Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykliczny błąd P0130 - przyczyny


toku87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu cyklicznie pojawia mi się błąd P0130. Nie mam VAG-a do diagnostyki, jedynie moduł na bluetooth, ale to wystarczyło do odczytania błędu i dojścia do pewnych wniosków.

Wchodząc w kanał odczyty pierwszej sondy lambda nie mam żadnego odczytu, jakby brak jakiegokolwiek połączenia, druga sonda normalnie wskazuje wartości. Pojechałem do mechanika, stwierdził, że tutaj trzeba dobrego elektronika, bo stwierdził, że po odpięciu wtyku sondy liczył na pokazanie się błędu np. od grzałki, skoro sonda odłączona, a nic nie wyskoczyło. Po skasowaniu błędu, pojawia się po przejechaniu 100 - 200 km, nie ma reguły. Auto jeździ na LPG, ale na Pb sytuacja jest taka sama. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją, może coś podpowiedzieć lub doradzić. Chętnie nawet oddam auto w polecone ręce gdzieś we Wrocławiu lub okolicy.

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% ?

Szukałem przyczyny gdzieś głębiej, bo rzeczywiście myślałem, że po odłączeniu sondy powinien odrazu wyskoczyć check, a tak się nie dzieje. 

Myślałem, że jak sonda padnie to pod OBD będą złe odczyty albo 0 A nie brak łączności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro błąd występuje na obu paliwach to tak.  Błąd mówi o zaburzeniu w działaniu. Korekty może pokazywać i będzie działać, zazwyczaj do czasu, ale błąd wywali. Jeździłeś z odłączoną sondą czy po prostu odłączyłeś na chwilę, odpaliłeś i zgasiłeś? Sonda też od razu nie działa po odpaleniu.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótką rundę zrobiłem. Skoro mówisz , że to sonda to nic tylko wymienić. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki błąd i wyskakiwał kiedy chciał, ostatnio co kilkadziesiąt km. Wymiana pomogła. Chyba, że masz coś namieszane w ecu przez tjunera ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Nic nie było robione. Zamawiam sondę, to nie majątek i dam znać po wymianie. Jeszcze raz wielkie dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...