Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie ambiente w A4 B9


chopperpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś dysponuje schematami elektrycznym, które były by pomocne w takiej modyfikacji potrzebuje informacji mam wszystkie moduły i lampki boczków oraz tunelu i uchwyt kubków , potrzebuje jeszcze schemat oświetlenia na nogi przód i tył i podłączenia lampek na słoneczniki w podsufitce

mój bcm 8W0907063BG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

stałem się właśnie właścicielem A4 Allroada z 2017. Auto teoretycznie bez pakietu ambient lighting. Natomiast po wejściu do auta i uruchomieniu silnika przy wszystkich drzwiach (nad klamkami) świecą na czerwono listwy LED (zapalają się i po chwili gasną). Czy można tym jakoś sterować i uruchomić na dłużej? W opcjach auta nie mam pozycji sterowania ambient lighting, instrukcja nic o tym nie mówi. 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy się świecą przy otwieraniu i jak coś z tyłu jedzie i chcesz wysiąść z auta, to takie ostrzeżenie. Ambiente steruje się w menu i tam są wszystkie funkcje tego oświetlenia. W twoim przypadku nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w drzwiach jest wszystko przygotowane pod ambient, tyle ze kable poucinane. Jesli sie nie myle oczywiscie. Wczoraj wygluszalem drzwi i mi sie tak w oczy rzucilo ze dwa moduly maja swiatlowod podpiety, tyle ze jeden nie ma zasilania.

IMG_20200711_154605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czerwony moduł to tak jak kolega wyżej wspomniał (side asist) zapala się w momencie zagrożenia przy otwieraniu drzwi.

Biały moduł to ambient, dziwne że kable odcięte:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moduly ida ze wszystkim a jak nie doplacisz to ciach kabelki i brak kodowania. Teraz tylko kable pociagnac zakodowac i bezuzyteczny Ambient bedzie mrygac xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie wnętrza całych drzwi i zerknij pod tunel środkowy i sprawdź czy siedzą tam listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 19:22, nerwos napisał:

Cześć, dzięki za odpowiedź.

Moduł ma nr:

8W0 907 063 BG

Musiałeś wymieniać moduł? Jeżeli tak na jaki numer wymieniłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2020 o 16:31, Arturr-r napisał:

Musiałeś wymieniać moduł? Jeżeli tak na jaki numer wymieniłeś ?

Nie, nie wymieniałem..:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, nerwos napisał:

Nie, nie wymieniałem..:decayed:

Czyli 8W0 907 063 BG podejdzie pod oświetlenie qq2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak..BCM09 z końcówką BG  obsłuży oświetlenie qq2 :)

Przynajmniej u mnie działa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nerwos napisał:

Dokładnie tak..BCM09 z końcówką BG  obsłuży oświetlenie qq2 :)

Przynajmniej u mnie działa :hi:

A czy był byś tak miły i podzielił się informacją jak to podłączyć i jak zrobić kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że w 1 zdaniu wyjaśnię Ci jak to podłączyć. Nie pamiętam dokładnie gdzie jaki przewód szedł, podłączałem to jakiś czas temu, na pewno wszystkie kable idą do BCM. Powiedz na jakim etapie jesteś? Może coś ci pomogę.. Jeśli chodzi o kodowanie to bądź ostrożny. Ja cieszę się że nie narobiłem u siebie bałaganu:decayed: Dodawałem jakieś funkcje w BCM09 i 5F. Na pewno przed jakimikolwiek zmianami zrób sobie pełen scan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

jestem nowy i dziś kupiłem swoje a4b9 i zastanawia mnie dodanie oświetlenia ambiente. Patrząc po drzwiach spotkałem się z czymś takim światłowód na głośniku swieci ciagle na biało a światłowód na drzwiach na czerwono tylko przy odpaleniu, w mmi nie mam funkcji oświetlenia ambiente. To normalne ? Czy mam jakąś wersje połowiczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerwos to jak mam zrobic kolor jesli mam tylko białe? doradzisz cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może listę potrzebnych elementów żeby dołożyć pakiet QQ2? Mam QQ0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jest naprawdę sporo.. Dobrze jakbyś sprawdził czy Twój BCM obsłuży QQ2 zwłaszcza jak nie masz żadnego oświetlenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, nerwos napisał:

Tego jest naprawdę sporo.. Dobrze jakbyś sprawdził czy Twój BCM obsłuży QQ2 zwłaszcza jak nie masz żadnego oświetlenia..

Jeszcze nie mam dostępu do auta i nie wiem, ale chcę już zbierać potrzebne elementy. Wiązkę robilby Kaju.

Orientujesz się jakie lampki, ledy potrzebne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...