Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie i przygasanie silnika po przełączeniu na gaz.


golfagn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

 po przełączeniu zimnego silnika na LPG przez chwilę auto przygasa i szarpie, na ciepłym to nie występuje. 

Dokładniej: po przełączeniu na gaz przez max 50-100 metrów podczas dodawania gazu buja autem, silnik przygasa. Samo przełączenie jest praktycznie nie wyczuwalne, buja tylko przy operowaniu gazem, po prostu trzeba dodać go więcej. 

Na benzynie chodzi idealnie. Brak błędów na kompie. 

Cała instalacja BRC. Jeśli będzie trzeba to spojrzę co dokładnie wsadzili pod maskę. 

Myślę, czy to wtryski nie zapiekają się i muszą się rano rozruszać. Bym je wyczyścił i wymoczył w jakimś preparacie. Mam w zanadrzu aceton, alkohol izopropanol i różne rozpuszczalniki. Co najlepiej wybrać? 

 

Tankuję tylko na sprawdzonych stacjach, filtry wymieniam co 8 tyś km. W tygodniu będą nowe świece.

 

Macie inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to te silniki miały syndrom zimnego vaga (duże czasy wtrysku przy nawet lekkim dodaniu gazu, efekt zalewanie silnika gazem). Podłącz się pod brc i sprawdź co się dzieje w momencie szarpania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym też. Ale wydaje mi się, że przez ten syndrom by szarpało dłużej a nie tylko przez 50 metrów. Dodam też, że auto mam 3 lata i pojawiło się to dopiero teraz. Czujnik temperatury mam wymieniony na nowy oryginał. 

 

Niestety nie mam okablowania do gazu, tylko Vag-com. Z ciekawostek to nie za każdym razem to występuje. Zimą nie szarpało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, prawdopodobnie problem rozwiązany. Nieszczelność zaraz przy elektrozaworze LPG pod maską. Gaz wyciekał zaraz za zaworem na tyle wolno, że nie było go nawet czuć, ale po nocy było go na tyle mało w przewodzie, że przez chwilę szarpał. 

Nieszczelność wykryłem pędzelek+szampon :)  Niedawno wymieniałem filtr, więc pewnie wtedy poruszyłem za mocno przewodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...