczywiście troszkę trzeba było zmniejszyć ilość POI - nie wszystkie kategorie włączać itp.). Jakość wykonania jest całkiem niezła - nawet metalowy panel przedni to to ma chyba (zimny w dotyku jest). Ogółem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dopiszę swoje 3 grosze.

Długo się zastanawiałem, ale wybór padł na MIO MOOV 500PL

Ekran 4,7"

Bardzo dobra jakość wykonania, stabilny uchwyt, dobrej jakości ładowarka. W komplecie kabel USB.

Łatwo się zakłada i zdejmuje z uchwytu.

Jakość map wbudowanych przeciętna, ale uruchomienie AutoMapy banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoją opinie z Navigacjami to zęby zjadłem, i jeśli ktosz szuka kompromisu między ceną a wydajnością polecam LARKA 43.1 - w Makro było po 260 !!!! zł i na ten sprzęt wgrasz dosłownie każdą mapę i to śmiga obsługuje karty 4GB.

Minus - bateria trzyma krótko i wyświetlacz słabo świeci ( ale już są opisy jak podkręcić)

Jeśli ktoś szuka praktycznej navi to ta jest dobra za śmieszne pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Lark 50.1 stał za 299pln :wink4:

Tylko jak słyszę od ludzi panie nie chce takiego wielkiego Larka bo będzie mi pół szyby zasłaniał :polew: :polew: :polew::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Garmin + Nokia :good:

na razie uzywam g1 z ndrive. do jezdzenia po miescie i glownymi drogami starcza. ale nie jest to jakis szal.

w temaacie g1 i chyba w ogole androida pokazalo sie co najmniej kilka nawigacji. Natomiast napewno na iphona jest tom tom w tej chwili wydany

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakupiłem TomTom'a XL 42EU+ i już mogę przyznać że jestem bardzo zadowolony.

Poprzednie moje navi to też 2 TomTomy więc jestem przyzwyczajony do intuicyjnej i przyjemnej obsługi :good: Soft który był wgrany już mnie nie zawiódł mimo wymagającej trasy po NL jaką mu dałem. Szukałem także "dziur" w PL i wszystko mi znajdowało. Teraz została podpięta do aktualizacji (dodam że darmowej) i ściąga na nią blisko 2gb nowych map :notworthy: Ciekawą opcją jaką znalazłem jest też wgranie śmiesznych lektorów, np: "Niech Ci nie przyjdzie do tego kur*a pustego łba skręcać w lewo" :decayed:

Cena u mnie: 239E

Tutaj pełna specyfikacja :mysli:

http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=859&Category=0&Lid=9

Z czystym sumieniem mogę polecić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od ponad pół roku używam mio s505 (z ori oprogramowaniem) i przyznam, że jestem zadowolony

po drogach europy spisuje się znakomicie w grecji też daje rade

zdecydowałem się na jego kupno ze względu na spokojny wygląd, lcd 4,7'',ergonomiczność

i przede wszystkim, że tak powiem "prostotę", którą widać podczas jazdy na monitorze

ponieważ nie jest mi potrzebny kolejny zegarek w aucie, wysokość n.p.m, kompas i inne takie

kolorowe pierdoły rozpraszające, a w niczym nie ułatwiające nawigacje w samochodzie

a szczegółowy opis można znaleźć na http://eu.mio.com/pl_PL/moov-s505.htm

dla szukających coś tańszego w tym stylu polecam mio moov 500 (znajomy taką posiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

od ponad pół roku używam mio s505 (z ori oprogramowaniem) i przyznam, że jestem zadowolony

po drogach europy spisuje się znakomicie w grecji też daje rade

zdecydowałem się na jego kupno ze względu na spokojny wygląd, lcd 4,7'',ergonomiczność

i przede wszystkim, że tak powiem "prostotę", którą widać podczas jazdy na monitorze

ponieważ nie jest mi potrzebny kolejny zegarek w aucie, wysokość n.p.m, kompas i inne takie

kolorowe pierdoły rozpraszające, a w niczym nie ułatwiające nawigacje w samochodzie

a szczegółowy opis można znaleźć na http://eu.mio.com/pl_PL/moov-s505.htm

dla szukających coś tańszego w tym stylu polecam mio moov 500 (znajomy taką posiada)

Seria S nie ma już takiej dobrej opinii jak seria Moov z tego względu że są z początku skomplikowane w obsłudze, co dużo osobom się to na początku nie podoba, później już jest lepiej jak się przyzwyczaisz.

Można je też odblokować.

Głównym kryterium co zauważyłem to po pierwsze, klienci kupują je ze względu na wygląd bo mają za***isty design a zwłaszcza S568 dla mnie nr1 :kox:, mapa po aktualizacji na 2010 daje radę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest w tej chwili najlepsza na rynku navi z pełną mapą europy, polskim menu najlepiej choć nie koniecznie i wszystkimi dostępnymi bajerami? cena w zasadzie mnie nie interesuje chcę coś po prostu najlepszego bo mój TomTom XL IQ Routes został potraktowany za dużym napięciem :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Somes jeśli przebywasz u pomarańczowych to zastanów się nad mapą IGO bo slyszałem od wielu znajomych którzy siedzą w europie i ją zachwalają.

A jeśli nie to szukaj najnowszej nawigacji z mapą Navteq, (garmin, harman becker, navigon)

Zastanów się nad nową automapą EU (polska + europa) bazuje na mapie navteqa jeśli chodzi o europę i jest dużo poprawiona w porównaniu do 6.0.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem najnowszego TomTom GO Live i jestem mega zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad nową automapą EU (polska + europa) bazuje na mapie navteqa jeśli chodzi o europę i jest dużo poprawiona w porównaniu do 6.0.0

Do wersji 6.0.0 nie ma co porównywać bo 6.1.0 pojawiła sią po miesiącu...

Nie wiem jak z europą, jeżeli chodzi o samą Polskę to wersja 6.1.0 wporównaniu do 5.5.3 jest lipna, zbyt mało błędów poprawili, dokładając kilka nowych... Całkiem możliwe że z Europą będzie podobnie... :disgust:

Co do garmina w Holandii to bardzo dobrze mi się sprawował, poza jednym zdarzeniem keidy to puścił mnie ścieżką rowerową, zamiast normalnie drogą na wiadukt - dodam że jechałem autem kempingowym :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad nową automapą EU (polska + europa) bazuje na mapie navteqa jeśli chodzi o europę i jest dużo poprawiona w porównaniu do 6.0.0

Do wersji 6.0.0 nie ma co porównywać bo 6.1.0 pojawiła sią po miesiącu...

Nie wiem jak z europą, jeżeli chodzi o samą Polskę to wersja 6.1.0 wporównaniu do 5.5.3 jest lipna, zbyt mało błędów poprawili, dokładając kilka nowych... Całkiem możliwe że z Europą będzie podobnie... :disgust:

Co do garmina w Holandii to bardzo dobrze mi się sprawował, poza jednym zdarzeniem keidy to puścił mnie ścieżką rowerową, zamiast normalnie drogą na wiadukt - dodam że jechałem autem kempingowym :kox:

jarko automapa 6.1.0 szybko się pojawiła dlatego że 6.0.0 miała błędy dlatego szybko dali poprawkę, to było jakiś czas temu a co do europy 5.5.3 a 6.1.0 ma taką samą Europę bo tylko z aktualizowali samą Polskę dopiero teraz wypuszczona nowa 6.2.0 ma nową mapę Europy dla przypomnienia producent Navteq wypuszcza 2 razy w roku aktualizację swoich map z których korzysta automapa. [br]Dopisany: 23 Marzec 2010, 03:43_________________________________________________

zakupiłem najnowszego TomTom GO Live i jestem mega zadowolony :good:

Tomek w nowych mapach daje radę bo nie uwierzyłbyś, miałem klienta który dojechał tirem na najnowszym GO 750 aż na syberie bo takie miał zlecenie :kox::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek w nowych mapach daje radę bo nie uwierzyłbyś, miałem klienta który dojechał tirem na najnowszym GO 750 aż na syberie bo takie miał zlecenie :kox::polew:

cały czas jeżdżę po NL i DE i póki co mnie nie zawiodła :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...