Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 czy Audi A4 B6


Wariacikmaly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie przymierzam się do zmiany samochodu i właśnie napotkałem ciężki problem w wyborze ponieważ 

Szukałem na olx audi a4 b6 1.9 130km jest ładna nie powiem ma kilka fajnych rzeczy jak kierownica wielofunkcyjna i drewienko w środku ale problem jest ten za ma najechane ponad 300k km rocznik jej bodajże to 2003 ,kosztuje ponad 7k .

A druga propozycja to audi a4 B5 1.9 115km lecz ta ma najechane ponad 100k cena lekko 7k.

 i tu jest problem ponieważ chciałbym wybrać coś dobrego i chociaż żeby mi posłużyło wiadomo 1.9 mocna jednostka tylko czy przebieg tej 130km b6 jest dość duży tyle że ma fajne i ciekawe wyposażenie i wygląd ?

Co o tym sądzicie ? Co lepiej wybrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jakby b5 z tym silnikiem miała faktycznie 100tys km przelotu, to cena byłaby pięciocyfrowa i to może nawet z 2 z przodu. Ten samochód musiałby być dosłownie jak nowy. 300tys to też nie przebieg dla tych silników, ale w b6 środek może być styrany, w b5 zużycia środka przy przebiegach rzędu 300tys jeszcze nie uświadczysz za bardzo.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde wierzysz że ta b5 ma tylko ponad 100 tyś km?  Sprawdź dokładnie stan techniczy i weź tą w lepszym stanie :wink:

Teoretycznie 1.9tdi w b6 powinien być lepszy , o 1.9tdi AJM ( bo taki silnik siedzi w tej b5 ) krążą różne opinie , sam miałem takiegi i zrobiłem trochę kilometrów bezproblemowo ( ale to było już prawie 10 lat temu ) wtedy te auta miały po 180-200 tys km :wink:

Edytowane przez Banan
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było prawdziwe 300 kkm i niezaniedbane poprzednika to zrobi kolejne 100 kkm... 1,9 w B6 ma większe turbo, więc przyrost do 160 KM jest realny. Widziałem ostatnio na jednej z grup zdjęcie licznika AWX, czyli 1,9 130 KM 5 biegów z 904 kkm. W ciągu 10 albo 12 lat właściciel zrobił 700 kkm.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odp obejrzę dokładnie te samochody i jak mówicie dobrze sprawdzę je pod kątem km napewno w tej B5 po nr Vin powinno coś być 

Właśnie w tej b6 ze zdj nie wydaje się aż tak całkiem źle wszystko wydaje się dobre i na swoim miejscu 

Najlepiej jak się przejadę i obejrzę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b5 może mieć 100k nalotu ale już na kolejnym silniku :)

mam b6 ori nalot 340k i powiem szczerze lata niesamowicie, oleju nie bierze...

jedynie egr się poci...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak może być faceta nikt nie sprawdzi czy wsadził drugi silnik lub go dobrze cofnął ?

Co do tych 1.9 130 mowia że legenda więc robienie chyba dalszych przebiegów nie powinno być dla niego problemem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma druga A4 B5, ja miałem 9 lat temu też A4 B5, teraz 5 lat jeżdżę B6 i powiem Ci tak. 

B5 jest dużo większe w środku od B6 i lepiej wykonane. Jeśli chodzi o benzyniaki i o 1z i afn w b5 to są nie do zdarcia ale mają kolosalne przebiegi i są w różnym stanie. Silniki pd w b5, z nimi też bywa różnie. 

B6 silniki awx/avf są świetne pod względem spalania i dynamiki, przebiegi też robią spore ale trzeba się liczyć z możliwością wymiany uszczelnień pd, walka, pompowtryskow, a nawet glowicy. 

B5 to jest już teraz taki bardziej traktor nie do zabicia (1z, afn) w B6 będzie ze wszystkim trochę drożej. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy b5 większe to bym podyskutował - przesiadłem sie w lutym z b5 w sedanie do b7 avant i w tym drugim wiecej miejsca zwłaszcza z tyłu 

Edytowane przez Banan
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że b6 może być większe niż starszy model ale to tylko zależy może jak kto się przyzwyczai 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit dziś znalazłem tą audi co mówiłem w temacie chodzi o a4 B5 facet jest 1 właścicielem i pisze że ma udokumentowany przebieg, podany był 175k km I kosztuje 7,5k bodajże i rok 2000

A audi a4 b6 335 km z tego co patrzyłem cena 7,6k co do roku 2003 

Nie wiem co może być lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym ogólnie czy w Polsce? Kluczowe pytanie w jaki stanie jest owe B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie właściciel który sprzedaje pisze że jest pierwszym właścicielem przez 2 lata w kraju i porobił te rzeczy który się wymienia czyli filtry oleje 

Lakier jest dobry środek też zadbany i z drewienkiem pociągnięty 

A takie małe pytanie czy jest jakaś szansa zamontowania jakiejś kierownicy do tej audi lub jakieś fajne bajery ? 

Edit : jakas kierownice multifunkcyjna 

Edytowane przez Wariacikmaly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież były kierownice multifunkcyjne w b5 , najnowszą to możesz w miare bezproblemow z c5 lifta założyć 

Rzeźbienie nowszej to już duże kombinacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie patrz na przebieg tylko na stan. Kiedyś widziałem A6 C5 z przebiegiem 600tysi i środek był jak nowy, gdyby go właściciel skręcił na 150 to nie jeden by się nabrał.

W Audi płaci się często za markę. Może porozglądaj się też za innymi autami. Powiem Ci, że jeśli chodzi o mnie to widzę, że jest kupa innych (czasem lepszych) aut niż B5 czy B6. Wg mnie jednym z najważniejszych kryteriów wyboru Audi jest napęd quattro (który jest świetny). Reszta podobna jak w każdym aucie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...