Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tip turbo inlet pipe a4 b7 1.8t bfb


darayus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zastanawiam się nad kupnem tipa do mojego 1.8t bfb, w którym planuje podnieść moc do około 230km+, używając hybrydowej turbiny. Mam jednak kilka wątpliwości, których nie jestem w stanie rozwiać czytając forum. 

1. Czy jest rzeczywiście przydatny na ten zakres, czy to jest już bardziej fanaberia? Dp, ic, wtryski itp. to wiadomo. 

2. Ile jest wyjść potrzebnych na węże od osprzętu? Majster, który kuje tipy mówi, że 4 albo 5. Kompletnie pojęcia nie mam.

Myślę jedynie nad tym by usunąć sai, strojąc auto. Co jeśli zamówię tip na 5 {o ile mam ich 5 w fabryce} wyjść, a potem usunę sai? Co zrobić wówczas z wolnym wyjściem w tipie sterczącym bez podłączonego węża do sai? 

Czy muszę zamówić tip już pod to, co planuje usunąć? Czy może brać taki, jak fabryka a potem jakoś (jak?) zaślepiać wyjścia? 

Z góry dzięki za dyskusję w temacie, 

D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. około 7-13KM da mocy, przepływ wzoście około 20, nie zapada sie górą.

2. u hoffmana bierz jest P&P Tylko podaj mu srednie turbo i przeływki

Z tego co pamiętam to sai idzie do filtra, i pasuje zaślepka korek z soku:decayed:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, morelo napisał:

1. około 7-13KM da mocy, przepływ wzoście około 20, nie zapada sie górą.

2. u hoffmana bierz jest P&P Tylko podaj mu srednie turbo i przeływki

Z tego co pamiętam to sai idzie do filtra, i pasuje zaślepka korek z soku:decayed:

 

Czyli sai idzie do filtra powietrza a nie w tip? Wnęki w filtrze nie trzeba niczym zaślepiać, tylko zakorkować wyjście od układu sai, a tip brać z wyjściami jak fabryczna harmonijka i kierować się średnicami wlotu i wylotu (średnica Turbo i maf)? 

Ktoś wie jakich rozmiarów ma być Tip na wlocie/wylocie, by dopasować go do oem przepływomierza i hybrydowej sprężarki? 

Edytowane przez darayus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ali kupisz silikonowego za jakiś 150 jeśli już go chcesz. Spawany to na moce powyżej 250. Po co ci koszta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, grubcio1980 napisał:

Na Ali kupisz silikonowego za jakiś 150 jeśli już go chcesz. Spawany to na moce powyżej 250. Po co ci koszta 

240+kw za silikon z Ali. 350 za kupiony w pl. Za mniejsze pieniądze wyrwę używany ze stali. Dlatego chcę znać średnice, by uniknąć zonka przy montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darayus napisał:

240+kw za silikon z Ali. 350 za kupiony w pl. Za mniejsze pieniądze wyrwę używany ze stali. Dlatego chcę znać średnice, by uniknąć zonka przy montażu. 

tu ponizej masz oferte ali:

161,50 zł z wysyłką. Kupowałem nie dawno to były jakieś kupony i wyszło mi 152 zł

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotrek_S napisał:

tu ponizej masz oferte ali:

161,50 zł z wysyłką. Kupowałem nie dawno to były jakieś kupony i wyszło mi 152 zł

Szukałem po" turbo inlet pipe" i znajdowało mi drożyznę. Dzięki za link. Do węża dostałeś klamry i rurki do podłączenia osprzętu, czy trzeba podłączyć wszystko po starych złączach? Nie piszą w aukcji co jest w cenie zakupu, więc pewnie tylko sam wąż? 

Długo musiałeś czekać? 

Edytowane przez darayus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno dopiero mi przyszło ale nie miałem czasu jeszcze zamontować. Cybanty pasują od ori TIPa, rurki, tj plastikowe kolanka tez sie przeklada i trzeba chyba dołozyc ze 2 obejmy zastepując te ori klamry jednorazowe z ori TIPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotrek_S napisał:

niedawno dopiero mi przyszło ale nie miałem czasu jeszcze zamontować. Cybanty pasują od ori TIPa, rurki, tj plastikowe kolanka tez sie przeklada i trzeba chyba dołozyc ze 2 obejmy zastepując te ori klamry jednorazowe z ori TIPa

Spox. Szło chociaż mniej niż miesiąc? Jak ten Tip metalowy, co go mam na oq nie wypali, to najpewniej zamówię ten z ali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem 21.06, dostawa 06.07, także 2 tyg, więc szybciutko jak na ali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super. Dzięki za wskazówki. Będę zamawiał, jeśli metalowy okaże się niewypałem. 

Edytowane przez darayus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś do b6 czy b7? 

Edytowane przez darayus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, grubcio1980 napisał:

Wszystko p&p. Ja też dałem ok. 150 i ok. tygodni czekałem. 

 

23 godziny temu, Piotrek_S napisał:

zamówiłem 21.06, dostawa 06.07, także 2 tyg, więc szybciutko jak na ali

To na pewno pasuje do b7? Na stronie podają, że do b6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grubcio1980 napisał:

Przecie to to samo ?

Ja to niby wiem, ale nigdy pewności nie mam. Zwłaszcza, gdy sprzedawca mówi - nie wiem, zapytaj mechanika. Bo ich pytałem dla jasności. Ale pewnie nie ma co się szczypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 13:09, Piotrek_S napisał:

zamówiłem 21.06, dostawa 06.07, także 2 tyg, więc szybciutko jak na ali

 

W dniu 22.07.2020 o 13:21, grubcio1980 napisał:

Wszystko p&p. Ja też dałem ok. 150 i ok. tygodni czekałem. 

Zamówiłem ten model co jest niby do b6 do swojej b7 i faktycznie pasuje. 2 tygodnie szło z Chin. Jak na nich, to "piorunem". Dzięki za poradę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...