Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test Nawigacji z Mapami Europy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam serii Moov - pracuję w serwisie gwarancyjnym Mio i ilośc jaka ich przychodzi w porównaniu do np serii S czy tym bardziej C jest nieporównywalna.

Warto wiedziec ze mamy kogos tak obeznanego :good: A co powiesz o nawigacji Mio Navman Spririt V735? Planuje sobie taka kupic tylko zastanawiam sie czy istnieje mozliwosc wgrania automapy. I mysle ze produkt jeszcze malo popularny wiec nie wiem jak sprawuje sie samo urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mio i automapa to zawsze sporo kombinacji, jakies edycje w rejestrze itd, mnie osobiscie sie wlaczala ale nie umial znaleźć gps, problem z portami i predkoscia, ale po sprawdzeniu wszystkich mozliwych nadal brak sygnalu. kicha..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam serii Moov - pracuję w serwisie gwarancyjnym Mio i ilośc jaka ich przychodzi w porównaniu do np serii S czy tym bardziej C jest nieporównywalna.

Warto wiedziec ze mamy kogos tak obeznanego :good: A co powiesz o nawigacji Mio Navman Spririt V735? Planuje sobie taka kupic tylko zastanawiam sie czy istnieje mozliwosc wgrania automapy. I mysle ze produkt jeszcze malo popularny wiec nie wiem jak sprawuje sie samo urzadzenie.

Co do samego v735 - sprzęt z wyższej półki. Drogi, ze względu na to ma niewielu posiadaczy a jeszcze mniej przychodzi ich na serwis. Wg mnie jednak warto bo w porównaniu do reszty urządzeń to już chodzi w miare szybko i jest mało awaryjne.

Nie powinienem udzielać co prawda takich informacji, w końcu to serwis gwarancyjny :decayed: ale każde Mio które ma minimum 64 mb ramu, slot kart SD i możliwość wgrania skrypciku idzie odblokować na Automape.

Oczywiście, jako ingerencja w oprogramowanie jest to złamanie warunków gwarancyjnych, ale większość serwisantów przymyka na to oko (chińczycy też :) ) i nawet jak przychodzi crackowana nawigacja to normalnie przyjmujemy na serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja HD to hujnia, wystarczy poczytac, AM sie bedzie cieła bo za slaby proc na taka rozdzialke. lepiej zwykla matryce

Ja mam z HD i Automapa ( aktualnie 6.8.1 ) się nie przycina :cool: sprzęt kupiony u kolegi Pablo - polecam :good:

potwierdzam,kolega danielom chyba nie do końca doczytany :gwizdanie:

AM na HD się trochę przycina jeżeli jest źle z patchowana :!:

Miło że jesteście zadowoleni :wink4:[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2011, 01:12_________________________________________________

Mio jeśli chcesz kupić to takie na których da się postawić AutoMape - mapy Mio są cienkie (przynajmniej w porównaniu do AutoMapy), aczkolwiek musisz się liczyć ze spadkiem wydajności (AutoMapa jest strasznie pamięciożerna).

Dlatego nowe modele mio już mają 128MB RAM :naughty:

Nie polecam serii Moov - pracuję w serwisie gwarancyjnym Mio i ilośc jaka ich przychodzi w porównaniu do np serii S czy tym bardziej C jest nieporównywalna.

Moov'y średnie były jeśli chodzi o usterki, trochę ich się nazbierało przez 2 lata i trzeba było na serwis wysyłać.

Ale śmiało możesz przyznać że Mio 500 udał się i mnóstwo ich się sprzedało a powodu Ci nie muszę wymieniać bo zapewne dobrze wiesz czemu :naughty:

Zobaczymy jak będzie z następcą S501 :naughty:[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2011, 01:18_________________________________________________

Mio i automapa to zawsze sporo kombinacji, jakies edycje w rejestrze itd, mnie osobiscie sie wlaczala ale nie umial znaleźć gps, problem z portami i predkoscia, ale po sprawdzeniu wszystkich mozliwych nadal brak sygnalu. kicha..

Zależy o jakim modelu piszesz ale generalnie 5 minut roboty jeśli wiesz o co chodzi w danym modelu :wink4:[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2011, 01:20_________________________________________________

Oczywiście, jako ingerencja w oprogramowanie jest to złamanie warunków gwarancyjnych, ale większość serwisantów przymyka na to oko (chińczycy też :) ) i nawet jak przychodzi crackowana nawigacja to normalnie przyjmujemy na serwis.

Tak myślałem bo dużo wam wysyłałem takich nawigacji za czasów pracy w Media Markt (serwis mio w Krk) i wracały w pełni sprawne do odbioru :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie , jaka jest najnowsza wersja AM ? Ja mam 6.8.1 , jest już nowsza wersja ? Ostanio jadąc nad nasze morze DK3 niektórych odcinków nowo oddanej S3 nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie , jaka jest najnowsza wersja AM ? Ja mam 6.8.1 , jest już nowsza wersja ? Ostanio jadąc nad nasze morze DK3 niektórych odcinków nowo oddanej S3 nie było

Jest wersja 6.9 EU ale beta.

Do tygodnia ukaże się pełna wersja ale będzie trzeba ją sprawdzić czy dobrze bangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja 6.9 EU ale beta.

Do tygodnia ukaże się pełna wersja ale będzie trzeba ją sprawdzić czy dobrze bangla.

Liczę na "pomoc" jak już się pojawi :rolleyes::naughty::wink4:

W BT się policzymy :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moov'y średnie były jeśli chodzi o usterki, trochę ich się nazbierało przez 2 lata i trzeba było na serwis wysyłać.

Ale śmiało możesz przyznać że Mio 500 udał się i mnóstwo ich się sprzedało a powodu Ci nie muszę wymieniać bo zapewne dobrze wiesz czemu naughty

Zobaczymy jak będzie z następcą S501 naughty

Sprzedało się ich dużo i dużo ich przychodzi:)

Cytat: danielom 25 Sierpień 2011, 10:19

Mio i automapa to zawsze sporo kombinacji, jakies edycje w rejestrze itd, mnie osobiscie sie wlaczala ale nie umial znaleźć gps, problem z portami i predkoscia, ale po sprawdzeniu wszystkich mozliwych nadal brak sygnalu. kicha..

Zależy o jakim modelu piszesz ale generalnie 5 minut roboty jeśli wiesz o co chodzi w danym modelu wink4

np w Moov 500 nie wiem czy aż tyle nawet schodzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na "pomoc" jak już się pojawi :rolleyes::naughty::wink4:

W BT się policzymy :naughty::decayed:

A "dej" spokój :decayed:

Jak będzie to dam cynka :wink4:

EOT: Już nie mogę się doczekać Bukowiny :kox::drunk:[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2011, 00:41_________________________________________________

Liczę na "pomoc" jak już się pojawi :rolleyes::naughty::wink4:

Dzisiaj się pojawiła pełna 6.9 EU i PL, kumpel już testował i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bedzie tez przetestowac :)

Całkowicie nowe menu w dalszej jego części, szybciej działa, doszła na głównym ekranie niebieska strzałka i możemy na skróty poprzez 2 kliknięcia wybrać dom albo inny cel :)

Tylko jakoś ujowo prowadzi ode mnie z osiedla do tego samego celu co wcześniej sprawdzałem, wielkie koło robi że masakra, nie wiem jak w innych miejscach :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następną nawigację dobrą technicznie i oczywiście w dobrych pieniądzach polecam Mio 670 ekran 5" i co ważne ma już 128MB tak więc na długi czas nam wystarczy, bo jak wiemy mapy z roku na rok są coraz bardziej pamięciożerne :)

Jest to godny następca goclevera 5066/navio 500 który wszystkim polecałem, nie ma co prawda BT ale to nie jest najważniejsze, z BT kosztuje średnio 80-100zł więcej tak więc się nie opłaca.

Co do odblokowania, kilka osób powie że nie ma ścieżki jak goclever że można było jednym przyciskiem zmienić mapę, tutaj wystarczy wrzucić na micro sd kartę 4 foldery i mamy odblokowanie bez żadnej ingerencji w urządzenie, wtedy pojawia się nam nowe menu (panel sterowania) z gotowymi ikonami pod mapy: AM/Tom Tom/Igo/Mio oraz inne strony do odtwarzania multimediów, mp3 czy filmy w różnych formatach.

http://eu.mio.com/pl_PL/spirit-670.htm

Gdyby ktoś chciał mogę załatwić w lepszych pieniądzach niż na alledrogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam dla emeryta navigacji do 200zł. Ojciec będzie używał 3 razy w roku... takiej żebym AM wrzucił :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam dla emeryta navigacji do 200zł. Ojciec będzie używał 3 razy w roku... takiej żebym AM wrzucił :gwizdanie:

Goclever 5066 lub Navio 500 PL lepiej dorzuć te 30-40zł i masz pewny produkt bo poniżej tej kwoty masz larki manty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam dla emeryta navigacji do 200zł. Ojciec będzie używał 3 razy w roku... takiej żebym AM wrzucił :gwizdanie:

Goclever 5066 lub Navio 500 PL lepiej dorzuć te 30-40zł i masz pewny produkt bo poniżej tej kwoty masz larki manty itd.

Spokojnie można dorzucić.. zaraz zobaczę co to poleciłeś ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam dla emeryta navigacji do 200zł. Ojciec będzie używał 3 razy w roku... takiej żebym AM wrzucił :gwizdanie:

Goclever 5066 lub Navio 500 PL lepiej dorzuć te 30-40zł i masz pewny produkt bo poniżej tej kwoty masz larki manty itd.

Spokojnie można dorzucić.. zaraz zobaczę co to poleciłeś ... :)

Chcesz to za 215zł mogę zrobić cenę.

Na stronie jest za 241zł ja mam taniej :):decayed:

Wersja PL PLUS ma dodatkowo BT i HD jakość ekranu, wg mnie ten droższy za 270zł jest nie opłacalny jeśli ktoś nie będzie używał BT.

http://bimix.pl/nawigacja-goclever-navio-500-pl-p-12850.html

[br]Dopisany: 29 Listopad 2011, 15:28_________________________________________________Jak ktoś ma pod nosem biedronkę to niech kupuje, bardzo dobra cena i nawigacja ma 128MB RAM a nie tak jak tam napisali i 500mhz procek.

http://www.my-navia.pl/printview.php?t=31395&start=0&sid=9f8333352917ff487f32b97fe38acafd[br]Dopisany: 04 Grudzień 2011, 19:00_________________________________________________Nowa wersja 1112 Automapy

Nowości:

Program:

nowy typ trasy - Ostrożna

możliwość pobrania przez Internet trasy wyznaczonej w serwisie targeo.pl. Trasa taka posiada przypisany indywidualny kod PIN umożliwiający wykorzystanie jej w wielu urządzeniach.

uproszczenie procedury rejestracji

nowe, ulepszone algorytmy wykrywania i pokonywania korków dla tras: Ostrożna, Łatwa i Optymalna

włączone ostrzeganie o postawieniu punktu trasy na odcinku pieszym

Mapa:

adresy punktowe dla wszystkich miast w Polsce

znaczne zwiększenie liczby punktów adresowych

drogi i obwodnice przygotowane do odblokowania poprzez LiveDrive!: nowy odcinek A4 koło Rzeszowa, trasa S74 koło Kielc, Most Północny w Warszawie oraz obwodnice Bytomia, Starego Sącza i Wschowy.

Zmiany:

domyslna skala przy prezentacji punktów: Miasto 2D

prezentacja odległości od celu jako chorągiewki punktu trasy

możliwość prezentacji/ ukrycia znaczników sygnalizatorów świetlnych

zmiana sposobu opcji wyboru: ramki dwu i trzy kolumnowe

punkt PRZEZ nie będzie zaliczany przy jeździe przeciwnym pasem

zmiana sposobu prezentacji odległości dla trasy Przełajowej

usprawnione ustawienia komunikatów nawigacyjnych dla długich tras

zwiększenie płynności odświeżania ekranu

podczas odtwarzania demo trasy, prędkość jest zgodna ze wskazaniami AutoMapa Traffic

ułatwienie konfiguracji konta Miplo w AutoMapie (zwiększenie ilości znaków na klawiaturze przy wprowadzaniu danych)

w POI->Zarządzanie/ Wyświetlanie: wybranie 'wszystkie' na liście kategorii powoduje pokazanie płaskiej listy kategorii

w menu Trasa -> Modyfikuj -> Wczytaj prezentowana jest lista ostatnio wczytywanych lub wyznaczanych tras

domyślna ścieżka zapisu śladów GPS i tras na karcie pamięci (dotychczas w pamięci wewnętrznej urządzenia)

jeżeli punkt trasy i punkt POI znajdują się w jednym miejscu, to po kliknięciu można wybrać jedną z ikon punktów

możliwość przewijania palcem okien Ustawień oraz innych list w programie

Poprawki:

poprawki wyświetlania komunikatów o zmianach w trasie spowodowanych napływem nowych danych LiveDrive!

poprawki dostosowania dla urządzeń: Modecom FreeWay MX 2 HD, Trak GPS-640, Trak GPS-520, Smailo HD 5.0 Photo, Smailo HD43i/HD50i, HTC HD2

poprawione działanie dźwięków ostrzegania o POI

formatowanie daty zgodne z ustawieniami systemu operacyjnego urządzenia

poprawki w wyglądzie komputera

liczne poprawy sposobu wyznaczania tras,

poprawki w działaniu Asystenta Pasa Ruchu oraz komunikatów nawigacyjnych

Znane problemy:

Problem z rejestracją urządzeń z systemem Windows Mobile poprzez ActiveSync (np. HTC HD2)

[br]Dopisany: 27 Grudzień 2011, 13:05_________________________________________________http://www.topgear.net.pl/news.php?readmore=1175

"C'MOOOON !!!!!!!!!!!! LONG STRAIGHT !!!!!, WHY YOU'RE SO SLOW ! ARRRGGH!!" xD :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżdżę sobie czasem to tu to tam i zastanawiam się która nawigacja lepsza tomtom go730 + jakaś najnowsza mapa czy może np lark 70.0 + najnowsza automapa.

jeździłem ostatnio trochę z larkiem i automapą, podobało mi się to że jak mówią na cb że stoją misiaczki na którymś tam kilometrze to na automapie na ekranie jest napisane który to kilometr danej trasy, natomiast na moim tomtomie tego chyba niema, no chyba ze nie umiem znaleźć takiej funkcji.

A może tomtom 1005 by miał taka funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...