B&O do CONCERT - czy da się podłączyć?

Ardius

Witam.

Posiadam radio CONCERT 8t1 035 186B i standardowe 8 głośników. Czy da się do tego dokupić i podłączyć zestaw B&O z głośnikami, subwooferem i wzmacniaczem? Na co zwrócić uwagę przy kupnie zestawu B&O?

5 godzin temu, wrclaguna napisał:

Jesli chcesz szybka odpowiedz to TAK da sie

A jeśli chcę szczegółową i nieco bardziej precyzyjną odpowiedź? :)

Do wymiany są :

-
wszystkie głosniki ( najlepiej poszukac komplet na ALLEGRO do sedana  WRAZ Z PÓLKA )
- Wzmacniacz pod CAN   8T0035223L  --- >   8T0035223S --->  8T0035223AM  ---> 8T0035223AQ
- Blendy Bang 0lufsen
- okablowanie do głosników wtyki do głosników
- Kodowanie w RADIO 56 oraz gateway 19

Tutaj mozna sie posiłkowac tym tematem

11 godzin temu, wrclaguna napisał:

Do wymiany są :

-
- Blendy Bang 0lufsen
- okablowanie do głosników wtyki do głosników
- Kodowanie w RADIO 56 oraz gateway 19

Tutaj mozna sie posiłkowac tym tematem

Dziękuję. Tak właśnie myślałem. Czyli żadnego Gateway czy modułu nie trzeba wymieniać? To dobrze ?

Trochę odkopię kotleta. Mam podobnie CONCERT 8T1 035 186P i standardowe 8 głośników., tyle że w Q5.

Chciałbym dołożyć do tego wzmacniacz 8R0035223F i sub 8R0035382. O ile podłączenie suba to raczej prosta rzecz, o tyle zastanawiam się ile rezania jest w kwestii podłączenia wzmacniacza.
Ten wzmacniacz ma 32 piny, po co aż tyle? :D Czy w ogóle ten wzmacniacz ma wyjście na sub? czy tylko poszczególne kanały w drzwiach.

Byłbym wdzięczny za jakiś pinout albo odnośniki do tematów z takim samym problemem

W dniu 1.10.2020 o 21:49, bom125 napisał:

Prawdopodobnie w grę wchodzi jeszcze zdjęcie Component Protection. Ale to niech się wypowiedzią bardziej zorientowani.

@wrclaguna wzmak 8T0035223S to 10 kanałów, jak ma napisane na nalepce z tyłu, czyli 14 głośników?

Piny do tego wg. tej rozpiski???

WORKSHOP-MANUALS.COM

A4 Mk3 > Audi Workshop Manuals > Vehicle electrics > Communication > Infotainment > Sound systems > Connectors for Bang & Olufsen sound system (CAN)

?????

Przekroje jak na schematach, czyli ogólnie 1,5 na głośniki, 2,5 na suba, 4 na masę, 2,5 zasilanie tak?

CAN 0,35mm2 ma być skrętka czy normalnie?

Mikrofon R74 (pod wzmak z lampek podsufitki przód) jest tylko do rozmów czy ma wpływ na muzykę?

@wrclaguna podpowiesz coś?

Edytowane przez Ardius
zmiana tekstu

• Pomoc techniczna 1

W dniu 9.07.2021 o 15:52, Ardius napisał:

Wszystko mam już zrobione. Gra pięknie. Warte zachodu na pewno. ?

Poprzednie audio miałeś to najprostsze czy to z subem ? Różnica jest mocno odczuwalna ? Gdybyś przy zakupie auta miał dopłacić 3 tys za B&O to warto ?

W dniu 13.08.2021 o 21:56, Yacek napisał:

Jeśli byłby 100 % ori i 100% sprawny, to zrobił bym test VCDSem głośników i wtedy tak - dopłacił bym.

Jeśli sedan, to odrazu po kupnie wygłuszył bym tylną półkę ?

6 minut temu, Yacek napisał:

Jak wygląda test VCDS ? Sprawdza czy każdy głośnik sprawny czy coś jeszcze ?

Robi test dźwięku. Wszystko w sterowniku wzmaka jest.

Dodatkowo tam też można sprawdzić parametry wzmaka, oraz czy np działa mikrofon w podsufitce.

W dniu 9.07.2021 o 15:52, Ardius napisał:

Wszystko mam już zrobione. Gra pięknie. Warte zachodu na pewno. ?

Mam concerta (8glosnikow) tez myślę dołożyć wzmacniacz i sub.. dużo roboty żeby podłączyć wzmacniacz?