Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test Nawigacji z Mapami Europy


Rekomendowane odpowiedzi

A kto posiada mio Moov 500

Jakie są opinie?

Bardzo dobra nawigacja, szybko łapie Fix'a, dobry procek i można ją łatwo odblokować i zainstalować inne lepsze mapy :wink4:

Chociaż ja mam lepszą navi do zaoferowania w lepszych pieniądzach na poprzedniej stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ja mam lepszą navi do zaoferowania w lepszych pieniądzach

A konkretnie

bo Ty wszystkie masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej napisałem o tym modelu, ale aukcja już nie aktualna bo to kiedyś było.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=102027.msg1927608;highlight=goclever+5066#msg1927608

Tutaj masz przykładową aukcję

http://allegro.pl/nawigacja-gps-goclever-5066-fmbt-hd-800x480-pl-wwa-i1428324265.html

Szukaj tylko w HD (800 x 480) bo są jeszcze w sprzedaży modele z gorszą rozdzielczością 480 x 270

Jak coś to za 300zł + wysyłka mógłbym załatwić ale to jeszcze muszę sprawdzić czy jest na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyhx pablo.to zorientuj sie i daj info :good:

Jutro jak coś :wink4:[br]Dopisany: 06 Luty 2011, 00:24_________________________________________________

tyhx pablo.to zorientuj sie i daj info :good:

Są na stanie za 290zł :wink4:

Zaraz pójdzie info na pw :)

Mam cennik różnych modeli ale tylko jak coś to na pw :)[br]Dopisany: 06 Luty 2011, 14:45_________________________________________________Właśnie się pojawił następca modelu Goclever 5066 HD, Goclever NAVIO 500 to samo co tamten tylko ma wejście AV-IN i zapewne można podłączyć Ipoda oraz kamerę cofania :)

http://allegro.pl/goclever-navio-500-plus-nastepca-5066-fmbt-hd-i1441883004.html

Uwaga ! Błąd w opisie !

Mimo informacji na stronie producenta urządzenie NIE POSIADA wejścia VIDEO AV IN

Trzeba to sprawdzić˙ czy faktycznie ma to wejście bo jeśli nie ma to praktycznie to samo co 5066 HD :thumbdown:[br]Dopisany: 09 Luty 2011, 14:50_________________________________________________Sprawdziłem tego Goclevera Nawio 500 i jest tak jak myślałem, czyli technicznie to samo tylko design ma troszkę zmieniony i nic więcej bez sensu jak dla mnie.

Chłopaki pojawił się ostatnio nowy Lark w końcu coś co możemy brać po uwagę :)

5" ekran HD 800x480

To co mnie najbardziej w nim przekonuje to wielka pamięć RAM 128MB a nie muszę mówić jak na działanie i prędkość to się będzie przekładało :naughty:

http://www.lark.com.pl/freebird505hd.htm

http://allegro.pl/nawigacja-lark-50-5-hd-larkmapcopernicus-odblok-i1498565862.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym wypowiedzieć się na temat nawigacji

MANTA 440MS MAPAMAP

Plusy: duży czytelny ekran dotykowy nie wymaga rysika do sprawnej obsługi, niska cena, wejście na kartę dzieki czemu z łatwością mozna wgrywać sobie inne mapy niż wgrana oryginalnie mapa map która nie jest zbyt ciekawą mapą.

Minusy: zasilanie zakłóca dość poważnie pracę CB radia co w trasach może troszke irytować, długie czasy wczytywania przy włączaniu i ustalaniu punktu docelowego

Cena: ja zapłaciłem 250 zł rok temu w sklepie więc podejrzewam że aktualnie będzie to coś koło 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego larka 50.5 HD i jednym słowem LIPTON :gwizdanie:

Czy wgracie IGO, TomToma czy AM każdą mapę strasznie muli bo procesor jednak jest za słaby do rozdzielczości 800 x 480, filmiki się zacinają, sprawdzałem 2 sztuki i było tak samo.. Odradzam :thumbdown:

Dziś natomiast koledze zaproponowałem w dobrej cenie Larka 50.3 i jak na razie super się spisuje, sygnał od razu łapie po optymalnym ustawieniu portu i prędkości pod AM (w statusie widzi średnio 6 satelit).

W MM kupiona za 229zł w ofercie specjalnej. :)

Za to mio 500 nadal się bardzo dobrze sprzedaje zwłaszcza jak jest na promocji po 279zł :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kolega nic nie wspomniał o navi Nokii :>ja posiadam z Automapom współgra rewelacyjnię.Można dokupić zestaw głośnomówiący wtedy to już rewelacjja. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kolega nic nie wspomniał o navi Nokii :>ja posiadam z Automapom współgra rewelacyjnię.Można dokupić zestaw głośnomówiący wtedy to już rewelacjja. :gwizdanie:

Dlatego że Nokia już ponad 2 lata temu się wycofała z rynku nawigacji :wink4:

Ostatnim udanym modelem była Nokia 500 z BT i AM na pokładzie :)[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2011, 01:13_________________________________________________Nie instalujcie AM wersji 6.8.0 bo jest tam błąd z synchronizacją czasu gps po zmianie na czas letni dlatego zawsze o godz. do przodu źle ustawia.

Mail od Automapy:

"Witamy,

Faktycznie, pojawil sie problem z czasem po zmianie na czas letni. Bedzie to poprawione w najblizszej aktualizacji mapy.

Prosimy wejsc w Menu -> Ustawienia -> GPS: tu moze Pan wylaczyc opcje 'synchronizuj czas z GPS'. Nastepnie w ustawieniach urzadzenia moze Pan recznie ustawic czas - wtedy bedzie sie on wyswietlal poprawnie.

Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen

AutoMapa (gm)"

W najnowszej wersji 6.8.1 jest to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam Garmina 765T z CNE + mapy UMP co możesz powiedzieć o tej navi i czy możesz coś zaproponować lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam Garmina 765T z CNE + mapy UMP co możesz powiedzieć o tej navi i czy możesz coś zaproponować lepszego?

Garmin 765T (czyli z wbudowanym TMC w ładowarce) jest już długo na rynku i jeśli jeździsz na bazowej mapie która jest od nowości to może być już ciężko z nowymi adresami, technicznie nawigacja jest dobra i na razie bym jej nie zmieniał tylko zainstalował najnowszą GCNE 2012.10NT to najnowsza edycja (2011.05.01) mapy Europy + nową mapę Polski GP mapę którą Garmin ma osobno i jest bardzo szczegółowa, wszystko najlepiej na 4GB karcie bo masz za małą pamięć wewnętrzną :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dożywotnią aktualizację :)zaraz sprawdze czy jest już do pobrania ze stronki ,z GPmapy kiedyś zrezygnowalem i korzystam teraz ze społecznościowej UMP która jest aktualizowana co parę dni a dodatkowo można też co parę dni pobrać za darmo aktualizację pkt POL . Dzięki za info o nowej wersji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dożywotnią aktualizację :)zaraz sprawdze czy jest już do pobrania ze stronki ,z GPmapy kiedyś zrezygnowalem i korzystam teraz ze społecznościowej UMP która jest aktualizowana co parę dni a dodatkowo można też co parę dni pobrać za darmo aktualizację pkt POL . Dzięki za info o nowej wersji .

Hehe to mogłeś od razu napisać że masz LMU (Live Maps Update) :naughty:

Następcą Twojego modelu jest ten (są jeszcze nowsze modele) http://www.electro.pl/produkt-GARMIN_Przenosny_system_nawigacyjny_GARMIN_Nuvi_1490T_LMU-168202,220.html

Ale tak jak pisałem w Twoim przypadku nie ma sensu zmieniać nawigacji :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie planuje zmian :) ,miałem i mam jeszcze 360T wożę ze sobą jako rezerwową a potem właśnie kupiłem 765T.Miałem zamiar kupić innej firmy ale jak zapoznałem się ( wtedy kiedy kupowałem 765T ) z ofertami innych producentów to stwierdziłem że pozostaje przy Garminie ,robię rocznie ok 80 tys km i wiem że nie ma idealnej nawigacji ,każda ma swoje plusy i minusy , z Garminem nauczyłem się żyć :wink4: choć czasami brakuje mi opcji wybrania alternatywnej trasy i muszę kombinować z pkt pośrednimi ,przeszkadza mi też w 765 że tak naprawdę nie ma podglądu trasy lub mapy w wersji ze szczegółami tzn. tak jak by sie patrzyło na papierową mapę ,w 360T to jest a tu poszli z modernizacją i skopali to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktos kontakt z mapami Navigate od pioneera, instalowane w radiach 2DIN np Avic F900BT :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie planuje zmian :) ,miałem i mam jeszcze 360T wożę ze sobą jako rezerwową a potem właśnie kupiłem 765T.Miałem zamiar kupić innej firmy ale jak zapoznałem się ( wtedy kiedy kupowałem 765T ) z ofertami innych producentów to stwierdziłem że pozostaje przy Garminie ,robię rocznie ok 80 tys km i wiem że nie ma idealnej nawigacji ,każda ma swoje plusy i minusy , z Garminem nauczyłem się żyć :wink4: choć czasami brakuje mi opcji wybrania alternatywnej trasy i muszę kombinować z pkt pośrednimi ,przeszkadza mi też w 765 że tak naprawdę nie ma podglądu trasy lub mapy w wersji ze szczegółami tzn. tak jak by sie patrzyło na papierową mapę ,w 360T to jest a tu poszli z modernizacją i skopali to .

Zgadza się nie ma idealnej nawigacji, jak już się ktoś przyzwyczai do danej firmy, mapy oraz interfejsu to nie chce już przechodzić na inną czasem lepszą w praktyce.

Jeśli dużo jeździsz po europie to dobry wybór, w sumie na Polskę te jest dobra pod warunkiem że ma się wgraną GP mapę bo mapa europy na nasz kraj dalej kuleje.

Tą UMP co masz na Polskę to nie sprawdzałem także się nie wypowiadam.

Jedyni minus w Garminach jak i Tom Tom'ach jest to że nie są na windowsie tylko na własnym systemie operacyjnym typy "symbian" i nie może wgrać AM która ma najbardziej rozbudowaną baze jeśli chodzi o PL.[br]Dopisany: 10 Maj 2011, 16:22_________________________________________________

A miał ktos kontakt z mapami Navigate od pioneera, instalowane w radiach 2DIN np Avic F900BT :mysli:

Z tego co kojarzę to bazują na producencie TeleAtlas a więc te same adresy co w Tom Tom czy Mio :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UMP to darmowa mapa dla Garminów ,mapa społecznościowa tworzona przez użytkowników dróg jeżeli ktoś chce brac udział w tworzeniu mapy to np. jadąc po drodze której jeszcze nie ma w UMP wysyła info(ślad) na stronę UMP i po paru dniach jest ona dodana w mapie :) ,ściągasz aktualizację i cieszysz się nowo naniesioną drogą lub odcinkiem drogi w navi .Cały opis co i jak działa jest na stronie mapy . Pierwotnie była to mapa tylko dróg w PL , obecnie są nanoszone drogi z całej UE .Osobiście dawno zrezygnowałem z GPmapy i po PL jeżdżę na mapie UMP ,oczywiście nikt nie musi mnie naśladować ale chciałem pokazać że jest alternatywa i to za darmo :>

Link do strony z mapą UMP

http://ump.waw.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili - szukam nawigacji z bluetoothem . Chcę ją mieć też jako telefoniczny zestaw głośnomówiący. Od razu zaznaczę że nie jestem szeikiem arabskim i na nawigację mam max 300PLN - mile widziana tańsza używana. Jaki model ze starszej / 2-3 letniej linii byście polecili/ Poruszam się głównie po Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...