Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile niuta wytrzymuje S-tronic 3.0TFSI


audicoman

Rekomendowane odpowiedzi

Mój S-tronic miał wymienianą mechatronikę przy ok 100 tys. km, obecnie 220 tys km i śmiga jak trzeba.

@Muskel1 kolega miał tu na myśli pomodzone S4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 09:48, audicoman napisał:

Nurtuje mnie pytanie: jaki moment zniesie 7 biegowy S-tronic występujący w A6 C7 3.0 TFSI - 2012 r.?  Czy sobie dać spokój z ewentualnym tuningiem?

Pierwsza część pytania była ile Nm zniesie S-tronic - sam odpowiedziałeś ze 550 NM max dla DL501

Druga część pytania to czy dać sobie spokój z tuningiem? Na tą część udzieliłem odpowiedzi

Gdzie napisałem o KM i NM? Czytaj ze zrozumieniem 

S4/S5 oraz A6 C7 3.0 TFSI maja skrzynię DL501 i po Stage 2 maja dokładnie te same wartości KM i NM (Nm mieszczą się w max granicy producenta) 

GREGOR10.PL

STAGE 2

Jeżeli nie chcesz kręcić max KM i NM zawsze możesz zrobić tylko Stage 1

GREGOR10.PL

STAGE 1

 

Edytowane przez kubaanizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dl501 drugiej generacji w mojej S4 i ponad 600Nm Działa bez problemu i tak ma być jeszcze długo. Producent określa jej parametry na 550Nm przy 9000 obr/min.  Jeżeli ktoś mocno stawia na moment w benzyniaku to można zmienić zestaw sprzęgieł (tarcz) i wytrzyma 1050 Nm tylko jak to wycisnąć z 3.0tfsi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 14:20, Muskel1 napisał(a):

Ta informacja mu nic nie da bo 3.0 TFSI w A6 C7 miały tylko S-Tronic a nie tiptronic.  Ma skrzynie zmieniać czy po co to info?

Człowieku co Ty za bajki opowiadasz... Więcej jeździ c7 z USA niż europy czyli  TIP. 

Skrzynia DL501 z podniesionymi cisnieniami na sprzegłach trzyma 850 nm. Z dołożonymi sprzegłami ponad 1000 nm. Jeżdżą bez problemów 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, aniol1833 napisał(a):

Człowieku co Ty za bajki opowiadasz... Więcej jeździ c7 z USA niż europy czyli  TIP. 

Skrzynia DL501 z podniesionymi cisnieniami na sprzegłach trzyma 850 nm. Z dołożonymi sprzegłami ponad 1000 nm. Jeżdżą bez problemów 

 

Liczyłeś ile C7 EU a ile USA jeździ w EU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Liczyłeś ile C7 EU a ile USA jeździ w EU? 

Naprawdę taki głupi jesteś? Człowiek normalnie pyta a Ty jakieś wywody piszesz i jeszcze w błąd wprowadzasz że nie ma tipa. Naprawdę poczytaj swoje wypowiedzi i pomyśl czy wnoszą coś do tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o 3.0 TFSI na rynku EU i tam były tylko s-tronic. Nie pisałem nigdzie o rynku USA, więc nie zarzucaj tu pisania głupot i wprowadzania w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Pisałem o 3.0 TFSI na rynku EU i tam były tylko s-tronic. Nie pisałem nigdzie o rynku USA, więc nie zarzucaj tu pisania głupot i wprowadzania w błąd. 

Tak napisałeś o  rynku UE jak kolega Cię poprawił i to  w dodatku tak jakby nikt nie ściągał aut z USA czy z Kanady. 

A kolega audicoman jak chciałeś modzic to trzeba było kupic auto z tipem i nie byłoby żadnych wątpliwości... 

Wracając do stronic jeżdżą takie zrobione na 550 hp i nic się nie dzieje jednak trzeba dbać o skrzynię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mieszkamy na europejskim kontynencie, nie biorę pod uwagę co na innych kontynentach produkują. Nigdy auta z NAR nie miałem i nie będę miał, więc pisząc o danych modelach mam na myśli automatycznie zawsze to, co można kupić w EU.

Europejskie wersje 3.0 TFSI mają s-tronic i o takich pisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Z racji tego, że mieszkamy na europejskim kontynencie, nie biorę pod uwagę co na innych kontynentach produkują. Nigdy auta z NAR nie miałem i nie będę miał, więc pisząc o danych modelach mam na myśli automatycznie zawsze to, co można kupić w EU.

Europejskie wersje 3.0 TFSI mają s-tronic i o takich pisałem. 

 

Czyli Twój TV to pewnie Unitra no bo przecież nie bierzesz pod uwage telewizora z Chin czy Japoni czy nie daj Boże z USA... 

Nie interesuje mnie jakie masz auto i jakie bedziesz miał, chodzi o to że są takie i takie skrzynie i bez najmnieszego problemu mozna sobie kupić tipa i to nawet w UE bo wiekszośc benzynowych c7 na otomoto to ameryka..

Skończmy ten temat bo sie robi ot 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje gówniane porównanie telewizorów nijak tutaj pasuje. Telewizory chińskie, japońskie czy koreańskie przystosowane na rynek EU  można kupić u oficjalnych dystrybutorów w sklepach, czego nie można powiedzieć o autach z USA. Idź do ASO i zamów w takim razie auto, o którym piszesz:grin:

Co do reszty odnośnie OT się zgadzam. Nie ma sensu tutaj dalej z tobą pisać. 

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...